Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 23 Noi 2020, 23:47

...deci, p.astia de visati blaturi nu va inteleg. Da.i in mortii lor, alearga, joaca, rateaza, combina, au ocazii. Blat blat, dar fug de rup.
Daca Rotaru l.a pierdut pe O.Popescu asa, pur si simplu, pe vorba vreunui ***** din club iar idiotul inca mai lucreaza la club, inseamna ca e mai ***** decat idiotul respectiv si nu vad ce asteptari sa mai avem sau ce ar mai fi de zis;
Asta cu Papura deja e antologica. Nu-si explica nici dracu insistenta asta cu Papura;
Inghetarea paginii oficiale fara niciun anunt e de asemenea de neinteles. Curios ca nu a aparut nicio informatie, speculatie, zvon, barfa pe acest subiect.
Vedem ce va fi, dar nu prea e de bine...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2020, 00:19

Silviu Bogdan " profesionistul ", l-a refuzat pe Man la Craiova ca nu semnase cu el. In club au fost si sunt o gramada de idioti. Rotaru il pune pe Papura antrenor parca in ciuda suporterilor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 24 Noi 2020, 01:43

Daca despre chestii de fotbal n-avem ce sa vorbim ca suntem lut, hai dreq sa barfim. Vorbeau astia prin oras ca cica Koljic si A. Ivan le au bine de tot alcooalele. Acum vreo doua saptamani ar fi fost undeva impreuna si ar fi doborat cate o sticla de wh de caciula la foc automat. Iarasi, @Iedi, chestie auzita din anturajul lui Rotaru, ca cica nu-l pune nici de-ar veni gratis, ca s-a rugat de el un an si n-a vrut sa vina.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Augustus Caesar » 24 Noi 2020, 05:47

Nevermind, se pare ca anul acesta pe langa ghinion trebuie sa facem fata si unor arbitraje perfide. Sesizez insa ca pe langa ghinioane si arbitraje cel mai mare ''adversar'' al nostru este propriul atac- rar mi-a fost dat sa vad o asemenea lipsa de eficacitate la o echipa. Eu chiar nu-mi explic cum putem ''produce'' atatea rateuri acolo in atac. Singura explicatie ar fi individualismul si indolenta; sunt lucruri pe care un antrenor de calitate le poate indrepta. Dar... Papura are sansa sa-mi arate in urmatoarele trei meciuri daca este indreptatit sa antreneze echipa la nivelul acesta sau nu. Deja ''s-a faultat'' usor la declaratii spunand ca incearca sa cunoasca jucatori , ca ... bla, bla, bla. Hei man, lotul este 90% asa cum l-ai lasat. Hai la treaba !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 24 Noi 2020, 07:45

fanucrv scrie:
23 Oct 2020, 09:40
L-am avut in curtea noastră pe băiat. Faptul ca l-am ratat atât de ușor, arată nivelul de competenta al antrenorilor de la echipa a doua. Un raport bine făcut care sa atragă atenția asupra jucatorului ,sunt sigur ca nu trecea neobservat. Lui Piti i-a trebuit 2 jocuri sa vadă potentialul jucătorului. Nici nu știu de ce mai tine clubul echipa a doua? Sa se faca de ras in liga a treia? Sa dea de lucru unor antrenori complet nepregătiți?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Noi 2020, 13:39

Daca mergem pe linia asta conspirationista... de cand s-a facut atacul la MInistrul Stroe, Craiova nu a mai castigat niciun meci

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 19:21

Intrebare pentru voi camarades : noi sa luam ca drept un studiu de cas situatie urmatoare: Craiova 1948, club atat de détesté de voi, castiga campionat de Romania. Sunteti voi fericiti pentru ca Craiova are din nou un campion dupa atat de timp mult?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
conStiinta
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 04 Aug 2006, 12:29

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de conStiinta » 24 Noi 2020, 19:37

Tu te-ai bucura daca Franta ar castiga (dupa atat de mult timp) Champions League prin OM?
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 24 Noi 2020, 19:46

E ca si cum tara ar fi condusa de un dictator, care ne-ar asupri, care ar primi nu stiu ce distinctie, gen premiul Nobel pentru pace, si noi ar trebui sa ne bucuram ca Romania a luat, prin reprezentantul ei, un premiu. Nici macar nu am fost departe de asa ceva cu Ceausescu.
Problema este ca Mititelu a facut foarte mult rau fotbalului craiovean, am stat fara echipa ani de zile ca asa a vrut el, chiar a dorit asta si a provocat, pleca cu echipa la Severin ca asa dorea el, care se certa cu toti in Craiova, si dupa ce a fost invitat sa faca echipa si a refuzat, iar actuala echipa a luat fiinta, el a intrat in priza si a inceput sa pozeze in martir.
Nu stiu de ce sunt oameni care il sustin, e cum ai sustine dictatorul in fruntea tarii in loc sa iti doresti democratie.
Mititelu ne-a tinut prizonieri si da ocazia tutror sa o tina intruna cu clona, direct in divizia a 2-a si infiintati abuziv. Omoara tot ca sa fie el erou.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 24 Noi 2020, 19:54

Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 19:21
Intrebare pentru voi camarades : noi sa luam ca drept un studiu de cas situatie urmatoare: Craiova 1948, club atat de détesté de voi, castiga campionat de Romania. Sunteti voi fericiti pentru ca Craiova are din nou un campion dupa atat de timp mult?
partea proasta e ca, la cum joaca cele doua echipe, a lu' Mititelu pare a fi aia mai buna (raportat la divizia unde joaca fiecare)
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 20:16

conStiinta scrie:
24 Noi 2020, 19:37
Tu te-ai bucura daca Franta ar castiga (dupa atat de mult timp) Champions League prin OM?
Cand OM a castigat in 1993, eu eram copil à l'époque. Nici 9 ans. Iar eu am simtit mandria pentru ca France are prima LDC (Ligue des Champions). Acum am preocuparile prea multe si prea importante pentru rest de viata mea pentru a mie consuma énergies pentru a detesta ori a adora prea mult aceste...,, jocuri de copil'' ce ele dau nasterea la orgueils vides.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 20:23

Paul scrie:
24 Noi 2020, 19:46
E ca si cum tara ar fi condusa de un dictator, care ne-ar asupri, care ar primi nu stiu ce distinctie, gen premiul Nobel pentru pace, si noi ar trebui sa ne bucuram ca Romania a luat, prin reprezentantul ei, un premiu. Nici macar nu am fost departe de asa ceva cu Ceausescu.
Problema este ca Mititelu a facut foarte mult rau fotbalului craiovean, am stat fara echipa ani de zile ca asa a vrut el, chiar a dorit asta si a provocat, pleca cu echipa la Severin ca asa dorea el, care se certa cu toti in Craiova, si dupa ce a fost invitat sa faca echipa si a refuzat, iar actuala echipa a luat fiinta, el a intrat in priza si a inceput sa pozeze in martir.
Nu stiu de ce sunt oameni care il sustin, e cum ai sustine dictatorul in fruntea tarii in loc sa iti doresti democratie.
Mititelu ne-a tinut prizonieri si da ocazia tutror sa o tina intruna cu clona, direct in divizia a 2-a si infiintati abuziv. Omoara tot ca sa fie el erou.

Eu simt bine ce tu vrei sa mie explici cu atata de mult passion. Insa cum eu nu pot à fi implicat émotionnel, pot sa vad doar ceva ce poate, sa fie valoros pentru oras. Un titlu. Eu cer scuze pentru,, insensibilitetea'' mea.

Cat ce priveste tirani & popor roman, eu amintesc ce tata el spunea cand eu eram mic si am avut intérêt pentru Romania de inainte de 1989:,, problème de romani nu este ca ei nu formeaza un popor de mare valoare, ei sunt ca si noi, au aceleasi qualités. Problème lor este ca ei parca au fost invatati sa multumeste la lor tirani pentru picior pus pe ceafa. ''
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 20:24

Iaurgiu scrie:
24 Noi 2020, 19:54
Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 19:21
Intrebare pentru voi camarades : noi sa luam ca drept un studiu de cas situatie urmatoare: Craiova 1948, club atat de détesté de voi, castiga campionat de Romania. Sunteti voi fericiti pentru ca Craiova are din nou un campion dupa atat de timp mult?
partea proasta e ca, la cum joaca cele doua echipe, a lu' Mititelu pare a fi aia mai buna (raportat la divizia unde joaca fiecare)
Ah, eu nu am urmarit nici un pic echipa de 1948.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 734
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 24 Noi 2020, 20:39

Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 19:21
Intrebare pentru voi camarades : noi sa luam ca drept un studiu de cas situatie urmatoare: Craiova 1948, club atat de détesté de voi, castiga campionat de Romania. Sunteti voi fericiti pentru ca Craiova are din nou un campion dupa atat de timp mult?
Eu am spus-o, și o repet! O să mă bucur si pentru oras, dar mai ales pentru prietenii mei - cu care am ras și am plâns susținând aceeași echipa- care, din motive diverse pe care nu vreau sa le dezbatem din nou, au rămas alături de echipa mititelului. Daca nu era jegul acolo, ne bucuram cu toții.
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2020, 20:55

Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 20:23
Paul scrie:
24 Noi 2020, 19:46
E ca si cum tara ar fi condusa de un dictator, care ne-ar asupri, care ar primi nu stiu ce distinctie, gen premiul Nobel pentru pace, si noi ar trebui sa ne bucuram ca Romania a luat, prin reprezentantul ei, un premiu. Nici macar nu am fost departe de asa ceva cu Ceausescu.
Problema este ca Mititelu a facut foarte mult rau fotbalului craiovean, am stat fara echipa ani de zile ca asa a vrut el, chiar a dorit asta si a provocat, pleca cu echipa la Severin ca asa dorea el, care se certa cu toti in Craiova, si dupa ce a fost invitat sa faca echipa si a refuzat, iar actuala echipa a luat fiinta, el a intrat in priza si a inceput sa pozeze in martir.
Nu stiu de ce sunt oameni care il sustin, e cum ai sustine dictatorul in fruntea tarii in loc sa iti doresti democratie.
Mititelu ne-a tinut prizonieri si da ocazia tutror sa o tina intruna cu clona, direct in divizia a 2-a si infiintati abuziv. Omoara tot ca sa fie el erou.

Eu simt bine ce tu vrei sa mie explici cu atata de mult passion. Insa cum eu nu pot à fi implicat émotionnel, pot sa vad doar ceva ce poate, sa fie valoros pentru oras. Un titlu. Eu cer scuze pentru,, insensibilitetea'' mea.

Cat ce priveste tirani & popor roman, eu amintesc ce tata el spunea cand eu eram mic si am avut intérêt pentru Romania de inainte de 1989:,, problème de romani nu este ca ei nu formeaza un popor de mare valoare, ei sunt ca si noi, au aceleasi qualités. Problème lor este ca ei parca au fost invatati sa multumeste la lor tirani pentru picior pus pe ceafa. ''
Tatal tau este un om intelept si tu esti un baiat destept.
Echipa familiei Mititelu reprezinta familia Mititelu din Booveni. Intelegi ? Echipa FC U Est 1948 nu reprezinta orasul Craiova ci doar familia Mititelu din Booveni. Cine vrea sa traga ca boul pentru imbogatirea familiei Mititelu poate sa o faca dar, eu nu sunt obligat sa sustin o familie de arivisti, analfabeti, cocalari.
Principalul motiv pentru care suntem impotriva lui Mititelu este ca individul asta vrea ca in Craiova sa existe o singura echipa de fotbal si aia sa fie a lui si sa se numeasca Universitatea Craiova. Altfel spus, Mititelu incearca sa obtina monopol pe fotbalul din Craiova si pentru asta distruge pe orcine incearca sa faca fotbal in oras.
Nu-l uram pe boovean, doar il dispretuim si cand putem incercam sa-l oprim sa nu ne distruga echipa.

Închis