Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 21:32

FreakBoy scrie:
24 Noi 2020, 20:39
Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 19:21
Intrebare pentru voi camarades : noi sa luam ca drept un studiu de cas situatie urmatoare: Craiova 1948, club atat de détesté de voi, castiga campionat de Romania. Sunteti voi fericiti pentru ca Craiova are din nou un campion dupa atat de timp mult?
Eu am spus-o, și o repet! O să mă bucur si pentru oras, dar mai ales pentru prietenii mei - cu care am ras și am plâns susținând aceeași echipa- care, din motive diverse pe care nu vreau sa le dezbatem din nou, au rămas alături de echipa mititelului. Daca nu era jegul acolo, ne bucuram cu toții.
Forza Știința!

Eu inteleg. Pacat pentru ca una oras cu asa inima mare trebuie sa fie dezbinata de cineva care nu are valoarea. Insa, imi pare, mai multa forta nociva decat voi, bénéfique.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 21:39

fabius_2014 scrie:
24 Noi 2020, 20:55
Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 20:23
Paul scrie:
24 Noi 2020, 19:46
E ca si cum tara ar fi condusa de un dictator, care ne-ar asupri, care ar primi nu stiu ce distinctie, gen premiul Nobel pentru pace, si noi ar trebui sa ne bucuram ca Romania a luat, prin reprezentantul ei, un premiu. Nici macar nu am fost departe de asa ceva cu Ceausescu.
Problema este ca Mititelu a facut foarte mult rau fotbalului craiovean, am stat fara echipa ani de zile ca asa a vrut el, chiar a dorit asta si a provocat, pleca cu echipa la Severin ca asa dorea el, care se certa cu toti in Craiova, si dupa ce a fost invitat sa faca echipa si a refuzat, iar actuala echipa a luat fiinta, el a intrat in priza si a inceput sa pozeze in martir.
Nu stiu de ce sunt oameni care il sustin, e cum ai sustine dictatorul in fruntea tarii in loc sa iti doresti democratie.
Mititelu ne-a tinut prizonieri si da ocazia tutror sa o tina intruna cu clona, direct in divizia a 2-a si infiintati abuziv. Omoara tot ca sa fie el erou.

Eu simt bine ce tu vrei sa mie explici cu atata de mult passion. Insa cum eu nu pot à fi implicat émotionnel, pot sa vad doar ceva ce poate, sa fie valoros pentru oras. Un titlu. Eu cer scuze pentru,, insensibilitetea'' mea.

Cat ce priveste tirani & popor roman, eu amintesc ce tata el spunea cand eu eram mic si am avut intérêt pentru Romania de inainte de 1989:,, problème de romani nu este ca ei nu formeaza un popor de mare valoare, ei sunt ca si noi, au aceleasi qualités. Problème lor este ca ei parca au fost invatati sa multumeste la lor tirani pentru picior pus pe ceafa. ''
Tatal tau este un om intelept si tu esti un baiat destept.
Echipa familiei Mititelu reprezinta familia Mititelu din Booveni. Intelegi ? Echipa FC U Est 1948 nu reprezinta orasul Craiova ci doar familia Mititelu din Booveni. Cine vrea sa traga ca boul pentru imbogatirea familiei Mititelu poate sa o faca dar, eu nu sunt obligat sa sustin o familie de arivisti, analfabeti, cocalari.
Principalul motiv pentru care suntem impotriva lui Mititelu este ca individul asta vrea ca in Craiova sa existe o singura echipa de fotbal si aia sa fie a lui si sa se numeasca Universitatea Craiova. Altfel spus, Mititelu incearca sa obtina monopol pe fotbalul din Craiova si pentru asta distruge pe orcine incearca sa faca fotbal in oras.
Nu-l uram pe boovean, doar il dispretuim si cand putem incercam sa-l oprim sa nu ne distruga echipa.

1.Tata, da, un fin observateur de lucruri atat profondes cum si superflues. Multumesc tie.
2.,, cocalari'' eu am auzit de cateva ori aici in sud de Romania si eu am retinut sens péjoratif, jos de tot.
3. Ah, dispret este mult mai greu de suportat dacat ura.

4. Voi acum aveti ceva important, echipa voastra cu care voi sa combatteti cea a... Détestable si Méprisable (cel de dispretuit), iar in moment in care omul ajunge de avut ceva mai mult decat nimic, abia atunci toate disperarile sunt permise.
Deci eu inteleg framantarile voastre.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 24 Noi 2020, 21:58

Cred ca ati luat-o razna si pe forumul.asta. Tot felul de idei. Il detest pe Mititelu, dar nu persoana lui ma intereseaza in primul rand. Ceea ce conteaza sunt marca si simbolurile. Iar echipa lui nu detine asa ceva. Punct. Daca maine intra in asocierea care-i permite sa ultilizeze marca, n-am decat sa sustin echipa, indiferent ca nu-mi convine ca a ajuns pe mana lui Mititelu. Eu asa vad lucrurile.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2020, 21:59

Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 21:39
fabius_2014 scrie:
24 Noi 2020, 20:55
Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 20:23



4. Voi acum aveti ceva important, echipa voastra cu care voi sa combatteti cea a... Détestable si Méprisable (cel de dispretuit), iar in moment in care omul ajunge de avut ceva mai mult decat nimic, abia atunci toate disperarile sunt permise.
Deci eu inteleg framantarile voastre.
Noi nu voi ( si tu esti unul dintre noi ) avem echipa noastra si am avut-o mereu.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 24 Noi 2020, 23:23

fabius_2014 scrie:
24 Noi 2020, 21:59
Arthur Rimbaud scrie:
24 Noi 2020, 21:39
fabius_2014 scrie:
24 Noi 2020, 20:55


Noi nu voi ( si tu esti unul dintre noi ) avem echipa noastra si am avut-o mereu.
Eu chiar cand o sa plec din Craiova (nu sa o parasesc), o sa raman cu iubire si respect pentru acestea locurile si oameni. Fie ca ei sa iubeasca unul sau altul club de aceasta oras. Iar eu, atunci cand eu o sa am vacances, promit ca cel putin macar cateva zile in fiecare an, eu o sa revin aici. Am prieteni de revazut, vin bun de rebaut. :up:

Eu, de toti Balkanes sunt cazut de iubire pentru trei orase. Belgrade, cea mai ardenta si nebuna oras ce eu am vazut vreodata in viata mea. De departe. HELLGRAD cum DELIJE de ZVEZDA si Grobari de Partisan denumesc ei cu mandrie féroce oras lor. Salonique. Fabuleuse passion in acea oras. Si Craiova care are o frumosa flamme a ei.

Orase Vii. Pe de alta parte, orasele de Transylvanie ele sunt frumose, insa ternes, somnolente, fara passion.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 24 Noi 2020, 23:46

malus dacus scrie:
23 Noi 2020, 23:47
...deci, p.astia de visati blaturi nu va inteleg. Da.i in mortii lor, alearga, joaca, rateaza, combina, au ocazii. Blat blat, dar fug de rup.
Daca Rotaru l.a pierdut pe O.Popescu asa, pur si simplu, pe vorba vreunui ***** din club iar idiotul inca mai lucreaza la club, inseamna ca e mai ***** decat idiotul respectiv si nu vad ce asteptari sa mai avem sau ce ar mai fi de zis;
Asta cu Papura deja e antologica. Nu-si explica nici dracu insistenta asta cu Papura;
Inghetarea paginii oficiale fara niciun anunt e de asemenea de neinteles. Curios ca nu a aparut nicio informatie, speculatie, zvon, barfa pe acest subiect.
Vedem ce va fi, dar nu prea e de bine...
Si mie mi se pare fabuloasa chestia asta cu O. Popescu asta...Il pierzi pe asta, desi costa vreo 80 k, si platesti 500 k pe o rezerva de la Botosani, cu 3 ani mai in virsta, care n-a facut mai nimic in fotbal...Mi se pare ca Rotaru asta ii vinde pe oltenii talentati (Mitrita, Mihaila, Baluta) ca sa sparga banii pe petarde de jucatori, avioane si hoteluri de lux. Prost Becali asta - dar macar de vreo 4-5 ani cumpara cam to ceea ce e bun si tinar din Romania. Noi cu alde Ofosu si Mamut, tata...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 25 Noi 2020, 08:44

Corect... Când o să suflăm și noi un junior Fcsb lui oare?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Noi 2020, 11:03

cand o sa dublam salariile

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 25 Noi 2020, 11:27

De dublat salariile la juniori nu cred ca se impiedica cinava. Problemele mari sunt la scouting si la antrenor. Nu inteleg cum de nu se reuseste nimic la nivel de copii si juniori, la un club cum e Craiova ar trebui sa roiasca talentele. Probabil ca e vorba de pile si metode corupte, si e greu de facut ordine daca nu ai oameni care sa isi doreasca ceva curat.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lory69 » 25 Noi 2020, 11:43

Nu toti copii de acolo or sa ajungă jucători buni...dar cred ca vârfurile ar trebui ținute cu dinții.De ex. din juniorii care sunt si pe la echipa a doua mi-a sărit in ochi un copil....Alex Mitru. Mie unul imi pare mult peste ce a arătat O. Popescu sau chiar Mihaila cand au jucat acolo.Echipa a doua a intrat in vacanta,iar cele ce joaca in liga elitelor vor intra sâmbătă.Tinand cont ca vor relua competițiile in martie,ar fi păcat ca cei mai buni din acesti copii sa nu fie luati langa echipa mare,sa se antreneze cu ei,iar sita sa ceartă pe cei mai buni.Dar sper ca sita nu va fi Papurish.........

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 25 Noi 2020, 11:52

@Paul, cred ca ai identificat corect cauza lipsei de performanta la nivelul copiilor si juniorilor. Sunt promovati copiii vecinilor, prietenilor, cunostintelor sau cei care semneaza si cu scoala de fotbal personala ( cazul lui Silviu Bogdan). In felul asta i-am pierdut pe Man, Vlad, Octavian Popescu cei care au plecat in grup la Dinamo si mai sunt destui .
De asemenea, aceleasi probleme sunt si la nivelul antrenorilor. O parte a oamenilor din club isi doresc un antrenor cunoscut, de-al casei, pentru a-i putea impune jucatori ... recunoscatori. Din grupul de presiune cred ca fac parte Cristescu, Marcel Popescu, Cartu. Cand ai sfatuitori de tipul asta e greu sa alegi corect.
Pana la urma ultimul cuvant il are Rotaru si acest cuvant e Papura . :lol:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 25 Noi 2020, 13:46

Pai si cum naibii Rotaru nu ii citeste frate pe-astia? Ca prost nu pare. Desi la insistenta asta absolut de neinteles si super iritanta cu Papura, nu mai stiu ce sa mai cred. Pana la urma totul se poate reduce la rezultate, adica poti sa iei niste tzepe la inceput, sa nu ai nimic in ograda proprie o vreme, dar daca trece ceva timp si tot asa e, atunci e clar ca e o problema, si cine se ocupa si te consiliaza nu o face bine. Controlul e la el, de ce e asa de greu sa il foloseasca?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 25 Noi 2020, 14:03

Pai bun, si Rotaru e cretin, pampalau, domn sau cum e ? Il tapeaza astia de bani si implicit de performante sportive iar el doarme pe el? Eu l-as chema p'ala care a facut referat sau evaluare ce drac a facut in cazul lui O. Popescu si i-as arata usa direct. Dar eu st. mai degraba tentat sa cred ca a decis chiar el insusi, pe baza cifrelor scoase de nuj ce programul vietii de calculator. Caci, se pare ca,.o buna parte din politica acestui club e facuta de programele de calculator. Nu mai are nimeni 'ochi', suflet, inima. Decid calculatoarele.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 25 Noi 2020, 14:53

@malus dacus se poate sa ai dreptate, dar din cate stiu eu, cel care a facut raport negativ pentru Man, nu mai este la Craiova. Pe Octavian Popescu l-a remarcat toata lumea, nu stiu cum de nu l-au oprit, dar pot face supozitii.
Antrenor la echipa a doua este Stancu, un tip cu performante zero in materie de antrenorat.
Se poate ca performantele financiare sa fie puse inaintea performantelor sportive si atunci lucrurile par a fi mai clare si mai simple.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 25 Noi 2020, 16:08

Pai se vor duce dreacu si 'performantele financiare' ca nu prea mai vine nimic din urma. Se amagesc cu Baiaram, mai spera sa mai dea un tun, dar ramane de vazut daca Baiaram e ce cred ei ca e.

Închis