Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Ne calificam in optimi sau nu?

Calificare
15
79%
Eliminare
4
21%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 27 Noi 2020, 19:47

Paul scrie:
27 Noi 2020, 18:30
E cam ceata dar eu stau pe la Selgros, nu stiu cum e la stadion. Sa speram ca se poate juca.
Eu stau pe undeva langa Universitatea. Destula ceata si in aceasta zona.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de _BGD_ » 27 Noi 2020, 19:50

Ce echipa baga Papura, daca se putea il juca si pe Koljic. Tine cu dintii de postul de antrenor, asta ar calca si pe cadavre numai sa ramana in functie

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 27 Noi 2020, 21:42

Pai, nu zice nimeni nimic? Bine ca dadura Mamut si Ofosu goluri, sper sa dea si Cimpanu. Ok, nu jucam cu Real Madrid, dar cum era sa nu dam nici cu astia gol?
Singurul dezavantaj este ca se pune la rezultatele lui Papi si nu mai pleaca.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2020, 22:26

Mamut chiar a primit recenzii in general favorabile de la Cosmin Staicu, pe cvlpress.ro. Cosmin e un tip in general critic, dar nu i-a cazut pata pe Mamut. Nu inca :-) Ma bucur ca a marcat.

Ofosu, om de 30 de ani, trebuie sa faca mai mult impotriva unui adversar mult inferior. Ma bucur si pentru golul lui.

Cimpanu saracu' nu prea s-a vazut de loc...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2020, 22:43

Mamut a dat doua goluri si o pasa de gol - sa zicem jumatate din victorie. Sa-l vedem acum si in liga 1 - azi a fost meci de antrenament, dar victoria e victorie.

Deja i-a depasit pe alde Fajic, Fortes si Mihai Roman - ca dat doua goluri intr-un joc oficial, la al saselea meci in tricoul Craiovei.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2020, 22:45

S-a vazut imediat cand echipa are un lider. Intrarea lui Bancu a schimbat jocul, a asezat echipa, a deschis culoare, a crescut viteza.
Din pacate echipa nu are decat un singur lider Bancu, iar daca lipseste jucam prost. Problema este ca vin meciurile grele chiar acum cand echipa nu arata cel mai bun fotbal

Ofosu si Cimpanu , doua rezerve

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de THE LION » 27 Noi 2020, 22:46

Cimpanu se vede ca are calitate. Si Mamut ne poate ajuta daca e jucat.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 27 Noi 2020, 22:47

Eu zic ca e important ca a dat goluri si sa speram ca a avut nevoie de un joc ca asta sa isi dea drumul.
Bancu intra cu mare chef de joc, ceea ce e foarte bine.
E clar ca jucaram cu o echipa modesta, dar cred ca e foarte important ca le iesi jocul, se putea la fel de bine sa ne chinuim cum am facut cu FC Snagov de exemplu acum 2 sezoane.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Noi 2020, 22:49

Probabil jucătorii ceilalți făceau caterincă de Mamut pe seama dăruirii acestuia la meciul ăsta dar... Asta e diferența între un român și un croat într un campionat străin... De asta nu reușesc romanii dincolo... Că nu sunt serioși. Tipul ăsta, Mamut nu este un jucător foarte tehnic dar este foarte muncitor și eu cred că va reuși până la urmă la noi. În rest ceilalți doar cu beșini în cap.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Noi 2020, 22:51

În afară de Bancu, da....

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 27 Noi 2020, 23:15

Mamut omul meciului(2 goluri și 1 pasa de gol și încă vreo 3 faze bune de tot) , Cimpanu a fost activ și are ceva tehnica dar e la început insa promite , Ofosu nu prea se leagă încă iar Bic are o gafa mare/meci, Vata centrare bună și vreo 2 pase dubioase, Nistor bun, acoperă mult din teren și e om de baza totuși chiar dacă greșește pase însă toate echipele se apară cu noi, restul nu au avut mare lucru de munca

Constantin a întrat bine, are prezenta, Bancu e peste tot, Screciu nu a avut de lucru, Bărbuț activ, Capatana, Nistor și Cic (sau orice inter) vor avea probleme pentru ca toți adversarii vor aglomera centrul mereu tot campionatul.. nu săriți sa ii împușcați

Mateiu si Ivanov par pe făraș nu cred ca mai vor nici ei

Papp, Mitran, Tudorie era frumos sa joace și era totul complet

Un exercițiu bun, ne sa moral și poate îl dezinhiba pe Mamut, pt ca ne trebuie un striker neapărat
ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 27 Noi 2020, 23:41

Meci de antrenament, dar m-au surprins placut Mamut si Campanu. Bancu nu m-a surprins pentru ca de la el ma astept mereu sa faca meciuri foarte bune si azi a facut. Astept cu nerabdare noul antrenor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2020, 06:09

Cosmin Staicu l-a notat cu nota 4 pe Cimpanu, si zice ca a fost ridicol, sub nivelul echipei de liga 3 !

https://cvlpress.ro/27.11.2020/stiinta- ... -romaniei/

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Noi 2020, 07:39

Da.... Sunt de acord, în afară de câteva faulturi scoase de el artistic nu a arătat nimik și se putea evidenția cu o echipă de liga 3.Solutiile under 21 se pare că sunt tot Vladoiu și Baiaram

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 28 Noi 2020, 07:46

Cosmin Staicu e primul mereu care sa inceapa cu magariile, chiar nu inteleg ce aveti, tu, Cosmin Staicu, si care or mai fi, cu baiatul asta? Pe bune acum, e frumos asa sa te tii de cara unui copil care are o sansa si, cel putin mie, mi se pare ca are potential.
Si daca ar fi sa greseasca, si sa “nu se ridice la nivelul” stabilit de marii experti din fotolii, e un copil, si nu e frumos sa il expui ca un viitor esec.
Dar nu-i nimic, o sa va faca sa va inghititi vorbele, asa cum a fost cazul si cu Cicaldau, ca si pe ala daca nu l-au pandit doar doar o gresi si se confirma in sfarsit ca e tzeapa.

Închis