Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Noi 2020, 11:37

Paul scrie:
30 Noi 2020, 08:16
Ce e bine este ca Bursucul nu se poate abtine si plange ca arbitrii gresesc impotriva echipei lui ca urmare a presiunii de la Craiova.
Confirm expresiei ca nu scuipi in farfuria din care mananci, probabil ca Rotaru l-a taiat automat de pe lista.
Cica pleaca la Celtic, foarte bine, sa plece si sa fie atent ca si acolo Craiova va plati arbitrii sa il nedreptateasca.
Daca el pleaca la Celtic, pentru ca el sa impuna acolo acelasi style de joc pe care sa il opuna celui de Stevie G. de la Rangers, el este pierdut acest triste personnage. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Noi 2020, 16:13

Petrescu lasă parjol in spatele lui, nu a format nici o echipa pana acum, stoarce doar ce e mai bun cu orice risc și când se impute treaba financiar a fugit

Bursucul e definiția perfecta a unui selecționer de națională, sa ia doar ce e în forma și sa ii mobilizeze pentru ca este anti formator și anti-perspectiva

Daca ma înșel, sa vina Dănuț cu titlu dîn străinătate dacă e mare antrenor, la fel ca aici, eu ca roman m-aș bucura sa aibă performante în afara dar ma îndoiesc ca i se tolerează scandalul, ieșirile și maniera de joc altundeva

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de _BGD_ » 30 Noi 2020, 17:07

Nu mi place in mod special Dan Petrescu, dar nici nu am ceva impotriva lui. Insa omul a zis inca de la inceput ca vine la CFR sa faca rezultate, nu e acolo sa creasca jucatorii sau altceva, si le-a avut. A fost singura echipa neinvinsa de castigatoarea Europa League, a scos echipe cu buget de 5-10 ori mai mare etc.

Pe cand un alt "mare" antrenor anunta ca vine la Craiova sa castige campionatul si sa intre in Champions League :lol: si a facut cacatul praf pe unde a fost ca la final sa dea bir cu fugitii dupa ce l-a batut becali pe unde la prins

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 30 Noi 2020, 17:18

Suntem ca vulpea care nu ajunge la struguri. Craiova nu a luat campionatul de 30 de ani iar in Europa am jucat de vreo 3-4 ori unde am făcut [cenzurat] ul praf ,dar ii tinem socoteala CFRului si lui Petrescu. Si totusi noi ce facem?? Rămâneam cu Papură?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Noi 2020, 17:19

Cluju merge pe altfel de organizare interna. Treaba antrenorului a fost sa aduca victorii si asta a facut Dan Petrescu, Sa nu uitam ca astazi sunt mai titrati ca noi si mai bogati ca noi cu toate ca noi cica ne-am concentrat sa crestem jucatori. Scouterii se ocupa de tineret acolo.

Clujul are cativa jucatori sub 21 de perspectiva, cred ca mai multi ca noi : Itu, Joca, Rus, Morariu, Costache, Ciobotariu, Carnat daca vreti Manea
La noi in afara de Baiaram si Vladoiu ceilalti sunt inca cu semnul intrebarii: Cimpanu, Mitran, Screciu, Vasile C

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Noi 2020, 17:34

BiancoAzzurro_AS. scrie:
30 Noi 2020, 16:13
Petrescu lasă parjol in spatele lui, nu a format nici o echipa pana acum, stoarce doar ce e mai bun cu orice risc și când se impute treaba financiar a fugit

Bursucul e definiția perfecta a unui selecționer de națională, sa ia doar ce e în forma și sa ii mobilizeze pentru ca este anti formator și anti-perspectiva

Daca ma înșel, sa vina Dănuț cu titlu dîn străinătate dacă e mare antrenor, la fel ca aici, eu ca roman m-aș bucura sa aibă performante în afara dar ma îndoiesc ca i se tolerează scandalul, ieșirile și maniera de joc altundeva
CFR a și câștigat bani de pe urma muncii lui, nu?

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de inima de leu » 30 Noi 2020, 17:48

Cand conducatorii clubului din anii 70 au decis ca a venit momentul ca echipa sa se bata pentru primul titlu au adus :
1. Antrenor care mai luase titlul de campioana (Cernăianu)
2. Jucători importanți, maturi, cu mare experiență competițională și care jucaseră la echipe ce concurau la titlu. Lângă ei și-au făcut loc tineri ca Balaci sau Negrilă.
Eu zic că ar fi o mare minune ca să vrea Dan Petrescu să vină la Universitatea. Omul îți pune condiții, își aduce echipa și ai o minimă garanție că te poți bate la titlu.
Dar n-are Universitatea norocul ăsta. Probabil va pleca în străinătate.
Dar Rotaru vrea, e dispus să cheltuiască ca să facă echipă de titlu? Și să aibă antrenor de titlu?
Sau rămâne echipa un paravan pentru o tarabă de lux ca să mai vândă patronul câte un jucător o dată pe an?
Când CFR a câștigat primul titlu ăia i-au făcut echipă lui Andone nu glumă!
Nu-i simpatizez defel, cred că au și atuuri extrafotbalistice care-i mențin sus dar asta e realitatea.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Noi 2020, 18:00

dorumihnea2 scrie:
30 Noi 2020, 17:34
BiancoAzzurro_AS. scrie:
30 Noi 2020, 16:13
Petrescu lasă parjol in spatele lui, nu a format nici o echipa pana acum, stoarce doar ce e mai bun cu orice risc și când se impute treaba financiar a fugit

Bursucul e definiția perfecta a unui selecționer de națională, sa ia doar ce e în forma și sa ii mobilizeze pentru ca este anti formator și anti-perspectiva

Daca ma înșel, sa vina Dănuț cu titlu dîn străinătate dacă e mare antrenor, la fel ca aici, eu ca roman m-aș bucura sa aibă performante în afara dar ma îndoiesc ca i se tolerează scandalul, ieșirile și maniera de joc altundeva
CFR a și câștigat bani de pe urma muncii lui, nu?
Din ce știu eu venituri - cheltuieli = câștig sau piedere... Întrebarea se pune dacă continui cu salariile de acum sau îți marchezi profitul? Încasările au cam plătit salariile mari și bonusurile.... dar la anul ?!

Daca cfr o tine asa 20 de ani atunci succes, eu fac pariu ca tot fără suporteri o sa fie pentru ca e greu sa te mândrești cu o echipa care nu joaca plus ca are și subterane... ratam esența

Maradona nu cred ca are cifrele lui CR7 dar nici dracu nu îl vede pe Cristiano un fotbalist mai mare ca Maradona ca asa e în fotbal, nu e doar despre cifre

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 30 Noi 2020, 18:20

Noi tot cu Papura, tot cu Papura ? [wtf]

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de robertc » 30 Noi 2020, 20:36

BiancoAzzurro_AS. scrie:
30 Noi 2020, 18:00
dorumihnea2 scrie:
30 Noi 2020, 17:34
BiancoAzzurro_AS. scrie:
30 Noi 2020, 16:13
Petrescu lasă parjol in spatele lui, nu a format nici o echipa pana acum, stoarce doar ce e mai bun cu orice risc și când se impute treaba financiar a fugit

Bursucul e definiția perfecta a unui selecționer de națională, sa ia doar ce e în forma și sa ii mobilizeze pentru ca este anti formator și anti-perspectiva

Daca ma înșel, sa vina Dănuț cu titlu dîn străinătate dacă e mare antrenor, la fel ca aici, eu ca roman m-aș bucura sa aibă performante în afara dar ma îndoiesc ca i se tolerează scandalul, ieșirile și maniera de joc altundeva
CFR a și câștigat bani de pe urma muncii lui, nu?
Din ce știu eu venituri - cheltuieli = câștig sau piedere... Întrebarea se pune dacă continui cu salariile de acum sau îți marchezi profitul? Încasările au cam plătit salariile mari și bonusurile.... dar la anul ?!

Daca cfr o tine asa 20 de ani atunci succes, eu fac pariu ca tot fără suporteri o sa fie pentru ca e greu sa te mândrești cu o echipa care nu joaca plus ca are și subterane... ratam esența

Maradona nu cred ca are cifrele lui CR7 dar nici dracu nu îl vede pe Cristiano un fotbalist mai mare ca Maradona ca asa e în fotbal, nu e doar despre cifre
Lasa ca o sa avem noi tot mai multi cu 0 performante,sau hai sa facem targ de Craciun pt o ora...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2020, 22:05

Cica Varga de la Cluj s-a suparat tare pe eliminarea din Cupa. La noi la Craiova n-a fost necaz cind ne-am facut de ris in cupa...Nu-i rau sa ai pretentii de la antrenori si de la echipa. Poate invata si Rotaru ceva cu ocazia asta.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 30 Noi 2020, 22:44

Bobby scrie:
30 Noi 2020, 22:05
Cica Varga de la Cluj s-a suparat tare pe eliminarea din Cupa. La noi la Craiova n-a fost necaz cind ne-am facut de ris in cupa...Nu-i rau sa ai pretentii de la antrenori si de la echipa. Poate invata si Rotaru ceva cu ocazia asta.
CFR chetuie de oridinul milioanelor de euro pe antrenor anual, noi de ordinul zecilor de mii. E normal sa ai asteptari diferite. Corecteaza-ma daca gresesc.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2020, 23:19

SLH scrie:
30 Noi 2020, 22:44
Bobby scrie:
30 Noi 2020, 22:05
Cica Varga de la Cluj s-a suparat tare pe eliminarea din Cupa. La noi la Craiova n-a fost necaz cind ne-am facut de ris in cupa...Nu-i rau sa ai pretentii de la antrenori si de la echipa. Poate invata si Rotaru ceva cu ocazia asta.
CFR chetuie de oridinul milioanelor de euro pe antrenor anual, noi de ordinul zecilor de mii. E normal sa ai asteptari diferite. Corecteaza-ma daca gresesc.
Primul contract al lui Petrescu la CFR (~ 200 k daca cifrele astea sint credibile) nu a fost cu mult mai mare decit a avut Mangia la Craiova. Sa nu uitam ca Mangia avea vreo 10 secunzi din Italia - practic in perioada aceea Craiova cheltuia mai mult cu banca tehnica decit CFR.

Dupa primul titlu, salariul si bonsurile lui Petrescu au crescut substantial - performanta trebuie rasplatita. Daca vrem antrenor de top, trebuie platit cu sute de mii de Euro pe an, cu bonusuri de milioane la titlu si grupele EL. Decit sa dau 500 k pe o rezerva de la Botosani mai bine platesc un antrenor de top, de calibrul lui Petrescu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 01 Dec 2020, 08:09

Bobby scrie:
30 Noi 2020, 23:19
SLH scrie:
30 Noi 2020, 22:44
Bobby scrie:
30 Noi 2020, 22:05
Cica Varga de la Cluj s-a suparat tare pe eliminarea din Cupa. La noi la Craiova n-a fost necaz cind ne-am facut de ris in cupa...Nu-i rau sa ai pretentii de la antrenori si de la echipa. Poate invata si Rotaru ceva cu ocazia asta.
CFR chetuie de oridinul milioanelor de euro pe antrenor anual, noi de ordinul zecilor de mii. E normal sa ai asteptari diferite. Corecteaza-ma daca gresesc.
Primul contract al lui Petrescu la CFR (~ 200 k daca cifrele astea sint credibile) nu a fost cu mult mai mare decit a avut Mangia la Craiova. Sa nu uitam ca Mangia avea vreo 10 secunzi din Italia - practic in perioada aceea Craiova cheltuia mai mult cu banca tehnica decit CFR.

Dupa primul titlu, salariul si bonsurile lui Petrescu au crescut substantial - performanta trebuie rasplatita. Daca vrem antrenor de top, trebuie platit cu sute de mii de Euro pe an, cu bonusuri de milioane la titlu si grupele EL. Decit sa dau 500 k pe o rezerva de la Botosani mai bine platesc un antrenor de top, de calibrul lui Petrescu.
de acord cu tine, insa antrenorul ala de calibru iti vine numai insotit de niste jucatori, pe care mai trebuie sa arunci 2-3 milioane, plus salarii de sute de mii de euro peste cat dai in momentul actual! Pe cand papura nu are nicio pretentie, el doar ii sopteste lui Rotaru in ureche "lasa, boss, iti arat eu cum se face si fara mare pretentii"

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Dec 2020, 11:34

LA MULȚI ANI ROMÂNIA!!!
EU VĂ DORESC VOUĂ TOT BINELE ROMÂNESC POSIBIL ȘI MAI ALES SOLIDARITATE ÎNTRE VOI DRAGI ROMÂNI.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis