Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Moderator: grup_moderatori

1X2 cu Hermannstadt?

3
17
94%
1
1
6%
0
0
No votes
 
Total votes: 18

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Iaurgiu » 19 Feb 2021, 22:55

@Bianco: apoi are si bietu' Cic dreptate, la cite faulturi incaseaza meci de meci. Echipele astea "mici dar agresive" sint de fapt rudimentare si violente.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Feb 2021, 23:01

Camarades, cine este acea mizeria care spune ,,Craiova, pe o scala de la 1 la 10 are sanse 2 pentru sa ia titlul''?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Feb 2021, 23:01

Am jucat cu a doua cea mai slabă echipă din campionat după Iași și am avut noroc pe final. Din păcate suferim în continuare la partea fizică mai ales după min 70.Camara după 2 antrenamente a întrat în joc la nivelul fizic al celor din teren... Asta mă pune pe gânduri... Oare când se va vedea odată că avem 4 preparatori fizici și 10 maseuri. Dinamo ne a dominat și nu au după ce bea apă. Mec f bun Cic și bun Ivan care s-a zbătut f mult. Din păcate suferim pe extreme și oricât am încuraja pe cei 2 underi nu sunt ce trebuie la nivelul ăsta. Baiaram mai cred în el mai ales că are 18 ani dar Câmpanu nu știu câte șanse va mai primi dacă reintră Vladoiu... Bine că am câștigat...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Feb 2021, 23:19

Iaurgiu scrie:
19 Feb 2021, 22:55
@Bianco: apoi are si bietu' Cic dreptate, la cite faulturi incaseaza meci de meci. Echipele astea "mici dar agresive" sint de fapt rudimentare si violente.
Sa nu fie iar bosumflat cu vreun transfer, asta e singura temere dar pare totuși concentrat pe meci și asta e bine... A crescut mult în atac și în maturitate, are încredere în el, lovește cu ambele picioare și are execuții din ce în ce mai precise

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de R.E.N. » 20 Feb 2021, 00:08

Arthur Rimbaud scrie:
19 Feb 2021, 23:01
Camarades, cine este acea mizeria care spune ,,Craiova, pe o scala de la 1 la 10 are sanse 2 pentru sa ia titlul''?
Dupa couleur, un rapidist.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Feb 2021, 00:28

R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 00:08
Arthur Rimbaud scrie:
19 Feb 2021, 23:01
Camarades, cine este acea mizeria care spune ,,Craiova, pe o scala de la 1 la 10 are sanse 2 pentru sa ia titlul''?
Dupa couleur, un rapidist.
Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de manex » 20 Feb 2021, 00:29

S-au vazut ideile lui Nea Marin. Mi-au placut baietii cum s-au miscat. Au sutat cat intr-un tur, au pasat bine. Dar, de asemenea, am vazut ca erau inca stangaci sa puna in aplicare tactica.in 2 etape va fi muult mai cursiv jocul. Oricum, victorie lejera.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Iaurgiu » 20 Feb 2021, 05:29

Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 00:28
R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 00:08
Arthur Rimbaud scrie:
19 Feb 2021, 23:01
Camarades, cine este acea mizeria care spune ,,Craiova, pe o scala de la 1 la 10 are sanse 2 pentru sa ia titlul''?
Dupa couleur, un rapidist.
Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
Sa nu fim rai, Craiova e un amestec destul de functional de romani si tigani. Nu-s mereu duioase relatiile intercomunitare, dar parca e mult mai bine ca-n alte locuri. Eu chiar ma mir ca nu vedem mai multi jucatori tigani la Universitatea.

Ala care a spus mizeria nu era rapidist, era cel mai probabil "gigist". Sau "oier". Mai deranjeaza-ti colegul sa-ti explice si metafora asta :)(
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Feb 2021, 08:34

Mi-a placut faza cand a fost fault la Capatana, undeva la 30 m pe dreapta. Se duce Cicaldau sa bata si se uita la Constantin. II zice, pai e "faza aia", nu te duci in careu? Bancu le face semn fundasilor nostrii centrali sa mearga in careu. Il pune pe Bogdan stopper... Bate Cicaldau, cap Constantin si abia respinge portaru sibienilor in extremis.

Clar se face ceva la antrenamente, acum !

https://youtu.be/HyIMPDAdSr8?t=262

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Feb 2021, 09:51

Iaurgiu scrie:
20 Feb 2021, 05:29
Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 00:28
R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 00:08


Dupa couleur, un rapidist.
Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
Sa nu fim rai, Craiova e un amestec destul de functional de romani si tigani. Nu-s mereu duioase relatiile intercomunitare, dar parca e mult mai bine ca-n alte locuri. Eu chiar ma mir ca nu vedem mai multi jucatori tigani la Universitatea.

Ala care a spus mizeria nu era rapidist, era cel mai probabil "gigist". Sau "oier". Mai deranjeaza-ti colegul sa-ti explice si metafora asta :)(

Eu stiu ca tsigani ei fac rau ori pot face rau acolo unde ei sunt, dar acesta este rezultat direct de secole unde noi, cei ,,ne tsigani'' lor le am facut rau prin reducere la ignorance. :mad:

Cat in legatura cu meu coleg & metafore, eu préfère metafora sublime de ...pivnitza lui de Ban Maracin. :up: :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de R.E.N. » 20 Feb 2021, 09:56

Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 00:28
R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 00:08
Arthur Rimbaud scrie:
19 Feb 2021, 23:01
Camarades, cine este acea mizeria care spune ,,Craiova, pe o scala de la 1 la 10 are sanse 2 pentru sa ia titlul''?
Dupa couleur, un rapidist.
Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
Fiecare din inamicii nostri are couleurs diferite, steaua si militia au combinatii cu rosu, rapidistii sunt visini :-D

Prietenul meu cu care mai merg la meciuri e un rapidist blonde, asta este bineinteles une blague :)
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de lory69 » 20 Feb 2021, 11:46

Cum se cunoaste mâna unui antrenor care stie meserie.....In momentul cand ne vor reusi combinatiile in regim de viteza,iar Koljic va reveni pe teren,vom avea iarăsi jocul spectaculos si eficient pe care ni-l dorim! Mirko - Vladoiu Balasa Constantin Bancu - Mateiu (Fedele) Nistor - Ivan Cicaldau Camara - Koljic asta e echipa de titlu!!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de adi_g » 20 Feb 2021, 12:26

lory69 scrie:
20 Feb 2021, 11:46
Cum se cunoaste mâna unui antrenor care stie meserie.....In momentul cand ne vor reusi combinatiile in regim de viteza,iar Koljic va reveni pe teren,vom avea iarăsi jocul spectaculos si eficient pe care ni-l dorim! Mirko - Vladoiu Balasa Constantin Bancu - Mateiu (Fedele) Nistor - Ivan Cicaldau Camara - Koljic asta e echipa de titlu!!!
Da, dar nu este decat un jucator U21...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Feb 2021, 15:24

R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 09:56
Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 00:28
R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 00:08


Dupa couleur, un rapidist.
Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
Fiecare din inamicii nostri are couleurs diferite, steaua si militia au combinatii cu rosu, rapidistii sunt visini :-D

Prietenul meu cu care mai merg la meciuri e un rapidist blonde, asta este bineinteles une blague :)
Eu inteles partea cu ,,couleurs'' :)(
Inamicii nostri ei sunt bleu azure. Smileyvome. :)(

Cred ca eu inteles si partea cu ,,blague'', adica ironique prieten blond, deci de fapt forte brun. :)(

Ce eu nu inteles este: rapidistii sunt visini.
Eu cautat in dico si mie mi a dat: visin = griottier , adica acel arbre care el face acele fructe acides care aseamana cu cerises. :?:

Este surnom de rapidistii? Arbres care fac ...griottes (cred ca visinea in romana?)
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. Universitatea - Hermannstadt Sibiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Feb 2021, 15:26

Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 15:24
R.E.N. scrie:
20 Feb 2021, 09:56
Arthur Rimbaud scrie:
20 Feb 2021, 00:28


Eu am facut appel la un collègue roman pentru a capta sens de raspuns ta.

Acum eu am inteles, fiu de Coltzescu ce esti. :o: :)(
Fiecare din inamicii nostri are couleurs diferite, steaua si militia au combinatii cu rosu, rapidistii sunt visini :-D

Prietenul meu cu care mai merg la meciuri e un rapidist blonde, asta este bineinteles une blague :)
Eu inteles partea cu ,,couleurs'' :)(
Inamicii nostri ei sunt bleu azure. Smileyvome. :)(

Cred ca eu inteles si partea cu ,,blague'', adica ironique prieten blond, deci de fapt forte brun. :)(

Ce eu nu inteles este: rapidistii sunt visini.
Eu cautat in dico si mie mi a dat: visin = griottier , adica acel arbre care el face acele fructe acides care aseamana cu cerises. :?:

Este surnom de rapidistii? Arbres care fac ...griottes (cred ca visinea in romana?)

Scuze. Stiu ca ignorance mea devine obositoarea atunci cand eu pun prea multe intrebarile. :mad:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis