Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 01 Mar 2021, 16:43

R.E.N. scrie:
01 Mar 2021, 13:40
Nistor nu mi se pare nici mie un fotbalist slab, cred ca nu i se potriveste ce a fost jucat pana acum la Craiova. A fost totusi lider la assisturi, are sut bun. Problema acum mi se pare ca tot incearca sa dea pase filtrante, si el e obisnuit sa le dea catre varf. Cred ca se schimba un pic datele cand esti in linia a doua si trebuie sa gandesti altfel. Eu tot cred ca ar fi bine sa faca rocada cu Cicaldau. Cred ca e un pasator mai bun Nistor (cu toate pasele in pom din ultima vreme), Cicaldau are multe calitati, dar nu mi se pare un jucator care sa deschida jocul. Si in mijlocul liniei din fata de asta e nevoie.
Pai daca Cicaldau e suspendat, poate avem ocazia sa.l vedem pe Ceapa in pozitia aia chiar maine.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 01 Mar 2021, 22:22

SLH scrie:
01 Mar 2021, 14:12
@Iaurgiu & BiancoAzzurro: Escladati aiurea, la fel cum s-a facut si cu Cirko. Am spus doar ca mi-a scazut optimismul.
nuuu, nu ne apucaram sa ne smulgem camesha, nici nu ne spariaram ca PN se apuca sa dea jos antrenorul (asta vrusasi sa zici, nu?). Ziceam ca sa-l lasam in pace sa vedem ce face. Chiar daca greseste, oricum e prea tirziu sa reparam oreshce. Experienta asta cu NeaMArin e buna, putem invata ceva din ea, fie si ca antrenorii greci nu-s mai grozavi ca ai nostri :). Sau ca de cit platesti, atit primesti.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Mar 2021, 23:27

Pe mine ma interesează ăștia străini care nu cunosc fotbalul intern pentru ca nu mai baga jucătorii după numele lor mai ales acum când chiar avem concurenta pe posturi cu excepția fundașilor centrali, dar e clar ca pe termen scurt va lua niște decizii greșite pentru ca ai cum sa te prinzi asa repede care e treaba în vestiar și pe lângă el... La asta ma refeream.. Uite eu cred ca în următorul meci avem alt vârf, probabil tudorie
E ca și cum am avea un "audit fotbalistic" cu Ozunidis, nu aștept sa inventeze scheme poate doar sa ii facă mai implicati

Ca decizii bune eu ma saturasem de 433 și sa nu avem mijloc, cred ca era obsesia lui Rotaru pt ca a început din era papura 2019

La Pigliacelli ți-am dat dreptate, doar ca vreau unul mai bun ca el și nu sunt asa mulți

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 03 Mar 2021, 19:59

Se pare ca Lazar este inca in vederea Universitatii Craiova.
https://www.fanatik.ro/craiova-a-aflat- ... v-19452691

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Mar 2021, 21:48

Parma-Inter
Men titular, Mihaila, rezerva. Sa-i tinem pumnii olteanului nostru care probabil va intra in locul lui Men


lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lory69 » 05 Mar 2021, 13:46

Mda....desi imi pare nespus de rau,fiindca Koljic are stofă de mare atacant,va trebui ca Rotaru sa caute atacant titular!Ma uităm acum pe transfermarkt la jucătorii fara contract si am vazut un atacant bunicel,cota 1,2 mil...liber de contract din februarie.E vorba de Nemanja Nikolic,un atacant sârb de 28 ani.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 05 Mar 2021, 14:14

E clar nevoie, sper doar ca nu o sa vina conducerea sa ne explice cum e treaba cu increderea in atacantul de divizia C.

Eu nu inteleg totusi ce e asta cu transferat rezerve. Lista de rezerve pe care le-am transferat in ultimii ani e atat de lunga incat n-are sens s-o repet. Eu cred ca ar trebui sa luam fie titulari clari, cum l-am luat pe Cicaldau sau Mitrita, pe bani seriosi, fie tineri de perspectiva. Altfel, mai bine promovezi de la echipa a doua decat sa arunci cu sutele de mii in vant. Toata strategia asta din ultimii ani in care am cumparat niste din astia asa-si-asa in speranta ca o sa explodeze la Craiova, e clar falimentara. Dai bani mai putini, dar nu primesti nimic si dupa ai salarii de platit pentru toti Mamutii, Tudorii, Bicii si Capatanii, baietii lui tata pitzi si asa mai departe. Domnul presedinte are oare vreo parere, sau e ocupat sa antreneze si sa mai barfeasca cu Cristescu?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 05 Mar 2021, 16:06

iar ghinion, nu-i asa? Hai sa fim seriosi
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2021, 17:03

R.E.N. scrie:E clar nevoie, sper doar ca nu o sa vina conducerea sa ne explice cum e treaba cu increderea in atacantul de divizia C.

Eu nu inteleg totusi ce e asta cu transferat rezerve. Lista de rezerve pe care le-am transferat in ultimii ani e atat de lunga incat n-are sens s-o repet. Eu cred ca ar trebui sa luam fie titulari clari, cum l-am luat pe Cicaldau sau Mitrita, pe bani seriosi, fie tineri de perspectiva. Altfel, mai bine promovezi de la echipa a doua decat sa arunci cu sutele de mii in vant. Toata strategia asta din ultimii ani in care am cumparat niste din astia asa-si-asa in speranta ca o sa explodeze la Craiova, e clar falimentara. Dai bani mai putini, dar nu primesti nimic si dupa ai salarii de platit pentru toti Mamutii, Tudorii, Bicii si Capatanii, baietii lui tata pitzi si asa mai departe. Domnul presedinte are oare vreo parere, sau e ocupat sa antreneze si sa mai barfeasca cu Cristescu?
Nu tine domnul Rotaru cont de parerea domnului presedinte. Si eu sunt de parere sa ne orientam mai bine la echipa a 2-a. Sa cautam tineri de perspectiva.


Sent from my iPad using Tapatalk

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 05 Mar 2021, 18:07

@Geronimo: da, mai bine incepem sa construim ceva de la radacina. Totusi, echipa aia a doua, recrutarea de tineret-sperante e la pamint. Acolo trebuie bagat carbuni de urgenta. La citi copii talentati are Oltenia ... sigur se gasesc
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Mar 2021, 18:24

Ce a fost straniu anul ăsta competițional a fost modul în care au alcătuit primul 11 cei 3 antrenori care i-am avut. Deci.... Mateiu (care clar este pe primul loc în preferințele suporterilor Științei de pe Facebook sau de pe forum) a fost ținut rezervă de primii 2 antrenori, Tudorie nu prindea nici lotul, Bic frecvent titular tot în mandatele primilor 2 antrenori.... Prea mari diferențe de a vedea primul 11.....Probabil totul ține și de modul de a ști să vorbești cu un fotbalist cu un caracter mai puternic, cum este Mateiu. Păcat că toate disensiunile astea au tras în jos echipa.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Mar 2021, 21:01

Cu Mateiu ceva a fost extrasportiv, 3 antrenori l-au pus pe liber, ceva ceva a fost, plus ca a fost preferata Bic pt ca e mai agil în sistem 433 ;acum însă e alta poveste cu 4231

Tudorie a fost accidentat și ieșit din forma, asta se vedea cu ochii liber

Un antrenor nou, nou am zis:)) .... aduce acel "soc" la echipa pana la urma și tot timpul rezervele prind speranțe și o noua șansă

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 05 Mar 2021, 21:39

Cu scuzele de rigoare ca bag din jegsp, dar e un interviu mai amplu cu Guardiola, care mi se pare interesant si bun de pus si pe-aici pe la noi.
https://www.gsp.ro/international/campio ... 25443.html

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Mar 2021, 22:33

Eu as vrea sa remarc suporterii din Anglia...
1. cand eram mic îmi spunea tata sa casc ochii la ei pt ca sunt singurii care joaca fără garduri și îmi amintesc cazul Cantona.. ma uitam la gardurile noastre și mi se părea ca suntem salbatici
2.ei încurajau echipa pana la capăt și când pierdeau, cantau și se bucurau... noi eram mereu nemulțumiți și vroiam rezultatul neapărat și tot acolo am rămas
3.stadioanele acoperite de la ei au venit ca urmare a respectului pentru tribunele pline mereu "no matter what", insa aceasta mentalitate nu a venit în urma faptului ca sunt mari caractere ci pentru ca nu au mai televizat meciurile vreo 2 sezoane , acum însă pare imposibil si nu din cauza pandemiei sau cele 3 mil pe drepturi ci pentru ca lumea a plecat în străinătate la munca din lipsa de opțiuni și nu mai exista masa de suporteri asa de mare, oricine vrea găsește bilet sau abonament... nu mai sare nimeni gardul cu abonamentul în buzunar cu 2h înainte de meci (Craiova-steaua 2002)

Distanta pare cam la fel de mare ca și atunci se pare

Închis