Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 04 Apr 2021, 00:44

Rotaru iese cam o dată pe trimestru in ultimă perioadă. Eu chiar îi scuz vreo două, că dacă eram eu ăla care plătea cred că făceam circ, el a fost suficient de decent.
Just, nici nu îmi doresc să îmi dai dreptate, dar, așa cum am spus în primul paragraf, asta iese rar, și părerea mea e că iese când trebuie. Citii ceva de genul "i-am dus la alt nivel" - asta a zis Pițurcă, dar el s-ar exprimat că ne-a ridicat. Sfatul ăla pentru Ivan sa acopere mingea cred că a făcut ravagii. Cred că juca la 0, altfel eu nu îmi explic cum poate spune că a ridicat nivelul.
Norocosu' a plecat că nu avea jucători de titlu, "parvenitu" a zis că a fost cu 1 punct în față cu doua etape înainte cu jutătorii pe care ii aveam. Cum e aia ca nu s-a investit să putem lua campionatul?
Nu facem scut in jurul lui Rotaru, facem scut in jurul echipei. Momentan, Rotaru face parte din echipa.
I N I M I T A B I L I

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Apr 2021, 01:29

Sunt pareri, dar lumea a vazut altceva.
Nu demult, pe noul Oblemenco, Craiova avea o medie de 3000 spectatori pe meci.
A venit Piti antrenor si Craiova a avut o medie de 25000 de spectatori pe meci.
Poate fara Piti jucam pe la Severin acum, gazonul vechi era dus.
Piturca stie fotbal, o meserie si face bani din ea. Rotaru sta la echipa ca moare dupa Craiova ? Are un business care il face milionar in fiecare an.
Rotaru ar fi bine sa faca parte din echipa pentru ca eu nu am vazut pe Cirtu sa se certe cu Balaci, pe Sandoi sa se certe cu Camataru sau pe Stinga cu Craioveanu. Eu zic ca asta inseamna sa faci parte din familia universitatii craiova, nu scoti pistolul la glorii de la niste bani

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 04 Apr 2021, 01:31

pralea Freak, faptul ca iese rar este, din punctul meu de vedere, un plus. mie foarte rar mi s au parut inspirate iesirile lui la TV sau in presa.

in ceea ce l priveste pe Piturca nici nu a zis nimeni ca a avut un mandat splendid si nici nu cred ca l mai doreste cineva vreodata antrenor la noi.
FreakBoy scrie:
04 Apr 2021, 00:44
Nu facem scut in jurul lui Rotaru, facem scut in jurul echipei. Momentan, Rotaru face parte din echipa.
aici avem iar opinii fix opuse. din punctul meu de vedere Rotaru nu face parte din echipa, niciun patron nu face parte din echipa nici macar temporar. patronul, parerea mea, este un element important si are rolul lui in viata unei echipe dar este un factor extern nu intern. exista multe echipe de fotbal fara patroni deci patronul nu este un element necesar.

e doar parerea mea si nu am pretentia ca toata lumea sa vada lucrurile ca mine dar eu consider patronii un rau necesar, un compromis, nu ca parte din echipa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 04 Apr 2021, 07:27

Zic sa ii lasam pe Rotaru si “nea” Piti putin, ca nu ne ajuta prea mult sa analizam ce isi mai zic reciproc si indirect. Nu prea e normal sa discute fiecare separat pe la tv, ca sa aiba milogii aia cu ce sa faca rating, ori se discuta in direct ambii si au dialog, ori si mai bine vorbesc in particular.
Desi a avut o valoare de divertisment foarte mare, porcareala Miti/Piti cu replici gen “bei Adriene, tu sti ce e aia parmegian, bey?”, sper sa fie istorie.

In alta ordine de idei, il vad pe Markovici la Academica cum da goluri, desi nu joaca titular, dar pare ca fizic e foarte bine si are o siguranta impresionanta pentru varsta lui.
Nu am nimic cu Mamut, si ii doresc sa reuseasca, acum e al nostru si sper sa isi merita locul, dar nu inteleg de ce nu ii incercam pe ai nostri.
Cred ca Markovici ar trebui luat inapoi din sezonul viitor. Nu stiu nici de ce Draghici e tot timpul dat imprumut, ca nu pare ca nu ar avea calitati.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de nyk_sorin » 04 Apr 2021, 07:56

Draghici nu prea a impresionat nici la noi si nici pe la celelalte echipele unde a fost imprumutat.
Ca si Bic, nu e jucator cu care sa te bati la titlu. Si oricum nu prea are unde sa joace la noi, nici lui nu cred ca i ar fi convenit sa ramana si sa fie a treia varianta pe post.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 04 Apr 2021, 09:15

Nu zic ca e un talent fabulos, dar cred ca daca primea mai multe sanse existau sanse sa impresioneze.
Ce vreau eu sa spun este ca nu vad o preocupare sa ne crestem jucatori, care ar culmina cu includerea la echipa mare, si asta conduce poate si la plafonarea celor din echipa de “sperante”.
E adevarat ca avem exemplele Mihaila, Ivan si Vladoiu, dar cred ca e loc de mai mult.
Posibil sa ma insel, nu am urmarit foarte riguros evolutiile “sperantelir”.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 04 Apr 2021, 09:50

cortinadampezzo scrie:
04 Apr 2021, 01:29

Nu demult, pe noul Oblemenco, Craiova avea o medie de 3000 spectatori pe meci.
A venit Piti antrenor si Craiova a avut o medie de 25000 de spectatori pe meci.
Ma pretenas, esti user vechi, dar tare mai bati campii. Nu doar cu ce.ai spus mai sus. In general, debitezi numai enormitati.

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de iuli » 04 Apr 2021, 10:04

malus dacus scrie:
04 Apr 2021, 09:50
cortinadampezzo scrie:
04 Apr 2021, 01:29

Nu demult, pe noul Oblemenco, Craiova avea o medie de 3000 spectatori pe meci.
A venit Piti antrenor si Craiova a avut o medie de 25000 de spectatori pe meci.
Ma pretenas, esti user vechi, dar tare mai bati campii. Nu doar cu ce.ai spus mai sus. In general, debitezi numai enormitati.
si tu esti user nou care bate campii,nu mai judeca!
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Apr 2021, 10:13

Manonimus este tot pe atac....stie bine arta atacului..

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 04 Apr 2021, 11:55

Nu-i place fotbalul de mult lui "malus", e mai de curand printre noi, de aia nu a prins-o.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Apr 2021, 12:42

Am fost antipiturca si rămân, ba chiar acum sunt convins 110% ca e un jeggg

Vad ca vorbiți de Piturca antrenor în '95...pai omu avea nevoie sa câștige o pâine și la Steaua nu-l baga nimeni în seama și l-au instalat antrenor la Craiova pentru ca mergea echipa singura și trebuia legitimat, bineînțeles ca a reușit nimic important în afara de a se realiza personal la acea vreme și ce sa vezi ca nici peste 30 ani omu nu a realizat nimic important la ce jucători a avut pe mana.. În fine, poate sunt eu prea subiectiv

Sa ne amintim ca a fost asociat cu Mititelu (tot pt interes personal, cu contract de cămata, jucători în proprietate, ca un adevărat bancher) - nimeni nu s-a supărat pe acest aspect and a revenit , a fost marea schisma și exista circumstanțe atenuante ce e drept

Sa ne amintim ca a zis cu seninătatea ca vrea sa joace echipa lui mititelu pe Obelmenco însă nimeni deranjat

Sa ne amintim ca a băgat pe Becali în casa și iar nimeni deranjat

Acum ca ne ia în [cenzurat] la TV, iar în afara de Rotaru nimeni deranjat

Oare dacă un banner apare de la suporteri ca să ii dea o **** mica? Oare ilustrul Piti ar mai avea tupeu în presa? Cred ca e de ajuns și un sms de la câțiva suporteri ca să nu se ajungă aici? Dar oare e cineva deranjat pana la urma sau are cumva girul unor suporteri? Totuși nimeni deranjat asa pe mine recunosc ca ma intrigat mai ales ca nu a murit nimeni, e vorba doar de principii și nimeni nu se atinge de jegos

Acum piti vrea sa fie vândut popescu pe mulți bani și sa revină Mititelu... pai fmortisoriimatii ai cumva personalitate dubla sau ești doar un tupeist fără margini?!... Insa starea rămâne... Nimeni deranjat, afara ploua

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 04 Apr 2021, 12:51

@ slh. Ce drac sa prind mah? Daca te referi la alta perioada, esti pe dinafara tu, pt. ca el zice clar acolo "NOUL Oblemenco". Saltul ala de la 3k la 25k a fost in alta era si daca.s logat mai recent pe.aici nu vad legatura care/de cand ne place fotbalul. Asta daca n-ai cumva impresia ca Universitatea Craiova a inceput cu acest forum, la fel cum unii cred ca a inceput cu fratii costea.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Apr 2021, 17:05

Cum a zis Ariciu ca face TESTE anti-doping in Playoff, cum se lucreaza din culise sa se de-credibilizeze ANAD-ul.
Alex Ionita arunca cu noroi in conducerea ANAD, isi schimba declaratiile, si devine pionul unui circ care are ca rol juxtapunerea ANAD-ului langa celeleate agentii de stat corupte si incompetente.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2021, 18:29

@cortinadampezzo, am observat si eu ce ai scris tu, dar cred ca Ionita o sa pateasca urat si pe langa el si Astra. Eu sper ca Astra sa joace semifinala de cupa cu Dinamo, sa se califice si apoi inainte de finala cu noi sa fie sanctionati si sa castigam cupa asa... :lol: :lol: :lol: .
In alta ordine de idei, este clar ca FCSB nu mai joaca la fel de " avantat " cand trebuie sa dea teste antidoping. Pana acum s-a intamplat de doua ori. In logica asta imi explic de ce vrea Rotaru controale antidoping in tot playofful.
usteag usteag usteag

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Apr 2021, 19:16

Balaj, fostul arbitru si seful ANAD zise ca Ariciu a platit 6 teste echivalentul a 6000 eur , dar rezultatele vin peste 4 saptamani :-)))) probabil cand va incepe urmatorul campionat o sa stim si noi daca Neubert le da pastile

Închis