Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 12 Mai 2021, 16:38

Bancu a luat trei etape, uite asa dintr-o idiotenie iarasi jucam fara el meciul decisiv si jucam cu Capatana fundas dreapta :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 12 Mai 2021, 16:44

Poate joaca Vladoiu dreapta si Vatajelu stanga.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 12 Mai 2021, 16:48

florinkeke scrie:
12 Mai 2021, 16:38
Bancu a luat trei etape, uite asa dintr-o idiotenie iarasi jucam fara el meciul decisiv si jucam cu Capatana fundas dreapta :)
Incredibil cât au putut sa-i dea lui Bancu !!! :bad:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 16:55

malus dacus scrie:Nu mai stiu de brasov, [****], am uitat. Cu sportul imi aduc aminte ca mi.a trecut o bordura pe la ureche intr.o invalmaseala.
Dar tot nu inteleg ce vrei sa spui cu Cristescu.
:-) Cristescu e ceva de care te poti lipsi. Chiar avem nevoie de crizele lui!? Ne ajuta la ceva? Ne era el ala de urla cand era Bergodi la echipa?


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 12 Mai 2021, 16:57

Corectez ,a luat 3 etape insa acestea sunt astazi in cupa,cu CFR si FCSB. Deci o sa joace finala, :)

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 12 Mai 2021, 18:14

Geronimo scrie:
12 Mai 2021, 14:52
malus dacus scrie:Pt. ca mi.e lene sa formulez cu alte cuvinte, pun aici cu copy pasta ce am scris si pe pagina de FB despre comunicatul vietii.

Je suis penibil.

Încurajați probabil de reacții gen - "Je suis Cristescu", "Ne trebuie mai mulți Cristescu" - cei din club vor să ne asigure că sunt penibili pe toate părțile, nu te joci cu ei. După ce o zi întreagă au tăcut ca peștii și au pus o chestie în pagină abia pe la unșpe noaptea, cu Băluță care câștigase pe dracu ghem prin Ungaria, se treziră ieri cu un filmuleț nerelevant și un comunicat gen reclamație de gospodină roșie la față care își justifică gestul de a-și arata curu prin faptul că o altă gospodină își aratase *****. Sincer, mă așteptam la altceva. Mă așteptam la un comunicat prin care să se delimiteze de comportamentul bravului Cristescu, să ne asigure că acesta a fost bine ascuns într-un beci și legat de un calorifer, astfel că în viitor asemenea scene nu se vor mai repeta pe cel mai frumos stadion al țării, la un eveniment organizat de cel mai profesionist club din Romania. Dar se pare că ăla care făcea chestii profesioniste pe la acest club a murit, a emigrat, sau și-a bagat **** și l-a lăsat pe mâna unor penibili care cred ca e ok să-ți justifici amatorismul și neputința cu filmulețe proaste despre oameni care nu te lasă să faci treabă.
*Să mă explic de cred că e complet inutil si penibil filmulețul. Pt. că nu convinge pe nimeni, în afară de cei care erau oricum convinși. Eu, ca fan al echipei, te cred pe cuvânt că muistu croitoraș ți-a arătat degetul mijlociu. Dar pe un neutru n-ai cum sa-l convingi în veci cu un filmuleț din avion în care nu se vede nimic; Deci, efect ZERO;
*Să mă explic de ce cred că trebuie dus în beci Cristescu. Pt. că nu mai e demult la modă să fii smardoi în public. A fost Evul Mediu, a trecut. Au fost perioade în care duelurile erau acceptate în societate ca mijloace de a-ți apăra onoarea, au trecut. Așa a evoluat lumea. Azi, dacă vrei să te bați, îți alegi un sport de contact și refulezi acolo. Pt. alte situații exista pușcării. Deci, e urât în 2021 să agiți pumnii spre oameni iar în cazul de față ai adus prejudicii de imagine clubului. Plus ești inutil ca o mașină de tuns ouă. În afară că te pricepi să fii suporter, în rest nu te pricepi la nimic. Poți să fii suporter și să faci imagine clubului și pe persoană fizică, dacă chiar îți pasă. Ca Slugadam, de exemplu. Nu e obligatoriu sa fii prezent în tribună pe pandemie lângă Cârțu și să țipi spre oameni ca să faci imagine clubului;
*Să mă explic de ce e complet inutil și neavenit comunicatul. Pt. că e departe de ceea ce înseamnă conduita unui club profesionist 2021 și e departe de așteptările suporterilor. Oamenii așteaptă altceva, bă! Ar aștepta de ex. un comunicat despre ce faceți voi pt. ca fcu sloboz 48 să nu mai folosească steme clonate, despre ce faceți voi pt. ca televiziunilie să nu mai prezinte steme cu briz briz-uri în dreptul echipei noastre și să nu mai "incurce" denumirile, despre ce faceți cu echipa a 2-a, despre politica de transferuri etc. O grămadă de chestii sunt mai importante decât un filmuleț bășit cu Croitoru însoțit de un comunicat despre că vă înjură lumea și scoate limba la voi.
Treziți-vă, baaa, amatorilor!!!
Hai Craiova!
Lumea a uitat de sezonul 1999-2000. Mai ales cum am ajuns la meciul cu Brasov din etapa 33. Cine era marele lider al echipei.


Sent from my iPad using Tapatalk
Atunci a fost ploaia de pietre la întoarcerea spre gara?
I N I M I T A B I L I

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2021, 07:07

Ploaia de pietre a fost dupa semifinala de cupa din Giulesti, cand am pierdut cu 2-1, dupa ce castigasem in tur pe Oblemenco cu 2-0!
Apoi in finala am pierdut cu cainii, 0-2, dar pt ca aia au facut eventul, am jucat in Uefa, unde ne-au scos Pobeda Prilep...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2021, 08:43

Jucatori fara trofee din lotul Unviversitatii:
Balasa (26 de ani, niciun trofeu)
Acka (niciun trofeu national/int)
Vatajelu (28 ani niciun trofeu national/int)
Vladoiu (niciun trofeu)
Cimpanu
Vasile
Baiaram
Koljic
Mamut
Tudorie

Jucatori campioni in Romania
Nistor (CFR)
Cicaldau (Viitoru)
Papp (Steaua)

Jucatori cu alte trofee:
Constantin (2 cupe cu Rapid si Campion in China)
Fedele (cupa Elvetiei)
Screciu (campionat, supercupa in Belgia)
Ofosu (campionat in slovacia)
Camara (cupa spaniei cu Barcelona)
Mirko (prin italia ceva cupe)
Trupa din 2018 (Mateiu, Bancu, Popescu etc)

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 13 Mai 2021, 15:37

Azi, premierul Câțu mi-a devenit brusc simpatic !! E suporter al Universității Craiova si va fi pe stadion la finala cupei apld apld apld

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2021, 17:25

^parca si mie, tot brusc. Dar n.ar trebui sa ne intereseze de nicio culoare treburile astea cand vine vorba de politicieni, pt. ca principalul lor scop este sa ssuga imagine din tot ce se poate.
Dar fiindca veni vorba despre politicieni, am auzit recent o chestie care intareste opiniile unora cum ca Olga + Ajîcă = Love. Cica Dl. Gabriel Tîrcă ar fi fost pe la Olga cu ceva hartogaraie despre afacerile familiei la care lucreaza, ocazie cu care, in contextul respectiv, asta i-ar fi adresat urmatoarele cuvinte, pe care le reproduc textual: "Ba, nu stiu cum faceti, dar anul asta trebuie sa promovati!".
Despre interventia pt. lipsa unor avize la nuj ce constructii de.ale lui Ajîca parca v.am mai zis. Cam de atunci dateaza treaba, cand s.a dus asta sa rezolve.
Mai multe nu stiu, si nu.mi dau seama nici care ar fi interesul.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de csm310 » 13 Mai 2021, 18:58

Sambata putem avea suporteri cu CFR? Klaus tocmai ce-a zis ca de pe 15 meciurile se pot desfasura cu 25% din capacitate, deci legal sambata am putea fi 7000 pe stadion, nu ne mai poate interzice guvernul sa organizam meciuri fara suporteri.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2021, 19:44

malus dacus scrie:
13 Mai 2021, 17:25
^parca si mie, tot brusc. Dar n.ar trebui sa ne intereseze de nicio culoare treburile astea cand vine vorba de politicieni, pt. ca principalul lor scop este sa ssuga imagine din tot ce se poate.
Ba ne cam intereseaza pentru ca toata tara ne vede ca pe niste PSD-isti fanatici. Cu ministrul Stroe si cu Catu de partea noastra, putem sa dovedim ca Universitatea Craiova este echipa tuturor craiovenilor si nu este o echipa de partid.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 13 Mai 2021, 19:58

Ce inepții spuen unul la Digisport, ca cica echipa mititelului poate oferi salarii cu mult peste ce poate oferi echipa din prima liga! :) E normal la cap??!!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de ElStef » 13 Mai 2021, 19:59

Problema este că acum nu trebuie sa îi mai lăsăm să ne copieze însemnele, imnul..... Trebuie sa facem plângere la Tas!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2021, 20:01

@fabius. Pai daca o luam asa, deja nici nu prea mai e la moda sa tipi impotriva psdistilor. Acum incepe sa fie la moda sa tipi impotriva pnlistilor. Cecacat facem in ritmul asta?! Univ. Craiova trebuie tinuta departe de toate rahaturile politice, de orice culoare.

Închis