Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 08 Iun 2021, 21:12

O fi baza sportiva construita de Consiliul Judetean in spatele blocurilor de langa Aeroport. E o baza aflata in constructie de prin 2016, dar pe fonduri europene si este facuta de consiliul judetean.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 10 Iun 2021, 17:49

Bogho scrie:O fi baza sportiva construita de Consiliul Judetean in spatele blocurilor de langa Aeroport. E o baza aflata in constructie de prin 2016, dar pe fonduri europene si este facuta de consiliul judetean.
Nu e aia. E cum zice zed, prin spatele fostului Pic. Dar mai mult pana departe. PS. Terenuri împrejmuite cu sarma poți face 100,asta nu înseamnă că cu cât sunt maiulte, cu atât ești peste Bayern. Ps2. Fac pariu ca nu termina baza aia curand. Dacă o termina vreodată...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 18 Iun 2021, 16:28

Ce a scris cineva aici se confirma. Balta nu prea de da dusa. MAi misto am inteles ca daca astia o rezolva sa nu iasa la ei, da rnu capteaza sa duca pana in Jiu, ies langa pana la urma, iar langa are taranul interlop.
https://www.youtube.com/watch?v=0ur_ON5XWDM

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Iun 2021, 18:01

Băi ce m-am mai râs cu prezentarea autocarului FC Cuc. Reporter: "ce alte echipe mari din europa mai au un asemenea model?" Reprezentant mercedes: "ăăa.. o sa vă trimitem noi o listă." :))))) incredibili, pur și simplu altceva acești țărănuși ajunși in liga 1.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 18 Iun 2021, 20:19

SLH scrie:
18 Iun 2021, 16:28
Ce a scris cineva aici se confirma. Balta nu prea de da dusa. MAi misto am inteles ca daca astia o rezolva sa nu iasa la ei, da rnu capteaza sa duca pana in Jiu, ies langa pana la urma, iar langa are taranul interlop.
https://www.youtube.com/watch?v=0ur_ON5XWDM
Eu pe tine te stiam un baiat destept. Cred ca poti sa faci diferenta intre o mlastina si o balta de ploaie.
Ati uitat deja ca acum cateva zile inotati prin toata Craiova?

Acolo la intersectie la semafoare e mereu foarte multa apa atunci cand ploua si se inunda zona iar balta e intr-o zona si mai joasa, unde se strange toata apa.
Constructorul are totul conform planului. In momentul de fata au primit certificatul de urbanism si asteapta autorizatia de constructie.
Ei estimeaza ca o s-o primeasca in Q3, deci in perioada iulie-septembrie. Termenul de finalizare ramane Q4 2022.

V-as mai da ceva vesti si despre restul terenurilor dar va las sa le aflati singuri in viitorul apropiat. Am vazut ca nu va plac sursele mele.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Iun 2021, 20:53

Zi-ne și de noua stemă cu U, Tony, suntem foarte nerăbdători

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 18 Iun 2021, 21:45

Iancu Magheru scrie:
18 Iun 2021, 18:01
Băi ce m-am mai râs cu prezentarea autocarului FC Cuc. Reporter: "ce alte echipe mari din europa mai au un asemenea model?" Reprezentant mercedes: "ăăa.. o sa vă trimitem noi o listă." :))))) incredibili, pur și simplu altceva acești țărănuși ajunși in liga 1.
Să vezi circ când o incepe campionatul. Cică Adita a auzit că poate să bage autobuzul in poarta și a investit in defensivă.
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 18 Iun 2021, 23:08

@Tony7, poate ne spui si cate tepe a dat booveanul ? Cate persoane a inselat ? Cate salarii nu a platit celor care i-au muncit ? Cate impozite nu a platit ?
Cum pot unii oameni sa uite si sa sustina un INFRACTOR.
Mititelu este un infractor si echipa lui este finantata din furaciuni si inselaciuni.
Bai baieti, omul a prejudiciat oameni, firme, statul cu milioane de euro, miliarde de lei.
Eu inteleg pe orcine sustine o echioa de fotbal, dar nu inteleg pe cei care sustin un infractor dovedit si condamnat.

Apropo, unde erau universitarii aia de la sarbatoarea booveana ? Cred ca universitarii si directorii strigau la copii " Sarim, sarim si va macelarim ".
Bai Tony, daca ai un pic de bun simt ar trebui sa te simti rusinat pentru ce au facut animalele alea din PS si de cat de neam de balta este patronul echipei tale.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 19 Iun 2021, 13:50

Ce natie si mititeii astia....se lauda cu un autobuz 5 luni de zile,pai noi avem 2 si mergem cu avionul si nu ne mai dam rotunzi.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 20 Iun 2021, 07:55

fabius_2014. Se întâmpla, nu știu cum, ca in aceea peluza sa fie toți frustrații pe viața, eșecuri ale societății și e normal sa se comporte așa. Când se întâlnesc simt ca, capătă puteri, ca pot face ce vor, doar ca, mai exista și legi, pe care nu le respecta și de acolo pot ajunge la facultate lângă nea Ady sa-și facă un rost in viața. Statul lucrează împotriva lor, toată lumea e împotriva lor, când, de fapt, ei sunt problema. Toate astea se trag de la nivelul de cultura și reperele pe care le au ei in viața. Nu va fie mila de ei.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 20 Iun 2021, 21:49

Tony7 scrie:
SLH scrie:
18 Iun 2021, 16:28
Ce a scris cineva aici se confirma. Balta nu prea de da dusa. MAi misto am inteles ca daca astia o rezolva sa nu iasa la ei, da rnu capteaza sa duca pana in Jiu, ies langa pana la urma, iar langa are taranul interlop.
Eu pe tine te stiam un baiat destept. Cred ca poti sa faci diferenta intre o mlastina si o balta de ploaie.
Ati uitat deja ca acum cateva zile inotati prin toata Craiova?

Acolo la intersectie la semafoare e mereu foarte multa apa atunci cand ploua si se inunda zona iar balta e intr-o zona si mai joasa, unde se strange toata apa.
Constructorul are totul conform planului. In momentul de fata au primit certificatul de urbanism si asteapta autorizatia de constructie.
Ei estimeaza ca o s-o primeasca in Q3, deci in perioada iulie-septembrie. Termenul de finalizare ramane Q4 2022.

V-as mai da ceva vesti si despre restul terenurilor dar va las sa le aflati singuri in viitorul apropiat. Am vazut ca nu va plac sursele mele.
Constructorul nu are autorizație de construire, dar deja lucrează pe baltă? Bă, ori ești prost, ori sluga lui ajica. Bine, ar fi pleonasm. Păi bă, cum lucrează ala acolo fără autorizație?!

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 20 Iun 2021, 22:22

E adita....:))

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 21 Iun 2021, 11:05

sorialis scrie:
20 Iun 2021, 21:49
Constructorul nu are autorizație de construire, dar deja lucrează pe baltă? Bă, ori ești prost, ori sluga lui ajica. Bine, ar fi pleonasm. Păi bă, cum lucrează ala acolo fără autorizație?!

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Ori sunt prost, ori sunt sluga lui ajica, ori esti tu chiar esti cel mai prost de aici.
Asa se intampla cand vorbesti despre ceva de care nu ai habar. Avea Dancila o vorba, ti se potriveste si tie.

In primul rand, aici e vorba de NEPI. mititelu nu mai are absolut nicio treaba cu partea asta de teren.

In al doilea rand, e vorba de 2 lucruri diferite. NEPI nu a inceput constructia propriu zisa a mall-ului iar pentru asta se asteapta sa primeasca autorizatie de construire in Q3 2021.

NEPI are deja autorizatie de construire pentru terenul respectiv dar nu pentru constructia mall-ului. Autorizatia e emisa pentru lucruri la teren, adica exact ce au facut pana acum. Nu stiu exact cum sa explic pentru capsoru` tau. Era o mlastina acolo iar mlastina aia nu putea fi acoperita asa pur si simplu. A venit NEPI, a luat AC, a cumparat multa cenusa, mult pamant, a astupat mlastina, a adus terenul la anumite cote (nu dinalea de la pariuri). Adica a facut toate pregatirile la teren care trebuiau facute inainte de a putea construi ceva acolo. NEPI a platit peste 2 mil de euro doar pentru asta.

AC-ul il gasesti aici: http://www.eprim.ro/portal/craiova/Urba ... enDocument

Are primaria un site unde gasesti foarte multe chestii interesante despre ce se intampla in orasul tau. Pacat ca preocuparea voastra generala e ce se intampla mai degraba cu mititelu. Trezirea baieti.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 21 Iun 2021, 12:30

^salut Tonică. F. utile aceste informații, dar apropo de NEPI. Să NEPIsam pe tine.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Iun 2021, 12:43

Tony iar ai întrat în gangbang... 😀

Scrie răspuns