Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 30 Iul 2021, 22:44

As vrea sa vad si eu ca luam un anternor care rezista cel putin un an. Pana acum am avut 6 antrenori in 3 ani, care s-au mai si rotit. As vrea sa facem niste transferuri ca lumea. Si sa fie liniste si o atmosfera profesionista la club, anternorii sa anterneze fara sa urle oficialii din tribune, iar jucatorii sa joace ce le cere antrenorul, fara scheme, fara figuri. Nu cer mult.
Last edited by R.E.N. on 30 Iul 2021, 22:46, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Iul 2021, 22:45

Ziceți mi voi un președinte modern din fotbalul european care critică fotbaliștii toată ziua. A da poate la modul general dar nu dă nume. Nici măcar la noi nu se practică așa ceva... Nici măcar memelu.... La noi doar patronii gen Jiji sau ăla de la botoșei...la Mamut când i s-a făcut contract multă lume de aici pe grup a salutat acest transfer....

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 30 Iul 2021, 22:48

@Doru Declaratiile privindu-l pe Mamut erau mult mai incurajatoare decat alea spuse cu juma de glas cand il intrebau de Mangia, spre exemplu. In rest, ti-am raspuns mai sus ce as vrea.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Iul 2021, 23:32

dorumihnea2 scrie:
30 Iul 2021, 22:45
Ziceți mi voi un președinte modern din fotbalul european care critică fotbaliștii toată ziua. A da poate la modul general dar nu dă nume. Nici măcar la noi nu se practică așa ceva... Nici măcar memelu.... La noi doar patronii gen Jiji sau ăla de la botoșei...la Mamut când i s-a făcut contract multă lume de aici pe grup a salutat acest transfer....
Florentino Perez ? ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Iul 2021, 23:35

cortinadampezzo scrie:
30 Iul 2021, 23:32
dorumihnea2 scrie:
30 Iul 2021, 22:45
Ziceți mi voi un președinte modern din fotbalul european care critică fotbaliștii toată ziua. A da poate la modul general dar nu dă nume. Nici măcar la noi nu se practică așa ceva... Nici măcar memelu.... La noi doar patronii gen Jiji sau ăla de la botoșei...la Mamut când i s-a făcut contract multă lume de aici pe grup a salutat acest transfer....
Florentino Perez ? ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Abramovic cu Murinho pt Shevchenko

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 31 Iul 2021, 10:21

FreakBoy scrie:
30 Iul 2021, 20:38
Continuați ideile cu nea Sorin, ca va duceți cu antonica7 pe Facebook. Eu as prefera sa va păstrați coerenta!
Si care e problema mestere ca unii nu-l mai inghit pe tov. Cartu? E faraon? E semizeu? Poate ne luminezi matale care e lucrul pozitiv pe care-l aduce nen-tu Sorin la clubul asta. Ca noi "e" mai prosti si nu ne prindem. Sunteti rude, sau ce? Asta mi se pare culmea...o dam in civilizatie pe-aici si ne iei cu "cine se ia de simpatia mea, zboara". Rusinica, Kim!
Uite eu o spun clar si raspicat: cele mai proaste decizii au fost aducerile lui Piturca si Cartu. Plecasem frumos...acum suntem in cap. Caractere indoielnice domii astia doi de mai sus, de-aia.
Asa ai reactionat si dupa momentul inegalabil cu Tbilisi, ti-ai aratat "puterea de cumparare" pe-aci. Uite ca veni Laci. Niste ban-uri ceva? Sa arati ca esti alaturi de echipa, nu de alta, da-i in ma-sa pe prostanii care comenteaza pe-aci, da-i in ma-sa cu tot cu dreptatea lor!
Pai daca dai de doua ori cu capul de acelasi prag, mestere, s-ar putea sa nu fie vina pragului, ma intelegi?
Sa auzim de bine!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2021, 11:35

Una e critica și alta e...,,, caracter îndoielnic,,,... Ce te face să crezi lucrul ăsta? Că l-a încurajat pe MAMUT sau pe Câmpanu? Sau că nu le a luat gâtul la jucători după Tbilisi sau Laci? Sau că nu i-a dat în primire pe ăia ce i-au mâzgălit casa și cofetăriile? Sau că ți-a furat ție lanțul de la bicicletă? Dacă suntem suporterii celei mai iubite echipe din țară suntem datorită lor Maximilor, până și numele grupului se referă la ei, e clar că mai fac și greșeli mai ales cei care au funcții în conducere dar până a spune caracter îndoielnic. Caracter îndoielnic are de ex mititelu sau Pușcaș sau memelu sau toți pușcăriașii din fotbalul românesc dar Cârțu ce ți-a făcut bă? Rog administratorii să ia măsuri..... Du-te la mititelu că acolo nu sunt cu caractere îndoielnice.....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2021, 11:44

Și da bă e semizeu.... A luat ultimul titlu plus o cupă abia retras din fotbal fiind f tânăr și bătându-se la titlu cu Steaua care abia jucase finala Cupei Campionilor plus Dinamo generația lui M. Lucescu antrenor... A fost o minune că a câștigat cu tinerii de la vremea aceea Bica, Bâcu, Biță, Ciurea , Olaru, Ad. Popescu sau Badea când greii din Maxima s-au retras (Irimescu, Beldeanu etc.) sau au plecat la Dinamo cazul lui Cămătaru (care apropo cu toate că a făcut trădarea asta plus faptul că își arată simpatiile față de muicelu tot o să aibă respectul meu pt tot ce a făcut).

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 31 Iul 2021, 11:52

Mai usor copilu', mai usor... Aici vorbim despre Universitatea Craiova pe care o iubim toti. Vrem performante, titlu, Europa... Pana aici suntem de acord. Acum vin eu si te intreb pe matale...cu toata iubirea si cu tot respectul fata de aceste glorii...ce au facut dansele in ultimii 20 de ani? Ce performante au avut, in ce domenii au excelat, cine i-a ofertat pentru capabilitatile lor??? Cine fratioare???
Nici Minerul Lupeni daca o mai exista nu ti i-ar chema sa le dea un sfat.
Respectul e una, eficienta e alta! Confunzi maxim. Cer public tuturor de pe acest forum sa-mi explice care sunt lucrurile pozitive aduse de Cartu de cand a sosit la echipa. Punctual, obiectiv, fara patima. Plusurile aduse de el. Atat.

P.S.: pe-aia cu "du-te la mititelu" sa ti-o bagi in ccur! Nu ma trimite pe mine orice atarnache la gaozarul ala doar pentru ca am pareri! Si stai linistit, au mai luat administratorii masuri contra mea si fara sa-i rogi tu! Tocmai de-aia, ca n-am dovleac intre urechi. Sa traiesti!

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 31 Iul 2021, 12:00

Ti-as raspunde si la faza cu "caracter indoielnic", dar daca o sa spun de ce am ajuns la concluzia asta o sa ma faci "mititel"...asa ca n-are rost, las-o moarta. Doar nu te baga unde nu cunosti, nu te da mai fan ca altii, si nu-ti mai permite sa trimiti pe unul si altul la brutaria lui ajica doar pentru ca nu corespund ideilor matale. Atat cu tine! Forza Stiinta!
Ah...scuze..am uitat sa te iau cu ba! Data viitoare.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2021, 12:28

Mai încet frate cu jignirile..... Fă-le pe stadion... Aici doar scriem și ne comportăm civilizat

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de lory69 » 31 Iul 2021, 12:30

Hai sa il lasam pe Cartu,vinovati sunt absolut tori din cadrul clubului.Intr-un fel eu ma bucur,desi sufar enorm,ca am ajuns in situatia asta.Mai rau de atat nu se poate!Rotarule.....daca tot l-ai adus pe Reghe pe un salariu foarte bun,da-i mana libera sa gestioneze tot ce inseamna viata echipei,adica transferuri in si out,program de pregatire,etc.Tot tu Rotarule ar cam trebui sa iti faci curatenie in stufosul staff,asrfel incat tori sa traga caruta la dealul pe care il avem de urcat.Reghe tata,stai de vorba individual cu jucatorii,vezi care sunt offurile lor,iar in teren baga-i pe cei care doresc sa joace!Eu unul as aprecia daca maine as vedea in teren pe Benga,Maries,Mitran....banuiti voi in locul cui.Daca Bancu,Vladoiu,Mateiu,Ofosu,Vatajelu nu mai au chef....punei pe lista de transferari,impreuna cu capul listei Bic cel mic.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2021, 12:52

Koson scrie:
31 Iul 2021, 11:52
Mai usor copilu', mai usor... Aici vorbim despre Universitatea Craiova pe care o iubim toti. Vrem performante, titlu, Europa... Pana aici suntem de acord. Acum vin eu si te intreb pe matale...cu toata iubirea si cu tot respectul fata de aceste glorii...ce au facut dansele in ultimii 20 de ani? Ce performante au avut, in ce domenii au excelat, cine i-a ofertat pentru capabilitatile lor??? Cine fratioare???
Nici Minerul Lupeni daca o mai exista nu ti i-ar chema sa le dea un sfat.
Respectul e una, eficienta e alta! Confunzi maxim. Cer public tuturor de pe acest forum sa-mi explice care sunt lucrurile pozitive aduse de Cartu de cand a sosit la echipa. Punctual, obiectiv, fara patima. Plusurile aduse de el. Atat.

P.S.: pe-aia cu "du-te la mititelu" sa ti-o bagi in ccur! Nu ma trimite pe mine orice atarnache la gaozarul ala doar pentru ca am pareri! Si stai linistit, au mai luat administratorii masuri contra mea si fara sa-i rogi tu! Tocmai de-aia, ca n-am dovleac intre urechi. Sa traiesti!
Ce performanțe au avut R. Baggio, Vieri (Juventus) Papin (PSG) Cantona(United) etc în ultimii 20 de ani sau la ce au excelat? Asta e România țară unde valorile sunt respectate abia după ce mor. Nu mă mai mir de nimic.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Iul 2021, 13:18

Tocmai ce urmăream recent o emisiune cu un mare general și spunea printre altele ca cel mai bine e sa ai oameni acolo unde se pregătesc propunerile, nu unde se decide pentru ca la decizie mai schimbi una alta dar tot pe propunerile existente deja

E clar ca Rotaru e la decizie, dar în cercul de propuneri sunt Grande, Cirtu, Marcel clar și Cristescu sau Badea presupun ca vorbesc Cirtu sau Grande dacă au ceva în cap ca exemplu... si pe lângă ei cred ca mai sunt mulți

Acum deciziile le lei pe baza unui obiectiv, gen formez echipa din tineri, profesioniști sau academie cu bani mulți, putini etc, cu sume de transfer sau fără

Noi de 3 ani o cam ardem la mijloc în mediocritate adică plătim 200-300k la transfer adică nici pe gratis dar nici mult, bani nu prea mulți la salariu dar nici putini, tineri și bătrâni + academie... si rezultatele nu sunt nici dezastru, nici satisfăcătoare, nu depășim locul 2 și nici mai jos se 4, luam un trofeu nici dorit dar nici de aruncat, nu câștigăm bani dar nici nu pierdem... deci ne zbatem în mediocritate

Acum mergi pe varianta Hagi cu academie ta, clubul tău, tu antrenor și probabil faci atac cerebral pt efortul depus daca mai iei campionatul a doua oara ... Ori ca ciobanu sa iei ce e tânăr, sa plătești sume de transfer și sa plătești și salarii ori ca CFR cu salariile ce mai mari și cu experienta... Toate comporta un risc.. e clar ca noi ne-am asumat riscul cel mai mic, rotaru e lichid și poate închide taraba sa plece în profit și echipa rămâne interesanta, cfr nu, farul fără Hagi nu valoarea mai nimic iar ciobanu dacă pleacă fcsb e zero iar trofeele se pare ca au cam aceeași return pe măsura riscului

Cu acceasi abordare vom avea aceleași rezultate.. ce putem adapta la strategie ca sa fie mai interesant ar fi sa nu mai cumpărăm gloabe și sa luam 3-4 titulari de 1 mil fiecare/sezon cu același salariu, fair.. Dar sa scalezi rețeta atunci..acum nu plătești nici salariu, nici clauza și nici prea mulți și nici rezultate nu ai

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 31 Iul 2021, 13:25

In sfarsit, un om care intelege situatia! o:

Grande, Cartu si Marcel au realizat in ultimii ani exact cat fiul meu: au udat canapeaua!

Închis