Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 11 Ian 2022, 09:02


Paul scrie: De driblingul lui Markovici din ultimul meci nu zici nimic? La tine toti sunt prosti, aschimodii si tepe, nu avem nimic bun. Chiar asa sa fie?
Zic eu: senzational dribling. Nu stiu cat de slab era fundasul alora, insa driblingul si pasa de gol au fost de clasa mondiala. Daca nu mai are ghionion si joaca mai mult, Markovic va fi perla coroanei. (dpmdv este deja, trebuie slefuita)
Accidentarea lui Houri trebuie trecuta la capitolul ghinion.. Terenul era plin de apa, cateva minute pana la final.. Nu cred ca e vina cuiva. Imi scapa acum intrarea maghiarului, nu am vazut bine.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 11 Ian 2022, 09:52

Asa zic si eu - cand prinde cate un dribling din-asta sau suturi in urma unor patrunderi senzationale ca la meciurile cu FCSB sau Dinamo, mi se pare ca avem un Ibrahimovici in echipa.
Bineinteles ca presa noastra le trece la si altele si nu o sa uit cum au sarit toti pe el dupa meciurile nationalei unde “si-a batut joc”.
Iar faptul ca atunci Rotaru a luat pozitie si si-a aparat copilul, iata ca trece la lista de tampenii pe care o tot elaboreaza Take.
Bani, duritati, profit, chestii - ce ne intereseaza pe noi astea si de ce nu ne-am bucura cand vedem ceva frumos, mai degraba?
Mie imi pare extrem de rau de Houri, imi doresc sa isi revina cat mai repede si eu unul as vrea sa continue cu noi, chiar daca momentan va trebui inlocuit.
Asta se numeste omenie, si eu o apreciez, nu imi fac socoteala eu pe banii lui Rotaru, care cu siguranta nu e prost si spre lauda lui, din punctul meu de vedere, alege sa fie om!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanUCV » 11 Ian 2022, 10:01

tare aia cu fundașul de origine română de la Milan .. poate va deveni un Radu Ștefan al Milanului ..
@Takeiteasy .. zic că, energia dumitale ar putea fi consumată, cu mai mult folos, în altă direcție și nu pe forumul acesta .. de ce nu, o scrisoare către Rotaru ca din partea suporterilor .. a, Jovan va fi următoarea vânzare "norocoasă" de la Craiova ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 11 Ian 2022, 12:02

fanUCV scrie:
11 Ian 2022, 10:01

@Takeiteasy .. zic că, energia dumitale ar putea fi consumată, cu mai mult folos, în altă direcție și nu pe forumul acesta ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
eu n-as fi asa de drastic, dintr-un motiv simplu : e singurul care genereaza trafic pe forumul asta. Cei cativa oameni care mai scriem ceva aici , nu facem decat sa comentam negativ sau pozitiv, ce a postat.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 11 Ian 2022, 13:44

Pai nu cred ca vrea nimeni sa nu mai scrie Take, si nu are nimeni nimic personal cu el, dar dezbatem si ne dam cu parerea. Mie atata doar ca imi e greu sa asist la o vaicareala si o plangere continua, ca si cum totul s-ar duce de rapa, fara sa zic nimic. Ok, nu am castigat campionatul si avem conducatori care vorbesc uneori pompos si nu actioneaza in cel mai pragmatic mod cu putinta in majoritatea situatiilor, dar ce mare lucru pana la urma? Unde e tragedia si de ce atata dezamagire de parca am fost mereu la nivel mondial si doar acum o dam mai naspa. Eu sunt multumit sa vad un joc frumos cand e, si sper sa luam campionatul la anul, ca acum e mai greu, asta e tot.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 11 Ian 2022, 14:38

Am reușit să mă uit la tot meciul cu echipa maghiarâ. Lăsând deoparte analiza adversarei, că era slăbuță sau că era visătoare în apărare ,am constatat că suferim defensiv ceea ce nu e o noutate și nu cred că Reghe va rezolva ceva cu cei pe care ii avem în compartimentul respectiv. În prima repriză am fost înghesuiți vreo 15 minute in propriul careu și s-a gafat destul iar în a 2a repriză am luat 2 goluri în 3 minute, la un gol gafă Lazar.Problema conducerii e faptul că la inceperea cantonamentului nu avem niciodată noii jucători transferați, ei vin tot timpul pe parcurs și din campionat a mai rămas puțin... până reușim să luăm și noi ceva , până îi introducem in echipă după acomodarea lor și apoi ne lamentăm că e accidentat x , că y a venit târziu.... uitați -vă la CFR cum iau jucători din timp , liberi de transfer .....

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 11 Ian 2022, 17:06

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/rotaru ... 51541.html
Așa auzisem si eu , ca Rotaru nu ar fi platit clauza. Se pare ca omul cât trăiește, învață o: . Și chiar dacă nu învață, e "prostul" nostru și e ok.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 11 Ian 2022, 17:36

Rotaru merita statuie dacă îl comparăm cu ce am trăit între 93 și 2013 .
Singurele sincope notabile dpdv managerial la clubul asta sunt scoutingul și episoadele cu papura,in rest nu am ce i reproșa lui Rotaru
Avem 3 trofee in ultimii 3 ani plus inca 2 finale pierdute (o supercupa și un titlu)
In câțiva ani am avut parte de ce nu am avut în ultimii 30
Când vom avea un departament competent de scouting vom lua și titlul,in concluzie sper ca Rotaru sa rămână la Craiova și după 2023 dar sa angajeze scouteri buni ,ca la Botoșani
In rest alte boceli și acuzații despre Rotaru mi se par exagerate
Apreciez la Rotaru și faptul că tratează angajații ca pe o familie nu ca pe vite ca Becali și Varga

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 11 Ian 2022, 18:47

Cica Ratiu la noi - posibil doar o fumigena sa mai faca si ei un articol din nimic:
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ru-1462691

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Leonard Albert » 11 Ian 2022, 19:58

Takeiteasy scrie:
10 Ian 2022, 16:40
fanucrv scrie:
10 Ian 2022, 15:01
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... 2-19393550
ii mai activam clauza de cumparare ? ingrata situatie !
In primul rind, ii doresc lui Houri multa sanatate.

Dar eu sint fan al Stiintei, nu al unui jucator.

Acum vedem managementul lui roty - daca a facut prostia exersata cu succes in cazul Mamut. Daca omul a dat inca o data dovada de idiotenie ca in cazul Mamut si i-a platit clauza de cumparare a lui Houri cu 6 luni inainte de termen - sanatate, si un praz verde. Un jucator cu ruptura de ligamente are nevoie de 1-1.5 ani sa revina, daca mai revine la forma de dinainte.

Eu cred ca roty a platit banii ca un ***** - el a platit clauzele de cumparare cu mult inainte de termen si pentru alti jucatori, nu doar pentru Mamut (Pigliacelli, de exemplu). Si se mai si lauda in presa ca prostul fudul cind plateste clauza mai devreme !

Eu daca as fi manager de club as plati clauza de cumparare in ultima zi si am scris asta aici - pentru ca daca jucatorul sufera o accidentare grava, eu ce fac ? Bine roty se pricepe la fotbal, la managementul tehnic al acestui sport, cit ma pricep eu la polo.
Ia asculta mon cher, vad ca din prost si ***** nu-l mai scoti pe Rotaru! Te crezi vreun geniu? Ai variante mai bune? Pe vremuri daca cineva comenta negativ despre conducere sau nea Miai, o belea cu tine, faceai clabuci. Care e problema ta? S-a rupt lantul de iubire? Ti-o fi dor de vremurile trecute.
Peste "prostul" asta de Rotaru, asa cum ii spui tu ca un arogant, demagog si idealist (ca sa nu-ti zic altfel), e doar Becali cu o avere uriasa si un Varga cu o industrie in spate. Subterane, politica, bani si alte mizerii. Comentezi prosteste in ultimul timp. Totul iti pute, nimic nu e bine si, mai ales, Rotru e prost.
Ia vezi-ti lungul nasului! Ca nu-mi place traseul matale. Si eu sunt ultimul care sa iau apararea patronilor Craiovei dupa ce viata am avut cu ei.
Ti-o merge matale cu manipularea, dar nu oricand si nu cu oricine! Si sa nu-mi incepi iar cu aburelile tale! E prost Rotaru? Eu zic ca te bate la ccur!
Si mai pariez ca Rotaru se pricepe mai bine la polo decat te pricepi tu la management tehnic, daca-ai prins-o si pe-asta!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 11 Ian 2022, 20:19

Si il rataram si pe Tomozei... :-) asta e, nu avem scouting/management si unde pricepere nu e nici rezultatele nu pot aparea ca ciupercile dupa ploaie...


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 11 Ian 2022, 21:17

Cine e ma Tomozei, trai.v.ar, n.am auzit de tomozei e fotbalist sau preparator ceva?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 11 Ian 2022, 21:45

malus dacus scrie:
11 Ian 2022, 21:17
Cine e ma Tomozei, trai.v.ar, n.am auzit de tomozei e fotbalist sau preparator ceva?
E ceva fost jucător la Arad de care nu prea știe nimeni mai puțin anumite conturi care zilele astea ne scot ochii că e prost mihaie că nu știe nimic că nuj ce

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 11 Ian 2022, 22:12

malus dacus scrie:Cine e ma Tomozei, trai.v.ar, n.am auzit de tomozei e fotbalist sau preparator ceva?
Sa-ti fie rusine! Daca nu ai auzit de Tomozei inseamna ca nu te pricepi la fotbalul romanesc. :-) Ca fundas dreapta il rataram si pe Alin Buleica, jucator cu mare experienta si meciuri in cupele europene. Peste o luna, il ratam si pe Ronaldo Deaconu, cel cu bac-ul luat in tarile de jos. Asa avem tabloul complet al incompetentei manageriale de la club.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 12 Ian 2022, 04:26

Leonard Albert scrie:
11 Ian 2022, 19:58
Takeiteasy scrie:
10 Ian 2022, 16:40
fanucrv scrie:
10 Ian 2022, 15:01
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... 2-19393550
ii mai activam clauza de cumparare ? ingrata situatie !
In primul rind, ii doresc lui Houri multa sanatate.

Dar eu sint fan al Stiintei, nu al unui jucator.

Acum vedem managementul lui roty - daca a facut prostia exersata cu succes in cazul Mamut. Daca omul a dat inca o data dovada de idiotenie ca in cazul Mamut si i-a platit clauza de cumparare a lui Houri cu 6 luni inainte de termen - sanatate, si un praz verde. Un jucator cu ruptura de ligamente are nevoie de 1-1.5 ani sa revina, daca mai revine la forma de dinainte.

Eu cred ca roty a platit banii ca un ***** - el a platit clauzele de cumparare cu mult inainte de termen si pentru alti jucatori, nu doar pentru Mamut (Pigliacelli, de exemplu). Si se mai si lauda in presa ca prostul fudul cind plateste clauza mai devreme !

Eu daca as fi manager de club as plati clauza de cumparare in ultima zi si am scris asta aici - pentru ca daca jucatorul sufera o accidentare grava, eu ce fac ? Bine roty se pricepe la fotbal, la managementul tehnic al acestui sport, cit ma pricep eu la polo.
Ia asculta mon cher, vad ca din prost si ***** nu-l mai scoti pe Rotaru! Te crezi vreun geniu? Ai variante mai bune? Pe vremuri daca cineva comenta negativ despre conducere sau nea Miai, o belea cu tine, faceai clabuci. Care e problema ta? S-a rupt lantul de iubire? Ti-o fi dor de vremurile trecute.
Peste "prostul" asta de Rotaru, asa cum ii spui tu ca un arogant, demagog si idealist (ca sa nu-ti zic altfel), e doar Becali cu o avere uriasa si un Varga cu o industrie in spate. Subterane, politica, bani si alte mizerii. Comentezi prosteste in ultimul timp. Totul iti pute, nimic nu e bine si, mai ales, Rotru e prost.
Ia vezi-ti lungul nasului! Ca nu-mi place traseul matale. Si eu sunt ultimul care sa iau apararea patronilor Craiovei dupa ce viata am avut cu ei.
Ti-o merge matale cu manipularea, dar nu oricand si nu cu oricine! Si sa nu-mi incepi iar cu aburelile tale! E prost Rotaru? Eu zic ca te bate la ccur!
Si mai pariez ca Rotaru se pricepe mai bine la polo decat te pricepi tu la management tehnic, daca-ai prins-o si pe-asta!
Aici e un forum unde oamenii isi spun parerile, OK ? Faptul ca te legi de mine doar inseamna ca n-ai nimic de spus : ideea de baza a forumului este sa nu te legi de oameni; ideea conteaza, nu autorul.

Nu-ti place o idee - nu comentezi sau dai "ignore". E simplu. Pur si simplu cred ca tu nu intelegi cum altii pot sa gindeasca diferit; Ceausescu insusi credea ca cei care gindeau diferit erau platiti de "agenturili straine". Mintea lui nu pricepea ca exista zeci de milioane de oameni in Romania si oamenii pot gindi diferit.

Alegerea mea e sa apreciez chestiile bune pe care le-a facut Rotaru, si sa sanctionez ceea ce vad eu drept timpenii. De exemplu in primii ani omul nu se auzea la TV si mi se parea super OK - de citiva ani apare prea des si cu prea multe prostii, uneori. Eu l-am tratat cu manusi in general apreciind ca a scos Craiova dupa 24 de ani de mocirla. Dar omul nu se pricepe sa duca echipa asta la un nivel mai bun.

Ma bate Rotaru la [cenzurat] ? La ce ? La cinste ? Nu cred. Am luat zero lei din golanii cu retrocedari. Am fost arestat zero secunde in comparatie cu el. DNA-ul m-a anchetat de zero ori. Fac afaceri cu zero procurori - vrei sa discutam despre procurorii cu care el face afaceri ? La ce ne mai comparam - la golanii cu terenuri agricole ? Am dat zero lei politicienilor. Ma duc la culcare in fiecare zi cu liniste pentru ca nu am trait si nu traiesc din mizerii si golanii.

Eu am apreciat ce a facut el la U Craiova, am apreciat aerul de modernitate, de echilibru financiar, ca nu s-a aruncat ca fraierul ca sa cada in bot. Daca unii urlau pe aici ca sa bage milioane in achizitii asta nu se poate - omul nu are banii lui Becali si uite ca nici Becali nu pare a mai arunca cu bani in fotbal. E un om mai educat si spalat in comparatie cu Iancu, boo sau Niculae ala de la Astra. Si nu am sustinut ca el trebuie sa plece de la club. Dar asta nu inseamna ca nu stiu cine e el - si cum "s-a decurcat" in viata.

In ceea ce priveste "manipularile" - ia-te de mina cu boo ca si ala viseaza cai verzi pe pereti. Am o minte suficient de buna ca sa nu ma gindesc ca cineva ma poate "manipula" - analizez cu mintea mea realitatea si nu pling pe la colturi ca cineva m-ar manipula. Pentru ca gindesc cu mintea mea, nu ma duc dupa mintea altuia. Daca tu crezi ca cineva te poate manipula - e treaba ta. Imi vine sa rid ca niste baliverne scrise pe aici for fun pot fi luate de unii drept "manipulare". Just get a life.

Închis