Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Moderator: grup_moderatori

Vom fi din nou nașii giuleștinelor?

- Da, chiar și de-am juca cu fetele U15
12
80%
- ne țin în șah cu un egal
3
20%
- De data asta nu, sunt prea mari problemele de lot
0
No votes
 
Total votes: 15

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Takeiteasy » 23 Ian 2022, 23:42

Paul scrie:
23 Ian 2022, 22:47
Poate exagerez pana la urma, dar am dezvoltat o intoleranta la rautatile care nu se mai termina la adresa echipei, cu precadere in momente psihologice foarte importante.
Cum era sa ne fi batut Rapidul? Cred ca foarte nasol, din toate punctele de vedere. Deci aveam nevoie sa castigam ca de aer, si ne-a iesit. Pentru mine, ca fan, a fost o eliberare enorma. Si daca era sa jucam cea mai mare mizerie aseara, ceea ce nu a fost cazul, acum m-as fi multumit cu orice doar sa batem, ca era belea altfel.
Sa speram ca asta e declickul si ca ne dam drumul si intram la pas in play off. Voluntari pe 3 e o blasfemie, trebuie indreptata cat mai repede.
Eu am spus inainte de meci ca o victorie ar fi un miracol. Aia era opinia mea si o mentin. Ca altii vad aceeasi situatie in mod diferit - asta e viata. Daca vad situatia in mod diferit si cu talent - sa fie primit :-) Ii inteleg si pe ei - totusi Craiova are buget dublu fata de Rapid si salarii mult mai mari.

Eu deja nu ma mai gindesc la podium - sa intram in play off si gata. In cupa se poate intimpla orice - nu vad nici o echipa din cele 4 drept favorita. Cine stie cine va fi in forma si cine se mai accidenteaza spre sfirsitul lui aprilie cind se joaca mansa tur din semifinale ?

P.S. O declaratie gen Papi a lui Reghe dupa meci. Reghe zice ca el nu ridica nivelul jucatorilor, ci doar le da sansa sa joace. Pai nene Reghe platit cu 15 k pe luna - la banii astia eu ca fan vreau antrenor care sa ridice nivelul jucatorilor, sa le ridice cota (nu sa le o scada), sa-i ajute sa progreseze.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2022, 13:30

Iancu Magheru scrie:
22 Ian 2022, 23:53
că Ponsiona nu au fost prezenți, sau cel puțin nu le-am văzut steagul de gard.
Pai ce Ponsiona gata pa, s-a rezolvat la meciu cu Gaz, erau prea multe brigazi

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 24 Ian 2022, 16:25

Spune aici Budescu ca a fost in discutii si cu Craiova inainte de a merge la Voluntari in iarna asta:
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... rc-1483201
Deci au incercat sa il aduca si nu a venit, preferand sa ramana aproape de casa, dupa spusele lui.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 24 Ian 2022, 16:40

malus dacus scrie:
24 Ian 2022, 13:30
Iancu Magheru scrie:
22 Ian 2022, 23:53
că Ponsiona nu au fost prezenți, sau cel puțin nu le-am văzut steagul de gard.
Pai ce Ponsiona gata pa, s-a rezolvat la meciu cu Gaz, erau prea multe brigazi
Păi nu ai zis domne că ponsiona a fost mai tare în dinți la acel conflict?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 24 Ian 2022, 16:48

Paul scrie:
24 Ian 2022, 16:25
Spune aici Budescu ca a fost in discutii si cu Craiova inainte de a merge la Voluntari in iarna asta:
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... rc-1483201
Deci au incercat sa il aduca si nu a venit, preferand sa ramana aproape de casa, dupa spusele lui.
Vezi că Budescu a fost ofertat de booveni că am văzut flash interviul in direct și a zis că a fost ofertat de "cealaltă Craiova" iar pe langa asta și în ProSport apare o știre în care patronul lui Sepsi zice că a aflat și el că booveni făcuse oferta pentru Budescu înaintea lui și dacă știa asta nu l mai voia pe Budescu

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 24 Ian 2022, 16:52

A, ok, nu ma gandeam ca o mai si spune daca a fost ofertat de booveni, ca numai de fala nu ar fi asta. Crezui ca automat se referea la noi, dar ok, acum imi e clar.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 24 Ian 2022, 16:57

Paul scrie:
23 Ian 2022, 21:52
Da mai baieti, am inteles cat de important este sa fi critic, dar m-as fi asteptat ca dupa un meci in care castigam, in sfarsit, la capatul unei serii de 7 (sapte) meciuri fara victorie, sa exista alte sentimente mai putin negative, si in niciun caz eu, unul, nu aveam absolut niciun fel de chef sa mai citesc ironiile lui Cosmin Staicu.
Mie mi se pare de prost gust, dar inteleg ca e privita ca o mare calitate aceasta perseverenta in a fi mega rautacios. Articolul asta asa de bun spune ca noi am batut Rapidul pentru ca asa facem tot timpul, deci no biggie, si face misto de Markovici, care e un copil, poate fara minte multa, care poate mananca shaorma mai multa decat ar trebui, prefera manelele rockului, dar care a fost crescut de bunica lui, recent decedata, pentru ca parintii l-au parasit. Sunt convins ca altii in locul lui, mai ales dupa operatiile pe care le-a avut pana in 20 de ani, ar fi dat la fel de multe goluri ca Maradona.
Nu prea imi place rautatea, asta e tot, si cum e voie sa spui ce crezi, nu e nebuneala, spun ce cred.
Eu ma bucur ca au castigat dupa atata amar de vreme, si nu stau sa fac socoteala nimanui ca are salariu mai mare decat mediu pe economie.
Perfect de acord,Paul , m am saturat si eu sa vad atâta negativism la echipa,sincer e mare lucru că am bătut colorații la ce probleme am avut . O bila albă lui Reghe care dpdv tactic a pregătit cum trebuie meciul , am jucat la contraatac ,am recuperat neașteptat de multe mingi la mijloc.O bila alba și lui Crețu care a făcut al doilea meci bun la Craiova după cel cu Chindia din tur când am bătut cu 1 0 la Ploiesti in octombrie.
Eu cred că aveam nevoie de un declick mental in primul rand ca sa putem lega iar victorii și să ne consolidam locul de playoff.
Incredibil de slabi colorații comparativ cu meciul din tur când am avut mult de furcă cu ei, n am avut emoții în niciun moment că ne ar putea egala ,in afara de 2 mingi aruncate de stahl in fața porții la care Bălan ăla de aleargă ca tractorul nu a ajuns și șutul lui Vojtus de pe final nu au existat ocazii ale rapidului (chiar patronul lor Angelescu a recunoscut in presă că Craiova a meritat victoria)
Per total ne am descurcat neașteptat de bine , păcat de ratarea lui koljic cu capul ,a lui campanu scăpat singur și a lui Crețu care driblase 3 colorați și intrase in careu dar a șutat slab ,deci un scor mai corect era 2 0
Sper sa mai facă alea 2 3 transferuri de care se vorbește cică unul ar fi Yuri de la gaz metan ,mie mi se pare bun și de mare ajutor la fazele fixe (e golgheterul lui gaz metan sezonul ăsta!!)
In rest vedem ,nu îmi fac probleme pentru playoff,nici măcar pentru locul 3 dar trebuie avut grija mare in semifinalele cupei că toate s grele dintre Arges Voluntari și Sepsi unde ne așteaptă nenea Bergodi la cotitura sa ne o tragă pentru cum l au mazilit acum un an și ceva
Forza Știința, victorie la unguri săptămâna viitoare

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Ian 2022, 21:40

Mi-a plăcut atitudinea , se vede că nu le convine pozitia in clasament , erau obișnuiți cu locul 3 (nu era bine nici asta când dădeau același declarații expirate că încă pot sa ia campionatul)... in astfel de sezoane e bine să mai iasă din starea de confort daca investiții în echipă nu se fac

Cred că o să avem emoții la playoff , eu nu văd așa ușor intrarea , o vad la limita (3-4 puncte de locul 7) cu 50 de puncte aproximativ, probabil locul 4 după Botoșani și un sezon lumina de CFR

Bravo pt victorie , derby...pt mine contează mai mult sa bat Rapid decât pe Botoșani sau Voluntari ..ori iei campionatul /cupa ,ori bati rivalele adevărate , cam asta aștepti într-un sezon ... Pe prietenii "câini" și "țigani"ii țin la respect de ani de zile ucv iar de steaua ți se rupe sufletul :)(

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de malus dacus » 25 Ian 2022, 20:43

Iancu Magheru scrie:
24 Ian 2022, 16:40
malus dacus scrie:
24 Ian 2022, 13:30
Iancu Magheru scrie:
22 Ian 2022, 23:53
că Ponsiona nu au fost prezenți, sau cel puțin nu le-am văzut steagul de gard.
Pai ce Ponsiona gata pa, s-a rezolvat la meciu cu Gaz, erau prea multe brigazi

Păi nu ai zis domne că ponsiona a fost mai tare în dinți la acel conflict?
Pai da, dupa ce au sunat acasa. Dar nu avea cum sa se impună Ponsiona in peluza in fata seszionarilor, care.s mai vechi si toate cele.
Cioc poate sa va dea mai multe lamuriri, dar se pare ca e in silenzio stampa sau ceva, nu prea mai apare pe.aici.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Thunder » 26 Ian 2022, 14:31

Mai lasati bre caricaturile astea de discutii, zici ca s-a batut mcgregor cu khabib in fata luncii cu tiganii... voi care aveti frati cand erati mici va incarcati unu` pe altu` de va umpleati botu` de sange, dup-aia nu va impacati? Asta e, se intampla si la case mai mari, a fost, a trecut, vedem ce-o fi in viitor.

Despre meci, ciorile mereu au cantat de zici ca sunt la nunta. La bucale nu ne auzeam intre noi ca le canta tot stadionu`. La meciu cu boovenii cand au promovat ii conduceau aia cu 3-0 si ei tot cantau tot stadionu`. Proaspat promovati, sunt aproape de playoff, nu la retrogradare ca altii, hai sa vedem si daca la anu` o sa fie la fel de bine la ei.

Închis