Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Iun 2022, 21:38

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 18:50
Renisor, n-ai nimerit. La drept n-am fost.
Voi dupa atata timp inca aveti atata frustrare in voi pe mititelu, lol.

Chill guys, usor. Atatia nervi in timp pot duce la atac cerebral si alte probleme de sanatate .

Pe mine ma doare fix in ccur de mititelu, de arici, de adytza. Iti multumesc pentru muia oferita. Promit sa o ofer cu drag celei mai dragi persoane tie. :-x
Spor la tras sania ariciului, nasuc rosu.
Problema ta e următoarea: la fel că pzdele ce prestează la gangbang și tu simți nevoia să intri aici să iei câte o pwlă....

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 23 Iun 2022, 21:52

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 21:18
La fel cum situatia cu stema in opinia mea e invers. FCU a folosit stema cu leul ani de zile, a pierdut dreptul datorita sintagmei Universitatea Craiova. Ar trebui sa poata insa fara probleme sa inregistreze alta stema cu alta sintagma. Clubul lui Badea in situatia asta nu ar fi trebuit lasat sa foloseasca o stema aproape identica.
Zau ? ! Pai de ce , pe baza unui simulacru de continuitate nesustinut de acte ...si de plati (sau forme de asociere) dar sustinut de o prezenta pe sticla televizorului in Divizia A si b cateodata, cu acordul tacit al tuturor craiovenilor si al institutiilor din Craiova ? Un acord tacit nu inlocuieste niste acte.
Stema aia chiar se da pe ochi frumosi sau unor bagabontzi propagandisti ?
Care-i diferenta dintre intreruperea Clubului Sportiv din 94-95 si a lui FCU din 2014-2017 ?
Exact 2 ani daca stii aritmetica... :)(
Nu e abuz, nu e implicarea politicului sau alte fantasmagorii....este faliment brut si net asa cum a stabilit si instanta. FRF si-a urmat procedurile in mod corect.
Ia spune-mi si mie : care este rolul cimiliturilor astora : Comunitatea Suporterilor FC Universitatea Craiova, Asociatia Peluza Sud in toate aceste procese ?
Spune-mi care este rolul atator gazete on-line create de familie cu maximum 1.000-2.000 de urmaritori ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Iun 2022, 23:35

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 21:18

La fel cum situatia cu stema in opinia mea e invers. FCU a folosit stema cu leul ani de zile, a pierdut dreptul datorita sintagmei Universitatea Craiova. Ar trebui sa poata insa fara probleme sa inregistreze alta stema cu alta sintagma. Clubul lui Badea in situatia asta nu ar fi trebuit lasat sa foloseasca o stema aproape identica.
Boo are deja o stema clonata cu leul - marca FCU 1948. Marca inregistrata din 2017 dar contestata, pe buna dreptate, de clubul lui Badea.

Stema cu leul a fost produsa in 1983. Autorii acelui desen nu si-au vindut productia catre boo. In nici o tara civilizata un om nu poate fura desenul facut de altii. Clubul lui Badea detine ca marca inregistata acel desen produs in 1983. Pai cu ce drept vine unul ca boo si schimba putin un logo marca inregistrata ? Asta e furt.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 23 Iun 2022, 23:50

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 18:50
Renisor, n-ai nimerit. La drept n-am fost.
Voi dupa atata timp inca aveti atata frustrare in voi pe mititelu, lol.

Chill guys, usor. Atatia nervi in timp pot duce la atac cerebral si alte probleme de sanatate .

Pe mine ma doare fix in ccur de mititelu, de arici, de adytza. Iti multumesc pentru muia oferita. Promit sa o ofer cu drag celei mai dragi persoane tie. :-x
Spor la tras sania ariciului, nasuc rosu.
Pai știu că și voi aveți frustrare în voi pe mititelu. Și că și voi susțineți că familia mititelu suge pu!a. S-a schimbat ceva în voi și mai faceți si invers, sau de unde atâtea sfaturi cu exemple de durut in c|_|r? Poți să clipești de 2 ori.
Mie îmi semeni a bobiță constipat... Cu cine ai fost la meciurile naționalei? Daca îmi trimiți dovadă, îți plătesc eu următoarele 3 bilete și îți fac loc sa îți dea și poreclă.
I N I M I T A B I L I

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 24 Iun 2022, 00:25

Eu nu am frustrare pe nimeni. Cel putin in ceea ce priveste fotbalul din Romania, m-am resemnat.
Prefer sa-mi vad de alte chestii. Aici fac doar haz de necaz. Fie ca e vorba de FCU, de voi sau de nationala.
Castigati voi campionatul si o sa ma bucur pentru oras. Dar nu o sa recunosc niciodata echipa ca adevarata Universitatea Craiova. Nici pe cea a lui mititelu nu o recunosc 100% in momentul de fata, dar circumstantele sunt diferite.

Cu cine am fost la nationala? Ar fi vreo 3 grupuri, nu? Nu fac parte din nicio brigada si nu ma identific 100% cu niciunii, deci pot sa zic ca imi fac multe deplasari pe cont propriu.
Dupa ce ca fotbalul de la noi m-a plictisit teribil in ultimii ani, speram ca macar la meciurile nationalei sa pot sa ma duc linistit si sa incurajez echipa nationala 90 de minute. Dar si acolo baetii isi ocupa mare parte din timp sa ii dea la m*e lui burleanu, frf, camora etc.
No thanks. Poti da biletele la baetii din PN. Dar sa-l rogi pe Rotaru sa le plateasca si avion, cazare, ca altfel am observat ca nu ajung la prea multe meciuri.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 24 Iun 2022, 08:58

Dennison scrie:
24 Iun 2022, 08:10
Iformative post.
Dennison-pennison informative prost.

ASOCIAȚIA COMUNITATEA SUPORTERILOR FC UNIVERSITATEA CRAIOVA
Sediu social: STR. SFÎNTU DUMITRU NR. 1, CRAIOVA, JUD. DOLJ
Situatii financiare nedepuse din 2013, fara semn de activitate din 2013, acelasi sediu ca si Familia Mititelu dar ... participant activ-pasiv pe la procese cand parat cand reclamant.
FMSP :)(

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 24 Iun 2022, 09:39

ba tony,tu poti s-o [cenzurat] fara s-o uzi ma.....esti prea destept :-x :-x :-x :-x
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 24 Iun 2022, 14:28

Ori de cate ori suporterii Universitatii Craiova sunt nemultumiti de conducerea clubului, trolli booveanului isi fac aparitia pe forum si pe facebook incercand sa agite apele . Pe facebook ii depistezi usor, fiind cei care solicita plecarea patronului sau care indeamna la revolta, iar pe forum, Tony, Laurica si 2-3 vopsiti o dau in vrajeala si incearca sa ne arate cat de bun este infractorul evazionist in comparatie cu Rotaru.
Laurica si Tony monitorizeaza zilnic forumul chiar daca nu posteaza nimic, asa ca afirmatia aia " ce dor mi-a fost de voi" este penibila si amuzanta.
Baieti, indiferent ce se intampla la Universitatea Craiova, niciun suporter nu se va indrepta spre efm. Mititelu trebuie sa inteleaga ca nu va mai juca cu stadionul plin, ca nu va mai putea conditiona clasa politica si ca daca va vrea favoruri o sa trebuiasca sa scoata bani din buzunar( multi bani).

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 25 Iun 2022, 08:03

Oare cum pica chestia asta cu licenta de cupe europene refuzata Farului pentru sezonul 2022-2023 pentru ahtiatii in recunoasteri/nerecunoasteri internationale ? Da ? Farul era in liga a 2-a, avea continuitate, Viitorul in prima liga, continuitate dar totusi UEFA nu vede buna aceasta fuziune si ii pune pe bara 1 an.
Cand vor intelege acesti neanderthalieni ca nu e vorba de recunoastere/nerecunoastere ci de anumite principii administrative pe care UEFA le pastreaza cu sfintenie pentru a combate eventuale escamotari ale unor neajunsuri financiare (datorii) si de a pastra un spirit de fair plaây financiar.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 25 Iun 2022, 10:55

...sau cum vor traduce ultimele decizii ale FRF (...si astia niste ipocriti si nenorociti in ceea ce ne priveste) de a invita echipe in L2 din cauza retragerilor si dizolvarilor unor echipe in conditiile unei crize economice certe (asa cum era in 2013). Vor invita fie echipe care au retrogradat pe teren fie dintre cele care au pierdut barajul pentru L2.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 27 Iun 2022, 10:54

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-1712661
vad ca nimeni nu-i intreaba cum voiau sa finanteze o echipa de fotbal, cand singuri declara ca traiau cu 3000 euro pe luna. Dezafilierea aia cu care se tot victimizeaza le-a picat manusa !!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 27 Iun 2022, 12:36

Are careva un link de prin 2017 cand Mititelu voia sa fie inscris din liga a 2-a si sa n-o ia din liga a 4-a ?

le.
Mititelu nu are exclusivitate nici macar asupra propriului nume.
Marca Mititelu a fost anulata . :)(
https://www.listamarci.ro/marca-MITITELU--99627.htm
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 27 Iun 2022, 15:34

Freestate scrie:
27 Iun 2022, 12:36
Are careva un link de prin 2017 cand Mititelu voia sa fie inscris din liga a 2-a si sa n-o ia din liga a 4-a ?

le.
Mititelu nu are exclusivitate nici macar asupra propriului nume.
Marca Mititelu a fost anulata . :)(
https://www.listamarci.ro/marca-MITITELU--99627.htm
Aici boo cerea sa fie primit in liga 2. FRF a zis pas si eroul a decis sa o ia de jos, nu ca voia, dar nu avea alta alternativa :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/foto-i ... 14236.html

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 27 Iun 2022, 15:40

Mersi !
Eu nu inteleg, Mititelu mai era inca in carti in 2017 cu despagubirile ?
Nu s-a stabilit in 2014 ca FRF procedase corect ?

LE. Am parcurs din nou istoricul procesului dezafilierii, m-am lamurit.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Iun 2022, 18:03

eu ma intreb daca tot se vor intalni miti cu prinsu paul de romania , oare va face

FC U Craiova 1948 editia Regala ?

Scrie răspuns