Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 20 Noi 2022, 12:22

Va provoc la un exercitiu de imaginatie. Sa ne inchipuim ca cei doi infractori erau legitimati la noi. Va imaginati cum tragea in noi toata presa, cum s-ar fi dezlantuit sclavii familei ?
O informatie de ultima ora, aparuta dupa stirea cu infractorii: jucatorii de la echipa a doua si juniorii de la FCU, nu sunt platiti.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 20 Noi 2022, 21:50

fabius_2014 scrie:Va provoc la un exercitiu de imaginatie. Sa ne inchipuim ca cei doi infractori erau legitimati la noi. Va imaginati cum tragea in noi toata presa, cum s-ar fi dezlantuit sclavii familei ?
O informatie de ultima ora, aparuta dupa stirea cu infractorii: jucatorii de la echipa a doua si juniorii de la FCU, nu sunt platiti.
Pai fratele cel mic a fost la noi. Poate ma insel...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 20 Noi 2022, 22:00

Nu. Au fost propuși și atât..Niciunul nu a fost oprit și poate ca ăsta era motivul pentru care cel mare era destul de vocal . Insa de cand face tușa i-a mai trecut .

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 20 Noi 2022, 22:50

Geronimo scrie:
20 Noi 2022, 21:50
fabius_2014 scrie:Va provoc la un exercitiu de imaginatie. Sa ne inchipuim ca cei doi infractori erau legitimati la noi. Va imaginati cum tragea in noi toata presa, cum s-ar fi dezlantuit sclavii familei ?
O informatie de ultima ora, aparuta dupa stirea cu infractorii: jucatorii de la echipa a doua si juniorii de la FCU, nu sunt platiti.
Pai fratele cel mic a fost la noi. Poate ma insel...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Da, Albu cel mic a jucat la juniori la noi; se pare ca a invatat sa fure la fc calu :laughing:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 20 Noi 2022, 22:59

fanucrv scrie:Nu. Au fost propuși și atât..Niciunul nu a fost oprit și poate ca ăsta era motivul pentru care cel mare era destul de vocal . Insa de cand face tușa i-a mai trecut .
Eu stiu ca nea Mihai l-a refuzat pe cel mare.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 23 Noi 2022, 14:22

Reamintesc faptul ca : Familia Mititelu suge pvla ! ...poate ati uitat.
Ar trebui bagata ca un spam din ala pe topicul asta ca sa fie clar...ceva de genul [Boot2607]: Familia Mititelu svge pvla ! ...cate unul -doua pe zi. :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2022, 14:26

Eu aș schimba numele topicului din ,,la judecata poporului,, în ,,suge pvla,,...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 23 Noi 2022, 14:35

De asemenea reamintesc ... motivul pentru care noi suntem inca aici si de ce ...acest topic inca exista (desi unii l-ar vrea flituit). :)(
Fişiere ataşate
04.05.2011.jpg
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 23 Noi 2022, 18:36

Multumim, Cosmin Staicu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2022, 01:56

Ingrozitoare asa zisa parodie despre chel facuta de bendeac asta, lipsa de talent si profesionalism :

https://www.youtube.com/watch?v=aPzGOTKUNCU

Exista destule ticuri hazoase la analfabet - bendeac habar n-are sa le evidentieze.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 27 Noi 2022, 09:25

Bobby mi se pare excelenta parodia ...fiu-sau vorbeste chiar mai rau decat el, genul ala de olteni grabiti impleticiti cu care trebuie sa te obisnuiesti ca sa-i intelegi. :)(
Recordul l-a batut pentru mine unul zilele trecute...am dat telefon aici in Craiova la o institutie, sa moara mama lui daca l-am inteles pe cel care vorbea la telefon ! Am renuntat, m-am scuzat ^sunt in tramvai si nu prea aud bine, revin cu un telefon^ si n-am mai revenit. :)(
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 00:30

„Cea mai mare bucurie a mea este că peste câteva zile o să vină pe lume nepotul meu. Se va mai naște un Mititelu, așa că nu scăpați de noi. Sunt fericit că se naște la câteva zile, după ce am învins CS U. Mai am o nepoțică, iar peste câteva zile o să am și un băiat, căruia o sa-i las echipa.”, a declarat Adrian Mititelu. :lol:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 14:09

@ cortinadampezzo , vestea ca Mititelu vrea sa-i lase echipa nepotului sau ii inebuneste in primul rand pe naivii de PS care sperau ca odata, la echipa lor, o sa vina ca finatator un om normal si nu un lunatic ca Mititelu si cei din familia sa de tembely.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 15:47

Momentan interesele PS si Fam Miti coincid, e lapte si miere, vezi pe la oficiala fost lideri de galerie acum pensionari, probabil cu remuneratie salariala de la club. Insa nu cred ca va fi multa vreme asa. Momentan miti are nevoie de ei si aloca un buget pentru asta, dar nu cred ca e fraier sa ii tina cu banii lui pe aia.

Mititelu are o singura sansa sa isi readuca fanii langa echipa. Sa faca din EFm o echipa outsider, "muncitoreasca" sau cum ii spuneam odata "studenteasca".
O echipa in suferinta, vor fi nevoie de ceva rezultate, o echipa outsider, anti-sistem, chinuita de probleme dar cu rezultate, o echipa din popor, fara vedete, fara milionari, o echipa cu suporteri fanatici, o echipa fara subsoluri, persecutata, hulita, nedorita dar extraordinar de iubita.

Am citit cu totii cartea asta...e o iluzie dar poate fi realitatea multora care cauta sa se refugieze in iluzii

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Dec 2022, 19:52

Adrian Mititelu, atac furibund la adresa lui Gino Iorgulescu: ”LPF trebuie desființată. E o organizație care ne mănâncă banii aiurea”.

https://youtu.be/nVUjvwPsuns

”Ați văzut cum au fost preluate drepturile TV și deja este un cartel care controlează tot, televiziuni, ziare. Dacă zici ceva de drepturile TV te pomenești atacat de șapte ziare, șapte televiziuni. Fotbalul este confiscat de o grupare. Din punct de vedere al drepturilor TV totul este limitat și restrâns.
Televiziunile care au exclusivitatea campionatului și fac emisiuni toacă toată ziua că fotbalul nu are calitate, că nu suntem buni, că ce de bani dau ele. Practic ne toacă mărunt și acesta este un aspect care îndepărtează orice speranță.
Televiziunile care mănâncă, au luat drepturile TV și care au o audiență destul de bună au interesul să ne țină sub papuc și crează o propagandă că fotbalul este foarte slab în România, că patronii sunt proști. Totul ca să ne dea bani mai puțini.
Vedeți câtă demagogie este? Se vorbește de 27 de milioane de euro drepturi TV, dar aici intră și TVA-ul pe care a doua zi îl dăm la stat. Netul este foarte puțin. Nu pot să spun cât ar merita SuperLiga azi că ar trebui să mă hazardez.
În perioada când era Mitică Dragomir, între 2007 și 2011, hai să vedem cât era ratingul, audiența, costul unui abonament la cablu, să facem o medie și să vedeți ce discrepanță e. A crescut abonamentul la cablu, a crescut audiența, dar drepturile TV s-au lăsat în jos”
, a mai spus Mititelu

Are ma dreptate ?

Scrie răspuns