Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 16 Mar 2023, 23:27

Câtă lipsă de respect, o comisie pronunță 3-0 și Sepsi nu respectă decizia și face 4-0!
Să se rejoace meciul!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2138
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 16 Mar 2023, 23:45

Ce seara , parca baturam noi efm, asa ma bucurai
99 la suta vine rednic, era in tribuna , le fwte echipa, ajung la baraj cu dej sau otelu si orice e posibil acolo

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2138
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 16 Mar 2023, 23:47

Hint:fu control antidoping dupa meci, sa fie coincidenta ca asta e singuru meci in care caii se sufoca si nu s primii la minge pe anu asta??

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 17 Mar 2023, 00:07

Auzi ca Bahassa facu scandal pe acolo, asta cum deveni putin celebru cum isi dadu arama pe fata de bagaboanta.
Sper sa iasa pozitiv la testul antidoping, vazui ca fu tras la sorti.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 17 Mar 2023, 00:22

Pfiuuu tocmai MAGICIANUL??

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 17 Mar 2023, 08:05

"Ei încă mai speră! E doar 1-0, primele 25 minute nu se iau în considerare, s-au jucat meciul trecut." ...culeasa de pe facebook. :)(
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mar 2023, 08:06

Buna dimineata ! :))
Ati avut emotii pana in minutul 25 ? :)(
V-am spus ca EFM si-a depasit forma maxima si ca la meciul cu Voluntari erau deja in cadere. Singura necunoscuta, inainte de meciul de ieri, era modul in care se va prezenta Sepsi, pentru ca martoagele erau in declin evident. In plus, din toate datele pe care le avem, rezulta ca boovenii au mizat totul pe meciul cu Sibiul unde sperau sa invinga si coroborat cu o infrangere a celor de la Sepsi la Bucuresti, aveau calificarea in play off asigurata. Nu le-a iesit desi la Sibiu au jucat bine. Daca are cineva cunostinte in cireada booveana, poate aflam si noi cat l-au costat pe chel deplasarea la Sibiu si biletele a catorva sute de persoane care s-au dus la meci. Va garantez si stiu ce vorbesc, ca este imposibil ca 5-600( nu vorbim de 1000) de persoane sa se duca la un meci in deplasare, unde au interzis si sa-si ia toti bilete in aceeasi parte din stadion. Acolo a fost 100% organizare si organizatorul, ghiciti voi cine a fost.
Revenind la meciul de ieri, mi s-a parut interesant faptul ca s-a facut control antidoping si ca boovenii s-au prezentat in halul ala. Cu cateva zile inainte, un baiat destept, aici pe forum, a avansat ideea ca nu ar fi rau un control antidoping, ca prea alearga martoagele tot meciul. Foarte tare !
In rest, ce sa mai vorbim, Sepsi ne-a aratat ca daca intri in teren cu atitudine si ambitie nu ai probleme cu boovenii. E adevarat ca am vazut in jocul celor de la Sepsi si niste scheme lucrate la antrenamente, adica nu a fost doar ambitie.
In ultimele 3 saptamani, Mititelu a fost mai mediatizat decat razboiul din Ucraina, Canalul Bastroe si orice eveniment de pe glob. Individul se credea Spartacus, dadea lectii de istorie ( si el si micul cocalar), dadea lectii de fotbal tuturor, facea pe moralistul, se certa cu toata lumea, intr-un cuvant o luase pe aratura rau de tot. Daca la comisii nu se dadea rejucarea meciului, in urmatorii 10 ani chelu ar fi urlat ca este o victima a mafiei din fotbal. Cred ca a pierdut o mare sansa de a se victimiza. Faryer. :-x La TAS o sa castige Sepsi, sper.
Meciul cu Mioveni o sa fie foarte greu pentru martoage , dar au noroc prostovanii ca apoi se intrerupe campionatul.
In cupa, UTA, daca vrea, ii elimina pe boovenii, insa nu stiu daca vor asta.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 17 Mar 2023, 08:30

Eu zic ca sepsi a jucat de nivel european ieri si mai puteau da usor minim 2 boabe,daca i fac asa si cu noi....pfuu ,ne rup.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2497
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 17 Mar 2023, 08:30

hai sa nu ne umflam prea mult si sa nu-i cantam prohodul jegosului, caci inca nu am scapat de el sezonul asta, plus de asta numai astazi nu e maine, cand o putem pati si noi la fel pe Arena Nationala, caci nu am incredere deloc in Neagoe ca va baga pe teren o echipa castigatoare, dimpotriva...
Doamne ajuta sa nu castige animalul cupa, sper sa ii scoata UTA si sa le taie visele de Europa si mai ales, Doamne fereste sa se intample ceea ce mi-e teama cel mai rau, sa termine ei pe 7 si sa jucam meci de baraj decisiv cu ei pe Oblemenco pt Europa, caci ar fi cel mai mare dezastru posibil sa pierdem acel meci, pt ca in momentul de fata, cu toate framantarile care au fost la noi in sezonul asta, eu nu am incredere ca ii putem bate! Sper din tot sufletul ca Rotaru sa nu fie arogant si sa fie constient de treaba asta, mai bine sa evite situatia asta de a juca acel eventual baraj cu mititeii si sa evite total posibilitatea unui eventual dezastru apocaliptic pt noi, ar fi umilinta suprema, mai bine sa terminam pe 5 si cu asta basta, evitam orice risc
Trebuie sa intelegem ca R2 a lasat dezastru in club in urma lui, si nu e vina lui ca s-a intamplat asta, este vina exclusiv a lui Rotaru ca a renuntat in vara la Reghe si a permis sa se ajunga la toate experimentele curului cu Balint si R2, trebuie sa intelegem ca la tot ce s-a intamplat sezonul asta ajungerea in playoff este maximul ce se putea realiza, nu vreau sa aud de titlu sau de cupe europene, caci nu suntem de nivelul asta, trebuie sa ne vedem lungul nasului si sa ne pregatim viitorul sezon

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1794
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Mar 2023, 10:52

Motivele căderii lui FCU Craiova
La Craiova, atmosfera din lot este destul de proastă. Din informațiile Gazetei, fotbaliștii sunt neplătiți de două luni. De ceva timp, Adrian Mititelu îi ține la limita termenului de 60 de zile, pentru a nu risca depunerea unor memorii.

Adrian Mititelu a infirmat, într-o replică pentru GSP: „Sunt niște minciuni sfruntate. Totul e plătit la zi la clubul ăsta”.

Și antrenorul Nicolo Napoli are probleme în a se impune în fața vestiarului. Jucătorii nu îl ascultă, dovadă fiind atitudinea starului Juan Bauza din meciul cu Hermannstadt.

Rezervă, argentinianul a fost chemat de la încălzire imediat după golul sibienilor. .,.,........ GSP le bagă bățul prin gard.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 17 Mar 2023, 11:06

dorumihnea2 scrie:
17 Mar 2023, 10:52
Adrian Mititelu îi ține la limita termenului de 60 de zile, pentru a nu risca depunerea unor memorii.
Adrian Mititelu a infirmat, într-o replică pentru GSP: „Sunt niște minciuni sfruntate. Totul e plătit la zi la clubul ăsta”.
Si eu primesC pasarica cu intarziere de la nevasta-mea (de aici si exprimarea forumistica devianta specifica...) dar hoata le spune la toti prietenii ca este OK. :)(
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Mar 2023, 20:57

in sfarsit s-a terminat acest episod comic in care unii visau la performantele galactice ale familiei cu iz de interlopi fara fapte. deznodământul ne-a adus bine aminte de toata epoca mititelu care este sinonimul contraperformanței. omul este de o viata in fotbal si singura lui izbanda este sa spele niste bani pe care i-a mostenit de la bugetul de stat. acest pseudo literar al cetatii baniilor s-a oprit pe tot parcursul vietii lui fotbalistice cu un pas inainte de orice conteaza cu adevarat pentru echipa lui de fotbal. eforturile lui disperate de pantomima cu scop de a izbandi, au apus apoteotic printr-un episod ambiguu intre o echipa maghiara a sistemului, niste fani cu ratia taiata si aprecierea unor sentimentalisti ai vechiului spirit fotbalistic fantezist. iti uram multa mu ie domnule mititelu, fanilor tai si nu in ultimul rand anacronicului puscas. noapte buna efm

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 17 Mar 2023, 23:26

Ia vedeți ce trăznaie de ipoteză mi-a venit în cap la ceas de seară: ați prefera să scăpăm odată pentru totdeauna de mititelu în fotbal, dar in schimb să ne pricopsim cu el primar al Craiovei două mandate? :laughing: :laughing:
Știu ca nu ar lua nici 200 de voturi, dar zic așa, la sanchi

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Paul » 18 Mar 2023, 04:54

In ipoteza total fantezista in care ar candida, cred ca am vedea mai multi ziaristi care sa il intrebe urmatoarele:

- de unde tot are el bani si pamanturi, daca nu e nici neam de boieri si nici vreun business productiv nu are
- de ce a facut singura actiune care ii garanta dezafilierea, in coditiile in care i s-a spus asta in mod explicit si era ceva prevazut in statutul ligii
- de ce a mutat echipa din oras de cate ori a avut chef, cu explicatia ca nu poate juca pe Oblemenco- de ce nu putea exact
- daca a platit mereu pe toti cei care erau sub contract, sau pur si simplu a dat tzepe la jucatori si/sau firme cu care a colaborat
- cati bani a platit pentru folosirea bazei din Lunca si a tuturor stadioanelor pe unde a plimbat echipa
- de ce a sustinut politic diverse partide si politicieni de care s-a dezis
- de ce a zis ca reinscrie echipa in 2013, cand LUI i s-a propus sa o faca, dupa care nu a mai vrut
- daca este de parere ca era normal sa nu se mai inscrie o echipa a Craiovei, si sa stam atat cat decide el fara fotbal in Craiova, si ce considera gresit in acest context ca s-a gasit alta solutie
- cum de s-a inscris in campionat in acelasi an dupa ce intial s-a retras
- de ce s-a retras din campionat

Pentru ca niciuna din aceste intrebari nu i se pune, si lumea il vede ca salvator si victima, adevaratul detinator al fotbalului craiovean, pe care de fapt l-a distrus dintr-o combinatie de prostie, nepricepere, inselatorie si conform unui plan de tip santaj pentru despagubiri, invatat de la nen-su Dinel, altul care a furat legal.

In calitate de candidat politic, cel putin unii dintre ziaristi ar descoperi aceste variante de intrebari. Acum nu le da prin cap, sunt ocupaticu interventii gen: sefu imi permiteti sa va iau o scama care e pisibil sa o aveti pe umar?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 18 Mar 2023, 08:19

Primăria a fost visul suprem și umed prin 2007-2010. Atunci chiar se gândea la asta si credea foarte serios ca toți care vin la stadion si suporterii vor fi votanții lui. A fost extrem de nervos si supărat cand si-a dat seama ca nu e așa . Ăsta era si principalul motiv cand urla pe la tv ca orasul Craiova și craiovenii nu merita nimic. Nu a abandonat ideea ,a schimbat strategia și a trecut sa o sustina vocal pe LOV, crezand ca astfel va primi automat tot ce își dorește și ca va avea un cuvant greu de spus in urbe. Nu a fost așa și s-a isterizat ani la rand cu tâmpenia ca el a facut-o primar si Olguta l-a tradat.

Scrie răspuns