Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Întrebarea nemuritoare persistă: reintrăm în lupta la titlu?

- da, cu o victorie duminica
11
61%
- învingem duminică, dar nu avem șanse la titlu
5
28%
- nu învingem și se încheie definitiv orice socoteli pt locul 1
2
11%
 
Total votes: 18

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Mar 2023, 19:52

S-au vândut cam 7000. O să fim cam 22-24.000 și probabil deschid și la Sud. În weekend se vor vinde masiv.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 29 Mar 2023, 20:31

Ba Iancule mă crezi că vreau numai sa vad un nord plin sa facă spume gibonii și accidentele genetice de pe ultras Romania 1918 , efectiv aia la poze cu 30 de inși din puz au 700-800 de rătăciți care dau like și aceiași prosti dau haha la poze cu Nord în care s mult mai mulți la Nord decât la puz
Incep sa cred că pagina aia are public format 50 la sută din puzisti și 49 la sută din fcsbisti , iar restul oameni normali...
Aia și la poze cu stadionul sold out la noi au argumente contra, efectiv nu i poți stârpi sa mai tacă
Poate ne mobilizam tot forumul sa dam report la conturile Mihai-Gabriel Ghiti care nu are poza de profil și la Cata Sgc care nu are nici ăla poza (conturi boovene făcute de un [cenzurat] pe nume Voinea Andrei Voinea care face conturi cu nume de suporteri de-ai noștri de pe care înjură orice ii iese in cale) și nu în ultimul rând paginii brigada nord depou cv9 făcută tot de el, unde postează poze cu profilele suporterilor noștri și fac colaje de [cenzurat] cu ele , inclusiv eu m am luat in gura cu toate conturile lui și Intr un final a cedat și mi-a dat block de pe toate XD , dar la restul nu se lasă
Cu riscul de a fi offtopic fac apelul asta că mi s a luat de asta care e băgat pe orice pagina unde apare cv despre noi.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Mar 2023, 10:11

E cea mai abjectă cloacă acea pagină de fb România Ultras 1918. Pur și simplu toți inadaptații și analfabeții se adună să se mu*ască acolo, deci faptul că nu suntem puternic reprezentați intr-un asemenea mediu e mai degrabă un lucru îmbucurător.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Mar 2023, 11:02

La postările mele de pe Facebook am tot blocat în ultimul an mulți cai , în momentul de față nu se prea mai bagă multe cabaline in seamă cu mine....deci nu sunt așa mulți.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 30 Mar 2023, 11:52

O sa fim 15-16.000. S-au dus vremurile alea...lumea s-a potolit, a fost ca o jucarie pentru ei de care s-au plictisit.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 31 Mar 2023, 12:31

Bai, m-am visat iarasi noaptea trecuta fotbalist. Se facea ca ajunsesem in lotul largit la Stiinta, il convinsesem si pe Neagoe si ma baga duminica contra CFR-ului.
Fu 4-0 scurt cu je deschizator de scor cu un sut in vinclu. Celalalte goluri Markovic din pasele mele...Urmara alte 8 victorii consecutive si titlul de campioni castigat matematic in fata Rapidului in deplasare in penultima atapa. Ultimul meci cu SEPSI pe Oblemenco o adevarata sarbatoare, eram deja toti beti cu Neagoe in frunte dar tot le daduram la mongoloizi 7-1. :)(
E frumoase visele astea pacat ca te trezesti din ele.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 31 Mar 2023, 14:10

Dar nimic nu te impiedica sa le reiei noaptea urmatoare, si tot asa, pana cand ne trezim ca suntem cu adevarat campioni!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 31 Mar 2023, 15:37

As fi preferat sa jucam noi primii pe Oblemenco, ne strica caii terenul pentru duminica.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 31 Mar 2023, 18:22

Freestate scrie:
31 Mar 2023, 12:31
Bai, m-am visat iarasi noaptea trecuta fotbalist. Se facea ca ajunsesem in lotul largit la Stiinta, il convinsesem si pe Neagoe si ma baga duminica contra CFR-ului.
Fu 4-0 scurt cu je deschizator de scor cu un sut in vinclu. Celalalte goluri Markovic din pasele mele...Urmara alte 8 victorii consecutive si titlul de campioni castigat matematic in fata Rapidului in deplasare in penultima atapa. Ultimul meci cu SEPSI pe Oblemenco o adevarata sarbatoare, eram deja toti beti cu Neagoe in frunte dar tot le daduram la mongoloizi 7-1. :)(
E frumoase visele astea pacat ca te trezesti din ele.
Eu cred ca ai visat mai mult noaptea trecuta, dar celelalte vise nu poti sa ni le spui decat dupa ora 24,00. Presupun ca dupa ce am castigat campionatul, cu tine MVP, ai fost asaltat de o multime de doamne si domnisoare. Nu e usoara viata cand esti VIP si arati trasnet. :up:

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 31 Mar 2023, 20:46

Nu stiu ce sa zic ...daca as fi fotbalist si as fi insurat cu Stiinta n-as mai avea ochi pentru ...pamantence. :)(
As fi 200% dedicat performantei...Am mai spus-o, un fotbalist care isi goleste regulat rezervorul este pe jumatate mort. :)(
Un barbat plin de testosteron este un vanator innascut, are simturile mai ascutite, are un tonus mult mai bun, ca atare este mai bun pe terenul de joc. :)(
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Apr 2023, 10:20

Adevărul e că nu știu ce s-a întâmplat, dar vânzarea biletelor a scăzut foarte mult ieri și alaltăieri. S-a grăbit toată lumea sa ia luni și marți și după pauza.. destul de atipic sau i-a speriat prognoza meteo :))

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 01 Apr 2023, 16:57

Ba macar 15 mii om fi? Și pentru aia care nici după un joc neașteptat de bun cu FCSB nu vor să vina la un meci contra campioanei, le dau ceva ....
Desi am fost foarte vehement la adresa lui Neagoe, acum după ultima perioada ii acord încredere și sper sa vedem în fiecare meci ce am văzut prima repriza cu FCSB, potențial exista, surpriza plăcută e Vladoiu , dar și Mitrea care parcă a făcut cel mai bun meci de când e la noi, exceptând faza golului unde vina e mai mare a lui Hanca, care nu îl ținuse pe Radunovic sa nu centreze
Plus mare și pentru Ișfan care a făcut și el un meci strălucit, țin minte o faza când a dat mingea printre picioarele a doi fcsbisti Intr un sprint de toată frumusețea
Popescu- Ndong, Silva, Mitrea, Vladoiu - Mateiu, Screciu ( sa vedem daca poate și alte meciuri la mijloc ca ultimul) - Ivan , Baiaram, Ișfan - Marko
Înțeleg că Zajkov e accidentat , a avut comoție la nationala Macedoniei, Silva a fost ok ultimele meciuri
Daca jucam cu CFR înainte de pauză eram mari favoriți, ați văzut ce slab jucase CFR cu rapid, cioroii meritau victoria în Gruia, dar acum in pauza a avut Petrescu timp sa ii mobilizeze mai mult iar noi după orice pauza intrăm pe vârfuri și obosiți
Cred că batem cu 2-1 , după sclipirile lui Markovic și Ivan

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Apr 2023, 19:16

Zajkov pare că este apt de joc .

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Dany » 01 Apr 2023, 19:29

Mitrea e accidentat, nu va juca.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 01 Apr 2023, 21:12

Azi rapidul o sa bata pe Farul si o sa relanseze lupta la titlu.Sa vedeti maine entuziasm la cumparat bilete,pt ca avem sansa sa ne apropiem la 4 pcte de Farul!

Scrie răspuns