Etapa 25 Chindia - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Pronostic

Poll ended at 01 Mar 2021, 10:10

3
15
79%
1
0
No votes
0
4
21%
 
Total votes: 19

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2021, 22:55

fanUCV scrie:
27 Feb 2021, 22:38
nea Emil, tactic, peste Bergodi, peste "nea Mărin" .. poate, o partidă proastă dar nu cred că, grecul, are magia lui Mangia .. titlul, o utopie pentru UCV!
o "dedicație" pentru un user:să vină Poenaru .. Imagine

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nea Emil si Poenaru isi baga echipele cu fundul in poarta si trag la egal. Nu sunt antrenori de cucerit trofee,

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de THE LION » 27 Feb 2021, 23:02

Total de acord, sunt antrenori care merg la echipe mici.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 27 Feb 2021, 23:26

Locul unu ca discurs enervant pt. mine de cand nu mai e Papura in liga1, e Sandoi. Nu la ceea ce spune, ci la cum o spune. Nu.i sport p.astia de le patineaza discul - vreti sa va spun ceva? daca va amintiti eu am spus; haideti sa va spun ceva; haideti sa ne aducem aminte. Spune ba dracu, ce ai de spus, lasa.ma cu limbajul de lemn de grădiniță repetat obsesiv!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de csm310 » 28 Feb 2021, 02:48

Mi-e scarba ce a ajuns fotbalul romanesc, cum o echipa cu un joc precum al Chindiei care acum 10 ani nu avea loc nici in liga a 2-a din Romania ne bate tur-retur (in tur cu penalty inventat si acum 1 penalty clar si 1 posibil penalty nedat), din cauza acestor echipe nici nu progresam, nu au cum jucatorii nostri, a zis-o foarte bine Goe astazi: "Vrem să jucăm fotbal, păcălim oamenii care se uită la televizor. Efectiv ne păcălim pe noi singuri, încercăm să facem ce? Acesta e fotbalul, 50 de întreruperi, ne aruncăm pe jos la fiecare fază, cerem fault în fiecare moment al jocului, cum bate vântul dăm fault”, ok, scopul scuza mijloacele, dar e penibil sa vezi jucatori rudimentari precum ai Chindiei cum joaca de parca sunt in finala UCL, si ei sunt vai de mama lor in realitate inafara de 2-3... de aceea cand mergem in Europa ne bat echipe precum Lokomotiv Tbilisi care era o echipa sub nivelul Chindiei, dar acea echipa a venit si a jucat fotbal cu noi, nu s-a pus pe n-spe mii de linii, si care a iesit la joc, stia ca nu are nimic de pierdut... si ne-a si batut surpriza, noi probabil fiind obisnuiti din mamaliga 1 cu echipele care se puneau cu curu' in poarta, cu care faceam posesie, am avut o surpriza de ne-a facut Tbilisi pressing de nu mai stia pe unde sa alerge Vatajelu, si am avut noroc ca am scapat doar cu 2, oricum, eu maine as interzice echipe precum Chindia, Clinceni cu acest stil jegos si neprogresist, jucatorii talentati care sunt aruncati intr-un meci cu echipe de genul acesta (Baiaram,Cicaldau) nu au ce sa faca, nu isi pot dezvolta tehnica, nu isi pot crea o personalitate, doar pentru ca in Romania fotbalul e un rahat si mediocritatea atrage mediocritate, de ex Baiaram care e foarte talentat, nu departe de Octavian Popescu ca si talent, nu are ce sa faca pur si simplu, cu noi nu stau capra Hermannstadt, Botosani, Chindia, etc.. doar pentru a creste cota unor jucatori (vezi Man cu Viera), dovada acum ca Man abia prinde 10-15 min in timp ce Mihaila plecat de la Craiova pe jumatate din pretul lui Man, care a crescut pe propriile forte, nu umflat de presa si de niste goluri date cu satelitii fcsb-ului, acum joaca titular meci de meci la Parma, si e printre cei mai apreciati jucatori.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de Augustus Caesar » 28 Feb 2021, 05:45

Am vrut sa fac un comentariu inainte de meci da' am zis sa nu fiu negativist si sa ma abtin mai bine. De comentat acum nu prea mai are sens, toata lumea a vazut ce s-a intamplat si limitele noastre mai ales in fata echipelor ''autobaza''. Asta e, sper ca macar baietii sa se fi ambitionat suficient de mult dupa infrangerea asta si sa-si ia revansa in cupa. De altfel, dupa parerea mea, singurul obiectiv care cred eu ca ne este la indemana anul acesta si in care contam. Si sincer, nea Marinos si baietii chiar nu au nici o scuza daca-l rateaza !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Feb 2021, 07:22

Din păcate ca să marchezi și să câștigi meciul îți trebuie 3 oameni de gol în față, dar.... Ivan, Baiaram și Căpățînă au fost cei mai slabi... Nici o fază de poartă nu au avut cei 3(să lăsăm la o parte că Baiaram e tânăr și face floricele, să facă dar la circ) nouă ne trebuie goluri să putem scoate o echipă autobaza din starea ei. Când tu te bazezi doar pe Cicaldau e greu să bați.... Îl ții bine pe Cic sau poate prinde o zi proastă și ai câștigat cu Craiova. De cornere și centrări ce să mai zic? În contextul în care adversarul se apără supranumeric centrarea pe un vârf înalt e baza... Eu începeam cu Tudorie sau Mamut, poate poate..... Nu am speranțe mari în cupă....

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Feb 2021, 07:52

Lasa ca ne scot si din cupa sa nu ne mai complicam cu alt trofeu.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de gsm » 28 Feb 2021, 08:20

In prima repriza cicaldau a jucat bine dar ivan nu l-a inteles. Nistor ar trebuii sa stea pe banca, sa vedem cum este faracel. Screciu a intrat prost in meci, golul s-a luat si din cauza lui. Penalti-ul lor a fost dat gratuit. Eu l-as folosi pe camara in spatele varfului, mi secpare mai tehnic decat cicaldau.
Piglicelli
Vladoiu- constantin-papp-bancu
Mateiu-cicaldau
Campeanu-camara-bairam
Ivan

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 28 Feb 2021, 08:41

csm310 scrie:
28 Feb 2021, 02:48
Mi-e scarba ce a ajuns fotbalul romanesc, cum o echipa cu un joc precum al Chindiei care acum 10 ani nu avea loc nici in liga a 2-a din Romania ne bate tur-retur (in tur cu penalty inventat si acum 1 penalty clar si 1 posibil penalty nedat), din cauza acestor echipe nici nu progresam, nu au cum jucatorii nostri, a zis-o foarte bine Goe astazi: "Vrem să jucăm fotbal, păcălim oamenii care se uită la televizor. Efectiv ne păcălim pe noi singuri, încercăm să facem ce? Acesta e fotbalul, 50 de întreruperi, ne aruncăm pe jos la fiecare fază, cerem fault în fiecare moment al jocului, cum bate vântul dăm fault”, ok, scopul scuza mijloacele, dar e penibil sa vezi jucatori rudimentari precum ai Chindiei cum joaca de parca sunt in finala UCL, si ei sunt vai de mama lor in realitate inafara de 2-3... de aceea cand mergem in Europa ne bat echipe precum Lokomotiv Tbilisi care era o echipa sub nivelul Chindiei, dar acea echipa a venit si a jucat fotbal cu noi, nu s-a pus pe n-spe mii de linii, si care a iesit la joc, stia ca nu are nimic de pierdut... si ne-a si batut surpriza, noi probabil fiind obisnuiti din mamaliga 1 cu echipele care se puneau cu curu' in poarta, cu care faceam posesie, am avut o surpriza de ne-a facut Tbilisi pressing de nu mai stia pe unde sa alerge Vatajelu, si am avut noroc ca am scapat doar cu 2, oricum, eu maine as interzice echipe precum Chindia, Clinceni cu acest stil jegos si neprogresist, jucatorii talentati care sunt aruncati intr-un meci cu echipe de genul acesta (Baiaram,Cicaldau) nu au ce sa faca, nu isi pot dezvolta tehnica, nu isi pot crea o personalitate, doar pentru ca in Romania fotbalul e un rahat si mediocritatea atrage mediocritate, de ex Baiaram care e foarte talentat, nu departe de Octavian Popescu ca si talent, nu are ce sa faca pur si simplu, cu noi nu stau capra Hermannstadt, Botosani, Chindia, etc.. doar pentru a creste cota unor jucatori (vezi Man cu Viera), dovada acum ca Man abia prinde 10-15 min in timp ce Mihaila plecat de la Craiova pe jumatate din pretul lui Man, care a crescut pe propriile forte, nu umflat de presa si de niste goluri date cu satelitii fcsb-ului, acum joaca titular meci de meci la Parma, si e printre cei mai apreciati jucatori.
O ,,mare'' echipa de acelasi style este leader de acest moment in La Liga. Si este chiar forte laudata. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de Stefan.. » 28 Feb 2021, 12:52

Dincolo de arbitrajul potrivnic, câteva chestii neprevăzute. Intervenție aiurea a lui Papp la penalty-ul provocat, lejeritatea lui Constantin la faza golului, si, mai ales, multe pase, aparent usoare, gresite sau apatic transmise. Sa le consideram coincidențe nefericite pe care grecul trebuie sa le analizeze.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Feb 2021, 14:23

Da, oricum am lua-o, totuși fundași centrali și închizătorul după schimbare Mateiu au făcut gafele mari și as adaugă că și după minutul 60 care vad ca devine o bariera..jucam doar prima repriza și inca vreo 15-20 minute și gata, apoi doar gafe, joc fără reper și demoralizare

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de SLH » 28 Feb 2021, 17:05

Si noi slabi, dar si japca japca.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 28 Feb 2021, 18:30

Hai mai, terminati! Ca stau aia in teansee, ca nu ies la joc ... e alegerea lor. Nu stii sa bati echipa adversa, insamna ca echipa aia e la fel de buna ca a ta.

Sta echipa adversa pe 3 rinduri? Da-le gol de la distanta! Cu padurea de fundasi in fata, porcaru' nu prea mai vede mingea. Baga driblinguri, obliga-i sa faca penalty. Incearca sa te adaptezi, fa ceva!
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de manex » 28 Feb 2021, 19:00

Nu au cum cei 3 din fata sa faca ceva atata timp cat nu ajung pase la ei, sau daca ajung, ajung in spate, sau prea tari. Ce sa faca aia din fata cand Nistor da toate pasele filtrante gresit. Pentru mine surprizele neplacute sunt Cic si Nistor. Jocul pe stanga iarasi nu il intleg. Unde e magia aia de pe stanga cu Bancu participand la atac si invaluind cu Mitrita sau cu Mihaila? Bancu e tot ala, numai ca acum nu mai are cu cine. Baiaram e extrem de egoist, cand nu e, ii paseaza lui Nistor si asta da pasa aiurea. Undeva ne rupem, iar la vara trebuie rupta pisica: vanduti Cic si Nistor. Astia nu mai au chef.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 25 Chindia - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 28 Feb 2021, 20:41

@laurgiu .. bine punctat .. păi, cine este Pavel Badea cu șutul de la distanță .. ?! .. a, a încercat, frumos!, Nistor cu stângul să plaseze .. doar cu o "floare"(execuție) .. apoi, cine este Gică Craioveanu să dribleze ca pe jaloane, de fapt cine mai driblează în Romănia .. ?! .. uneori, Bancu, puțin și Baiaram ..
și Mourinho cu Internazionale, ce o fi găndit să bage autobaza .. pentru că, da, pentru echipe precum Chindia, meciuri ca cel de ieri sunt ca o finală de CL ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Închis