Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bogho
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Bogho » 20 Iul 2021, 13:50

După meciul cu Honved am primit 2 etape de suspendare și 1 meci probatoriu pentru 2 ani. Adica avem terenul supendat si pentru returul cu albanezii (primul suspendat fiind turul cu AEK ) si suntem timp de 2 ani in monitorizare. La primul incident vom avea automat stadionul suspendat pentru 1 meci la care se vor adauga si ce pedepse vom mai primi atunci.

BiancoAzzurro_AS.
suporter
suporter

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 20 Iul 2021, 17:00

Takeiteasy scrie:
20 Iul 2021, 05:01
Ne-au omorit sezonul 2021-2022 in ultimele zile cu Alibec si Anderlecht (daca trecem de albanezi, 50-50 sanse probabil). Cu Alibec la CFR si posibil Budescu, o sa vina cinciul la Cluj. CFR e mult prea puternica pentru liga 1, parerea mea. Si nu vorbesc de faptul ca au cel mai bun lot - de departe - dar destule auxiliare joaca pentru ei :

-Vasile Dancu (politician extrem de influent in Romania), "taticul" lui Burleanu, este protectorul al lui CFR;
- la arbitraje, influenta CFR este de top;
- baietii de la CFR joaca fara frica in subterane : ei contacteaza jucatori sub contract care reusesc sa forteze mina cluburilor proprietare sa-i vinda la preturi mici la CFR : Botosani a pierdut citiva jucatori (Burca, Meleke) cu reteta asta; e interzis sa contactezi jucatori sub contract, dar CFR nu joaca dupa reguli;
- inca una tare : CFR antameaza in secret jucatori cheie de la adversare de play off, jucatori intrati in ultimele 6 luni de contract, si astfel altereaza onestitatea play offului : Balgradean - FCSB (2019-2020), Rodriguez - Botosani (2020-2021), Bouhenna - Sepsi (2020-2021).

Sa fim seriosi - la fotbal si extra fotbal CFR e mult peste orice alta echipa din liga 1. Va inchipuiti un atacant sa fie tinut la CFR Cluj in lot cu un gol in 23 de meciuri de liga 1 ? Niciodata. Cifrele astea sint din CV-ul lui Mamut. CFR aduce tot timpul multi jucatori - majoritatea liberi de contract ! - dar ii da afara rapid daca nu confirma. Asa isi face selectia. La noi - e sanatoriu pentru bici si mamuti.

Cam asta e cu campionatul. In conference league, Andrelecht si punct.

Ca obiectivele s-au cam dus - sper sa vedem macar un joc spectaculos, locurile 2-4 in campionat, inca 1-2 tineri de viitor lansati, plus o minune ceva in cupa. Totusi Universitatea Craiova are cea mai buna perioada din ultimii 25 de ani. Sper ca publicul sa inteleaga ca Stiinta nu poate mai mult - dar sa vina in numar mare la stadion din dragoste pentru fotbal si pentru echipa. Va fi un an greu - din multe motive care se stiu. Probabil ca nu vom mai fi numarul 1 la audienta pe stadion in liga 1 - probabil ca rapid va lua acest loc; si vom vedea cita audienta la stadion pierdem si din cauza de boo.
Da, subscriu...cfr e împinsă pe toate părțile și mai baga și cei mai mulți bani ca să facă performanta și nu are nici măcar presiune de la suporteri ca sa fie treaba treaba... Singura arma e răbdarea și pastrarea unei echipe omogene, poate VAR si dacă ii prinzi în pasa proasta în playoff sa faci victorii pe linie cât se poate.. nu e ușor dar nici imposibil

FreakBoy
Site Admin
Site Admin

Mesaj de FreakBoy » 20 Iul 2021, 20:53

Eu trebuie sa repet, încă o data, ca sunt oameni buni!, inteligenți, unii de admirat, alții de contestat, care țin cu cealaltă echipă.
Un om neutru le accepta argumentele. Daca argumentele sunt și repetate către nehotărâți atunci și nehotărâții pot prelua argumentele. Sa nu uitam ca înainte de dezafiliere și noi am avut aceleași argumente, aceeași furie fata de frf și piturca (eu încă o mai am), și nu era niciunul prost sau bootează, doar țineam cu Știința.
Noi avem probleme cu Marin, Bancu, Cicaldau, și câte și mai câte... între timp ei joaca cartea spectacolului, indiferent de rezultat, tot pentru preluarea nehotaratilor.
Și, oricât i-ar numi unii booveni, mititei, prosti sau mai știu eu cum, sa știți ca si ei sunt vechi suporteri de-ai Științei...
Și, iar repet, indiferent de mijloc, sper ca în viitor sa dispară cearta asta între frați! Pentru ca noi am fost frați cu ei indiferent ce zice orice nou venit. (Ideal ar fi sa crape jegosul)
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 20 Iul 2021, 23:33

@FreakBoy, noi am fost frati cu ei, dar ei vor ca echipa noastra sa nu mai existe.
Cearta asta o sa dispara cand Ajica o sa se se autodistruga sau o sa distruga Universitatea. Repet si eu, e vorba de zeci de milioane de euro, de influienta, de putere. Nimeni nu are nimic cu suporterii care vor ca disputa sa se decida pe terenul de fotbal, dar, din nefericire, sunt prea multi dominati de ura indusa de Mititelu.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 21 Iul 2021, 00:48

Vechi suporteri ai Stiintei, noi suporteri ai feceu. Sunt doua echipe noi. Una are brandul si marca, cealaltă pe continuatorul Ajîcă. Unde-i argumentul? Toate echipele disparute si reaparute, au reapărut în jurul simbolurilor. Numai fcu sloboz a reapărut in jurul patronului.
Să dispară cearta, cum? Sa ma iau de mana cu sustinatorii echipei copiilor lui Ajîcă si sa mergem împreună la stadion?

fanatic16
membru
membru

Mesaj de fanatic16 » 21 Iul 2021, 01:18

Dupa maxim 2 ani mititelu dispare cu tot cu echipa si situația se întoarce la normal unde si aia gura casca de se duc la ambele echipe vor ramane la noi si vom avea cea mai mare asistență

Florin-UCV
membru
membru

Mesaj de Florin-UCV » 21 Iul 2021, 02:24

mititelu e bolnav psihic, nu scăpăm de el decât mort. Partea bună este că acest gunoi nu a reușit sa construiască nimic bun în viața lui (vezi fotbal, vezi afaceri, vezi pe fi-su) , iar nivelul lui de cultura și educație nu îi va permite niciodată sa își depășească propria conditie, partea rea este ca e foarte insistent (și susținut de slugile lui credincioase, unde vreau îl menționez în mod special pe trompetă drejan)

Takeiteasy
membru
membru

Mesaj de Takeiteasy » 21 Iul 2021, 04:11

FreakBoy scrie:
20 Iul 2021, 20:53
Eu trebuie sa repet, încă o data, ca sunt oameni buni!, inteligenți, unii de admirat, alții de contestat, care țin cu cealaltă echipă.
Un om neutru le accepta argumentele. Daca argumentele sunt și repetate către nehotărâți atunci și nehotărâții pot prelua argumentele. Sa nu uitam ca înainte de dezafiliere și noi am avut aceleași argumente, aceeași furie fata de frf și piturca (eu încă o mai am), și nu era niciunul prost sau bootează, doar țineam cu Știința.
Noi avem probleme cu Marin, Bancu, Cicaldau, și câte și mai câte... între timp ei joaca cartea spectacolului, indiferent de rezultat, tot pentru preluarea nehotaratilor.
Și, oricât i-ar numi unii booveni, mititei, prosti sau mai știu eu cum, sa știți ca si ei sunt vechi suporteri de-ai Științei...
Și, iar repet, indiferent de mijloc, sper ca în viitor sa dispară cearta asta între frați! Pentru ca noi am fost frați cu ei indiferent ce zice orice nou venit. (Ideal ar fi sa crape jegosul)
Poate tu ai fost frate cu chipesu, blondu si gogoasa - eu nu. Boovenii, cei mai jegosi dintre romani*, sint complici de infractori pentru ca ei tin infractorul in viata.

Tembelii astia nu sint dupa fotbal - sint oameni cu probleme psihice grave cara casca gura dupa altu' cu probleme psihice grave. Ei nu sustin o echipa sportiva, ci povestea unui nebun. Oamenii intregi la minte nu cad in admiratie dupa unul bolnav psihic.

Tii minte ce zicea nebunul acum 10 ani : "eu sint cu echipa asta pina la moarte, moartea ei sau moartea mea". Nu s-a tinut de cuvint cind echipa i-a murit - deci asteptam inca 25 de ani sa moara el. Dar dupa aia vine alt dement - fiu sau. Si pina atunci fiu sau face si ala un plod - mititelu jr jr, si asa ne ducem in negura vremilor : o coree de nord booveana.

* Du-te la Pitesti si fa o echipa de fotbal in numele lui penescu. Sau una la Ploiesti in numele lui capra. Sau la Galati in numele lui adamescu. Nici un suflet de om din orasele astea nu va fi cu fantomele astea de interlopi. Doar la Craiova s-a putut - pentru ca jegul uman boovean e mult, mult peste norma Romaniei.

Takeiteasy
membru
membru

Mesaj de Takeiteasy » 21 Iul 2021, 05:18

FreakBoy scrie:

Intreb si eu ca prostul - daca jegurile astea sint suporteri ai Stiintei, ce cauta dupa srl-ul boovean EST. 2017? Ce legatura are firma asta, orice legatura, cu Stiinta ? Nu, ei sint fanii booveanului; ca ei nu-si dau seama de asta - asta e alta treaba. Sint fanii unui infractor tepar care dinamiteaza Bania fotbalistica de vreo 20 de ani. OK - texte cu ferefeul, sandu mircea si alte timpenii : fa-ti echipa ca la Timisoara, fara interlopi. Dar sclavii nu pot asta - sclavii stau cuviinciosi la rind sa adulmece basinile mititelului.

Ba - boo a tepuit oameni, FRF-ul i-a dat Eject ca asa scria la regulament, game over. In 2013, a fost de ales intre un proiect nasit de managerul Craiovei Maxima, Corneliu Stroe si alta panarama a teparului. Care suporter vechi al Stiintei alege mititelu si nu Corneliu Stroe, ala de ne-a facut mari in ani 80 ? Doar dementii si prostii.

Ce tembel sta dupa un tepar care inventeaza zeci de steme, dar niciodata, NICIODATA, n-a avut-o pe aia care reprezinta istoria ? Prostii Romaniei - si imi pare rau ca nimeni n-are curajul sa spuna public adevarul despre jegurile astea. Din cauza lor nu vom avea liniste si performanta. Curvele prostiei omenesti - https://www.youtube.com/watch?v=oOXOj2fzXa8
Last edited by Takeiteasy on 21 Iul 2021, 06:10, edited 1 time in total.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 21 Iul 2021, 06:06

Takeiteasy scrie:
21 Iul 2021, 05:18
FreakBoy scrie:

Intreb si eu ca prostul - daca jegurile astea sint suporteri ai Stiintei, ce cauta dupa srl-ul boovean EST. 2017? Ce legatura are firma asta, orice legatura, cu Stiinta ?

Ba - boo a tepuit oameni, FRF-ul i-a dat Eject ca asa scria la regulament, game over. In 2013, a fost de ales intre un proiect nasit de managerul Craiovei Maxima, Corneliu Stroe si alta panarama a teparului. Care suporter vechi al Stiintei alege mititelu si nu Corneliu Stroe, ala de ne-a facut mari in ani 80 ? Doar dementii si prostii.

Ce tembel sta dupa un tepar care inventeaza vreo 20 de steme, dar niciodata, NICIODATA, na avut-o pe aia care reprezinta istoria ? Prostii Romaniei - si imi pare rau ca nimeni n-are curajul sa spuna public adevarul despre jegurile astea. Din cauza lor nu vom avea liniste si performanta. Curvele prostiei omenesti.
apld apld apld
nu o puteai spune mai bine de atat!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Iul 2021, 08:52

Am auzit ca Iedi abia astepata sa vina la Craiova, ar prefera Craiova inaintea CFR-ului pentru ca Shumi oricum o sa isi dea demisia in 3 etape.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 21 Iul 2021, 11:06

dupa Ouzunidis, viitorul antrenor va fi Mirel Radoi

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 21 Iul 2021, 11:14

marius_vl scrie:
21 Iul 2021, 11:06
dupa Ouzunidis, viitorul antrenor va fi Mirel Radoi
Din lac in puț :hmm

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 21 Iul 2021, 11:18

După mine Radoi este un diletant. Nu e nici măcar la nivelul lui Mutu ca organizare de joc. Radoi a beneficiat de rezultatele de la under 21 , o competiție mult supralicitata de catre frf si presă . Momentan acolo e nivelul lui.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 21 Iul 2021, 12:11

FreakBoy scrie:
Orice fel de oameni ar fi și oricum ar fi numiți, ei tot rămân ceea ce sunt: handicapați mintal.

Sper ca nici într-o 1000 de ani să nu mai trebuiască să împărțim tribunele cu aceste infecții ambulante, secta booveanului provoacă silă. Acești jegoși care cărau steagurile pch și se făceau preș pentru galeriile adeverse. Târfele care ar suge orice plua dacă e pentru familia mititelu. Să fie frați între ei și să dispară cu tot cu familia de la care iau lumină.
CRAIOVA NESUPUSA

Scrie răspuns