Mititelu la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
malus dacus
fanatic
fanatic

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Iul 2021, 09:25

sorialis scrie:
18 Iul 2021, 08:37
malus dacus scrie:^nuj cine.s astia de la supportersucv, dar scriu mereu in dodii. Nu spun niciodata lucruri concrete, te lasa sa te prinzi tu, gen. La fel si acum. Inregistrari, diicot, denea, bla bla. Ce sa apara in presa? Foaie verde patrunjel?
Stai în peluza, te duci la meciuri, și nu știi cine sunt Supporters?!?

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Nu, varule. Cine sunt? Ma gandesc ca e un baiat cu o pagina si un sait. Hai, doi, trei. Altfel, vreo doua tricouri de la ei am si eu si chiar aseara am dat nas in nas in Dedeman cu un baiat cu tricou Supporters care robotea prin zona wc-urilor. Care-i treaba?

zeddDarko
suporter
suporter

Mesaj de zeddDarko » 18 Iul 2021, 10:48

Baza aia de pregătire a dispărut se pare, cât despre faza cu învățătoarea, prostie mare, fake.

Takeiteasy
membru
membru

Mesaj de Takeiteasy » 20 Iul 2021, 17:24

Camataru, acum cu ceva simpatii mititele. Pacat. Acum 7-8 ani nu era asa.

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/r ... v-19273994

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 20 Iul 2021, 18:03

Takeiteasy scrie:
20 Iul 2021, 17:24
Camataru, acum cu ceva simpatii mititele. Pacat. Acum 7-8 ani nu era asa.

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/r ... v-19273994
Da, are. Nu-l condamn. Fiecare e liber sa simpatizeze cu cine vrea și cât il duce capul.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 20 Iul 2021, 18:09

Ba eu ii condamn din plin pe toti astia care "simpatizeaza" cu boovenii, mai ales daca ii mai si duce capul putin, dar si daca nu ii duce capul. Pentru ca din cauza lui Mititelu si a celor care il sustin in Craiova e posibil sa se ajunga la ce stie Mititelu sa faca cel mai bine, si anume, scandal, lipsa fotbal, dezafilieri si desfiintari.
Cine se crede omul asta sa tina un oras prizonier, de crede el ca e harazit sa controleze fotbalul din oras, dupa toate nenorocirile pe care le-a facut?
Sunt toti niste dementi!

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 20 Iul 2021, 18:36

Cred ca booveanu a reusit sa bage spaima in Camataru si in cativa suporteri ai Universitatii Craiova. Demonstratiile alea de huliganism au avut rolul de a intimida suporterii, cu speranta ca acestia nu vor mai merge la stadion si apoi de a arata Romaniei ca Universitatea nu are suporteri.
Ajica calca pe cadavre, la propriu si la figurat, pentru a ramane stapan peste fotbalul craiovean. Este vorba de zeci de milioane de euro si booveanu si juniorul sunt in stare de orice.
Clubul lui Mititelu este sustinut de grupuri interlope, de FRF, dar si de presa corupta. Nu vi s-a parut ciudat ca CFR-ului i s-a refuzat un penalty clar in meciul cu boovenii. CFRul este cea mai protejata echipa si totusi...
Pe GSP se face publicitate la biletele de la meciul cailor cu catelele.
Cred ca si Rotaru ar trebui sa mai scoata niste banuti din buzunar si sa mai plateasca niste ziaristi pentru ca altfel ne mananca astia.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 20 Iul 2021, 19:08

^ e de daniel sclav. Probabil e coafat cat cuprinde acest "interviu" din care lipsesc intrebarile. E o tehnica si asta. Faci o compilatie din raspunsuri la niste intrebari puse intr-un anume fel. Dar, da, Camataru a avut mereu un dinte impotriva noastra.

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 20 Iul 2021, 19:16

malus dacus scrie:
20 Iul 2021, 19:08
Dar, da, Camataru a avut mereu un dinte impotriva noastra.
Pentru ca el este oleacă mai dinamovist. Așa ca omul are simpatii multiple :lol: Dar asta nu înseamnă ca nu face parte din istoria Universitatii Craiova. Eu unul incerc sa nu injur pe niciunul dintre jucătorii care au avut ceva de spus la clubul ăsta, chiar daca au aderat sau nu la proiectul actual.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Iul 2021, 19:40

Cica -sau dat 3000 de bilete la sud si in total 5000, pt meciul cu dinamo,
cred ca vor fi tot vreo 10 000 - 12 000 cum am fost noi la meciul cu arges, e multa lume in concedii

Iancu Magheru
junior
junior

Mesaj de Iancu Magheru » 20 Iul 2021, 19:46

Cu arges am fost 4000 noi :))

Florin-UCV
membru
membru

Mesaj de Florin-UCV » 20 Iul 2021, 23:35

Nu îți trebuie mari studii sa intri pe eventim și sa verifici câte bilete și abonamente au vândut boovenii pana acum: maxim 400 la tribuna a doua, vreo 800 la peluza sug și câteva zeci de bilete la tribuna întâi și la tribuna zero

Takeiteasy
membru
membru

Mesaj de Takeiteasy » 21 Iul 2021, 03:57

Florin-UCV scrie:
20 Iul 2021, 23:35
Nu îți trebuie mari studii sa intri pe eventim și sa verifici câte bilete și abonamente au vândut boovenii pana acum: maxim 400 la tribuna a doua, vreo 800 la peluza sug și câteva zeci de bilete la tribuna întâi și la tribuna zero
Deci 1300 pina azi - miercuri dimineata. Pina luni la ora meciului se pot face lejer 5000.

Takeiteasy
membru
membru

Mesaj de Takeiteasy » 21 Iul 2021, 04:02

Paul scrie:
20 Iul 2021, 18:09
Ba eu ii condamn din plin pe toti astia care "simpatizeaza" cu boovenii, mai ales daca ii mai si duce capul putin, dar si daca nu ii duce capul. Pentru ca din cauza lui Mititelu si a celor care il sustin in Craiova e posibil sa se ajunga la ce stie Mititelu sa faca cel mai bine, si anume, scandal, lipsa fotbal, dezafilieri si desfiintari.
Cine se crede omul asta sa tina un oras prizonier, de crede el ca e harazit sa controleze fotbalul din oras, dupa toate nenorocirile pe care le-a facut?
Sunt toti niste dementi!
Astia sint complici de infractori, pentru ca tin infractorul in viata. E simplu.

Presa e corupta, FRF e pro boovean (litigiile financiare cu Trica si Piti sint aminate pe sub mina de mai bine de 5 luni ca sa ia boo licenta de liga 1 - uitati-va la cazurile comisiei de recurs pe frf.ro), Cirtu si Marcel Popescu n-au nici o treaba, Rotaru e naiv. Fara PN cu o campnaie publica anti boovean totul se duce de ripa.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 21 Iul 2021, 12:27

Cred că uităm că am jucat cu cfr cu titlul pe masă, acasă, am condus și la final am pierdut pentru simplul motiv că jucătorii nu au avut ambiția necesară să tragă de rezultat.
O fi cfr mare combinatoare dar nu este invincibilă. Diferența este făcută de ATITUDINE. Cu mai multă agresivitate în joc putem câștiga lejer campionatul, dar asta înseamnă că unii jucători trebuie să-și murdărească tricoul si să nu se mai menajeze în vederea unor transferuri care nu vin sau convocările de [cenzurat] de la națională.
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
suporter
suporter

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Iul 2021, 12:37

Probabil copii de cartier, fără nici o treabă cu școala văd în gogoașă et co. niște eroi și atitudinea lor razboinica ii atrage, le place că deh... mai mâzgălim ceva ziduri, mai dăm foc la vreun steag.... Dar ce primesc în schimb? Circ ieftin cu schimbări de antrenori, jucători umiliți sau chiar suporteri umiliți (a se vedea cazul cu suporterii de la București). Eu sincer dacă ar dispărea Știința aș rămâne cu echipa în minte și suflet, cu Craiova Maxima pe care am prins-o fiind copil sau cu bucuria Cupelor câștigate în noua eră. Sincer nu mai accept umilința și nu vreau să mai fiu supărat în viața asta pentru că e prea frumoasă. Cine vrea toate umilințele brutarul ui sau ale fiului lui nu au decât să primească.

Scrie răspuns