Nuno Rocha

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

LiviuB
fanatic
fanatic

Re: Nuno Rocha

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2015, 14:33

a ajuns Bezme sa bata Portugalia :). dar desteptii din presa mentioneaza in primul rand absenta lui Varela... fmm
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 01 Apr 2015, 15:46

Livius scrie:a ajuns Bezme sa bata Portugalia :). dar desteptii din presa mentioneaza in primul rand absenta lui Varela... fmm
voi inca va mai enervati de ce scriu dobitocii din presa de [cenzurat] de la noi ? ma mir ca nu au scris, ca daca juca marele fundas Varela sigur marca macar 2 goluri....
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2015, 16:44

Assist Bezme! Asta chiar e tare!

Send from LG G2

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 01 Apr 2015, 18:35

nu stiu cum a reusit Nea Sorin,dar bezmeticul asta e din ce in ce mai util.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Kenpachi
membru
membru

Mesaj de Kenpachi » 01 Apr 2015, 18:49

Se pare ca se inverseaza rolul lu' Ivan cu cel al lui Rocha : asta-vara Ivan era speranta si Rocha semna cu alta echipa si acum Bezme creste din ce in ce mai mult iar Ivan se viseaza la oi.

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 01 Apr 2015, 19:13

Eh, hai sa nu exageram nici in cazul asta. Vestitul assist cred ca e o impiedicare ceva, ca din ce am gasit pe youtube se vede doar unul care se pare ca a protejat cumva o minge si a ajuns cu roatele'n sus. Nu zic ca nu-i o crestere in randamentul omului, dar nici nu cred ca trebuie sa-i cautam si astuia-ntre coarne.
Nu de alta, dar e si asta o regula: cand ii umfli, imediat se sparg.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 01 Apr 2015, 22:24

cred ca sunt ultimul de aici care l-ar lauda aiurea pe Bezme dar omul a progresat enorm in ultima prerioada. fata de prima data cand l-am vazut jucand e mult mai disciplinat tactic si mult mai eficient. a devenit golgheterul echipei cu 5 goluri plus vreo 5 pase de gol (ceva de genul). din punctul meu de vedere in momentul asta e titular indiscutabil. nu vad cine ar putea sa il scoata din echipa si sincer daca o tine tot asa, tinand cont si de revenirea lui Curelea, chiar nu vad nevoia aducerii inca unui atacant. aaa si e foarte tanar 22 de ani parca deci are tot timpul din lume sa isi imbunatateasca jocul.

pe mine Bezme chiar m-a impresionat, nu credeam ca o sa ajung sa il laud dar merita. dovada a evolutiilor bune din ultima vreme e si faptul ca pe transfermarkt i-a crescut cota de la 400k la 700k.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2015, 23:11

Si sper ca va creste in continuare. Fizic, seamana cu un alt dintos, Ronaldinho. Tehnic, mai are mult pana sa ajunga acolo.

Send from LG G2

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 01 Apr 2015, 23:34

N-o sa ajunga niciodata acolo. :)
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 02 Apr 2015, 01:29

Ovidiu* scrie:N-o sa ajunga niciodata acolo. :)
Asta mi-a trecut prin minte dinainte sa citesc postul tau.
Fizic si aiura de mare fotbalist are, seamana cu Nani, Ronaldinho, Eto'o, dar tehnic e mai slab dotat ca ei, dar poate sa creasca baiatul, eu il vad un jucator de vreo 10-15 milioane de euro la 24-25 de ani, dar nu la noi, in alta tara poate in Serie A sau Ligue 1.
Aka giallorosso!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Apr 2015, 11:41

marele merit al lui Sorin e ca i-a gasit un post unde calitatea lui de baza - felul ala impiedicat in executii care deruteaza (si) adversarii - este utila si unde stilul lui de joc bazat pe "unde-i mingea hop si io" produce damage minim pentru coechipieri. Nu vreu sa imi aduc aminte de niste incursiuni ale lui prin aparare din meciul cu petrolul ca ma ia si acum cu frisoane.

oricum portughezii au aliniat la meciul ala o echipa gen a treia selectionata divizionara, deci nu e chiar o supriza ca au incasat-o de la capoverdani (sau cum s-o zice) care si ei la randul lor joaca sau au jucat marea majoritate tot in Portugalia, deci s-au intalnit doau selectionate divizionare portugheze practic

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Sep 2018, 14:31

Uitandu-ma la primul clip: Rocha e dreptaci
Ce pasa ii da Tarnacop acolo si uite-l pe Bawab, Plesan si Madson langa Bancu. Te gandesti la Bancu ca e cel mai vechi jucator al nostru - care a jucat si in verde :-)))))
Ce se lipeste golul de nuno
Imagine

ronaldEdili
nou pe forum
nou pe forum

Nuno Rocha

Mesaj de ronaldEdili » 16 Apr 2019, 04:04

Saudações a todos os colegas foristas Sou o Nuno Rocha-Brito, 52 anos natural do Porto, entusiasta de modelos em escala reduzida. Especialidade em Hovercrafts na sua vertente desportiva, recreio e apoio sanitário salvamento. Procurarei dinamizar a area RC deste tipo de veículos junto da Federação Portuguesa de Motonautica, detentora oficial deste desporto após a extinção da Federação Portuguesa de Hovercraft, da qual fui membro fundador e responsável técnico até 1994.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 16 Apr 2019, 09:12

...ce zice cetateanul asta colea? Nu-mi spuneti ca bezme are 52 de ani! Mai mult de 45 nu-i dadeam...

Scrie răspuns