Devis Mangia

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Re: Devis Mangia

Mesaj de DeuxEx » 17 Mai 2018, 13:07

Pe Matei de la Astra mi-l doresc si eu.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2018, 13:50

adevarul este ca va fi foarte important cum va fi gestionata perioada din vara. sigur ca ne dorim sa ramana toti jucatorii dar asta este imposibil la acest moment, chiar daca Rotaru ar avea banii necesari. Si eu mi-as dori sa ne putem tine jucatorii (cum spunea Dantes) si sa ne formam o echipa competitiva. dar trebuie sa tinem cont de faptul ca jucatorii isi doresc sa joace la un alt nivel, intr-un campionat mai puternic si e foarte important sa aiba motivatia asta. dar ce trebuie sa faca presedintele si conducerea tehnica este sa ridice nivelul echipei, sa trecem la urmatorul nivel, astfel incat motivatia jucatorilor sa ramana. si pentru acest deziderat, sigur, vanzarile trebuie reduse (poate ca vom ajunge sa vindem 1 jucator/sezon, nu unul pe pauza de iarna/ pauza de vara). trebuie sa se asigure ca nu sunt diferente mari de valoare intre jucatori, trebuie ridicat nivelul la toate compartimentele. iar pentru asta trebuie adusi jucatori de valoare, astfel incat sa fie umplute golurile lasate de eventualele plecari.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 17 Mai 2018, 14:15

trebuie dat drumul la 1 jucator/sezon, max 2 daca ar fi oferta de nerefuzat...astfel tinem si jucatorii motivati si de asemenea cu incredere ca daca evolueaza bine pot face pasul spre campionate mai puternice
dar important este sa si fie adusi jucatori aproximativ de aceeasi valoare cu cel care a plecat...
vedem ce va fi la vara
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

lory69
senior
senior

Mesaj de lory69 » 17 Mai 2018, 14:19

Ce parere aveti de o formula de genul. Felguerias - Popa Gardos Thiago - Martic Mateiu T. Baluta Bancu - Omrani Mitrita Matei. Printre rezerve sa fie si Abang.Cam banii pe Baluta,Briceag si M Roman ar rezolva transferurile astea.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2018, 14:23

corect, Baluta ar fi putea fi vandut la vara (numai in strainatate) dar atunci ar trebui adusi alti jucatori - de exemplu cei 2 de la astra - Matei (cum naiba nu am fost in stare sa il aducem noi in iarna?!!) si pe negrul ala din atac (care e mai impiedicat, dar mi se pare ca are un mare potential - are fizic, are viteza, cu mingea ar mai trebui cizelat).
de asemenea, la Viitorul sunt cativa jucatori care ne-ar putea fi de folos (Cicaldau imi place f mult), iar pe Vieira de la Sf Gheorghe l-as aduce pe a avea o rezerva pt Gardos (care trebuie sa ramana).
la portar... nu stiu ce variante ar fi, poate Iliev...

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 17 Mai 2018, 14:40

La vara
Portar - Iliev de la Astra sau Felgueiras
Fundasi - Pastrat Gardos
Mijlocasi - Fulop de la Sepsi,Matei de la Astra
Atacanti - Ivan si un nr 9 puternic

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2018, 16:09

sincer, mi-e greu sa cred zvonurile alea cum ca l-am da afara la finalul sezonului pe mangia, mai ales daca ar castiga cupa. tot citesc tot felul de articole cu neagoe la noi din sezonul viitor, dar nu stiu ce sa zic.
Sorinel

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 17 Mai 2018, 16:13

Unde ai vazut asta? Mangia are contract pana in 2021 cu noi...

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2018, 16:18

scria in Fanatik. dar nici eu nu cred. Neagoe a facut treaba buna pe unde a fost dar eu vreau sa continuam cu Mangia, sunt convins ca la anul vom fi mult mai puternici

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2018, 16:20

nu numai in fanatik, scrie si-n gsp intr-un articol despre sepsi.
Sorinel

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 17 Mai 2018, 16:22

De fapt, scrie ca Mangia are contract pe inca 3 sezoane, dar ca e dorit de cioban la FeCeSeBe... Mangia e singurul antrenor din Romania pe care nu-l vad lucrand sub papucul ciobanului, asa ca aceasta posibilitate e nula din punctul meu de vedere.

Bill Shankly
EX-Cristi007

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 24 Mai 2018, 14:09

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 08 Noi 2018, 22:20

Bill Shankly
EX-Cristi007

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 08 Noi 2018, 23:07

Mangia ramine acelasi om elegant, fluent, educat, si placut. U Craiova a cistigat mult ca imagine si ca exprimare fotbalistica de cind a venit Mangia. Nu mai amintesc de faptul ca s-au putut aduce jucatori buni din Serie B probabil tot datorita lui Mangia. Spre sfirsitul interviului, el mentioneaza calitatea instruirii juniorilor la Academia Hagi. Indirect, el admite poate ca instruirea juniorilor la Craiova nu este la acelasi nivel. Ma intreb daca Mangia ar putea ajuta clubul in aceasta privinta. Cineva ar trebui sa-l intrebe asta la o conferinta de presa.

Sint curios daca a vorbit vreodata cu Napoli :-)

Dantes - poate facem un interviu cu Mangia pentru site, cum ai facut si cu Gica Popescu ?

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 09 Noi 2018, 00:01

Pai acum cateva etape te cam indoiai de el, Bobby

Scrie răspuns