Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
marty
junior
junior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de marty » 17 Mai 2019, 13:47

cam asa este! sa iei antrenorul de la voluntari si sa te mandresti cu mutarea asta...
dar ce sperante sa ai de la roty? asta a luat-o pe urmele oierului.vrea doar marionete.
cat despre fabbrini,normal ca nu este o scula.cine vine in liga fostului mitica?
este lent,dar seamana cu budi.si de aceea i se face reclama in presa becalista.

vad ca briceag este la capat de contract! scapam de el?! parca in transfermarket scria ca isi prelungise contractul.

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mai 2019, 14:25

@ marty are dreptate ! Sclavii booveanului " au in ADN gena de slugarnicie" si as adauga eu si de prostie . Stiu la cine se referea omul care are " afaceri ceva mai mari ca o ...gogoserie(!) ". Nu stiu cum se face, dar @marty sustine exact ideile lui Mititelu si are o obsesie pentru Rotaru. Toata lumea critica ultimile decizii, ale finantatorului, dar obsesia asta a lui @marty mie mi se pare cel putin suspecta. Pe langa cateva adevaruri stiute de toti, @marty arunca si putin venin, adica o jumatate de adevar, cum ar fi ca Rotaru a luat echipa gratis. Adevarul este ca Rotaru a luat echipa de la 0 si cu un viitor incert, ca sa ajunga la situatia de azi a fost nevoie de zeci de procese si 14-15 milioane de euro. Este de criticat decizia de a-l lasa pe Mangia sa plece, este de criticat decizia de a-l numi pe Papura antrenor, este de criticat decizia de a-l confirma pe Papura pentru sezonul 2019/2020, este de criticat modul in care s-au facut transferuri, dar nu ne vom lasa pacaliti sa ne taiam singuri craca de sub picioare si sa-i netezim drumul lui Mititelu in ambitia lui de a ramane singurul finantator din fotbalul craiovean. Intre Rotaru si " Nimeni " il prefer pe Rotaru, intre Rotaru si Mititelu il prefer pe Rotaru, intre Rotaru si un finantator potent financiar si bine intentionat il prefer pe cel din urma. Trebuie sa gandim si nu se na lasam dominati de ura sau corupti de mititelieni.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 14:39

BauBau Mititelu! Daca oamenii sunt asa de prosti sa ii deturneze Boo, apoi nu-i destepti in veci! Iar daca presupusele actiunil ale lui Boo ar avea sorti de izbanda, inseamna ca oamenii sunt irecuperabili si nu merita echipa asta. Decat suporteri pe care sa-i mani ca sa-i aperi de Boo, mai bine nema echipa. Ce echipa e aia cu suporteri atat de bolnavi la creier incat sa nu isi poata purta de grija?
S-a rupt Brazda.

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 17 Mai 2019, 14:50

Bine punctat fabius, cu toate defectele lui, Rotaru pana acum chiar a facut ceva fata de predecesorii sai, in loc sa mergem inainte, unii pun botul la minciunile mititelului care se raspandesc prin portavocile lui.Campionatul acesta este un semi-esec, dar asta nu ne da dreptul sa injuram ca la usa cortului pe cei din club sau sa facem campanii gen "Nimeni la meci".Sustinem echipa si la bine, dar si la greu!

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 15:08

Eu am fost foarte sceptic cand s-a construit stadionul. Publicul a fost peste asteptari si realizez ca am gresit. De aceea sa crezi ca 20000 de oameni pot fi prostiti de diversiunile lui Boo, se cheama ca ai o imagine disproportionata a sinelui.
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mai 2019, 15:19

blixa scrie:
17 Mai 2019, 14:39
BauBau Mititelu! Daca oamenii sunt asa de prosti sa ii deturneze Boo, apoi nu-i destepti in veci! Iar daca presupusele actiunil ale lui Boo ar avea sorti de izbanda, inseamna ca oamenii sunt irecuperabili si nu merita echipa asta. Decat suporteri pe care sa-i mani ca sa-i aperi de Boo, mai bine nema echipa. Ce echipa e aia cu suporteri atat de bolnavi la creier incat sa nu isi poata purta de grija?
Jigniri de genul "prost" sau "bolnav la creier" sunt folosite de oameni a caror educatie este discutabila. Normal este sa arati respect fata de parerea oricarui om si sa iti exprim in mod decent parerea ta. Fiecare isi poate masura inteligenta prin performantele scolare si profesionale obtinute in viata . Educatia se vede prin comportament si limbaj. Aici, in mod normal, toti suntem suporterii Universitatii Craiova si trebuie sa ne respectam .

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 15:26

Fabbius, citesti printre randuri? Mai inceraca sa intelegi ce am spus.
Si incetati sa acuzati suporterii ca destabilizeaza echipa. Singurii vinovati pentru situatia creata sunt Rotaru si cei din jurul lui. daca vor fi putini oameni pe stadion, nu e ca exista nu stiu ce conspiratie cosmica ci pentru ca lumea taxeaza derapajele din club.
Nu imi da lectii despre respect, ca esti cel mai lipsit de respect de pe forumul asta, crezand ca tu vezi pericolele pe care altii sunt incapabili sa le vada. Avertizarile tale despre Boo sunt penibile si au ca efect deturnarea discutiei. Nici nu stiu de ce vorbim despre Boovean pe topicul asta. Daca suporterii au observat comportamente similare la Rotaru si la Boo, nu inseamna ca nu stiu situatia si nu au discernamant. Incetati sa va credeti singurii cu discernamant si tu si Bobby si inca cativa de pe aici.
Parca citesc politica aici: fiecare acuza pe celalalt ca e cu rusii sau cu multinationalele. Mai usor cu politica si redeveniti suporteri. Ai spus o multime de aberatii. Cine dracu sa taxeze finantatorii daca nu suporterii? Roma a fost salvata financiar de american, dar suporterii nu s-au sfiit sa ii ceara sa plece. Nu sunt speriati ca tine si altii ca tine ca moare clubul fara oameni providentiali.
Last edited by blixa on 17 Mai 2019, 15:31, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 17 Mai 2019, 15:30

blixa scrie:
17 Mai 2019, 15:08
Eu am fost foarte sceptic cand s-a construit stadionul. Publicul a fost peste asteptari si realizez ca am gresit. De aceea sa crezi ca 20000 de oameni pot fi prostiti de diversiunile lui Boo, se cheama ca ai o imagine disproportionata a sinelui.
Se cheama psihologia multimilor. Masele largi de oameni sint susceptibile la timpenii propagate pe scara larga.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 15:32

Bobby, sa nu incerci sa raspunzi la mesajele mele. Esti in lista de ignore. Tu nu esti suporter, ai numai milioane in cap.
S-a rupt Brazda.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 17 Mai 2019, 15:49

Haideti sa incercam sa terminam cu certurile intre noi. Daca este posibil. Este f bine sa avem pareri diferite, sa ni le argumentam civilizat, dar nu are rost sa dam satisfactie idiotilor care abia asteapta sa ne vada dezbinati. Poate Rotaru are intentii bune, a gresit, poate a invatat din greseli. Vom afla dupa incheierea sezonului. Prea vb mult despre mititelu pe aici. Hai sa in cercam sa-i ignoram pe cei care incearca sa ne bage povesti sau comparatii despre actualii actionari si mititelu. Cu toate greselile lui Rotaru, eu cred ca este diferenta mare intre cei doi. In ceea ce-l priveste pe Bergodi, pentru mine, dintre ce s-a vehiculat ca nume de antrenor ( Papura, Neagoe, Trica, Radoi ) l-as prefera pe el. Mi se pare un tip profesionist si cu coloana vertebrala. In plus de asta nu ar avea "prietenii" cu cei din club. Este doar o parere, nu inseamna neaparat ca este cea buna.
ucv ucv ucv

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 15:55

Oricum ar fi, nu mi se pare normal ca suporterii sa fie tratati in felul asta. Dadeai asigurari ca ramane Mangia, apoi a plecat in circumstante ciudate. Dai asigurari ca ramane Mnemonic, dar il aduci pe altul. Cand o sa mai credem ceva din ce spune conducerea?
Spune, frate, lucrurilor pe nume: asta interimar, apoi cautam. Nu fierbi suporterii si ii injectezi cu neincredere! mai vii si cu conferinta de presa halucinanta. Sau, daca ai spus ceva, fii consecvent un timp. Asa se construieste increderea. Ce dracului sunt fumigenele astea?
Si jucatorii vehiculati prin presa sunt doar tehnici de negociere. Sumele sunt aruncate la oha. Nu-mi place deloc ce turnura au luat lucrurile iar modul de comunicare a devenit dezastruos. Rotaru sa numere dracului pana la 100, sa respire adanc, sa-si oxigeneze creierul si sa-si revina! sa ia un snickers daca ii e foame!
S-a rupt Brazda.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 17 Mai 2019, 16:04

blixa scrie:
17 Mai 2019, 15:55
Oricum ar fi, nu mi se pare normal ca suporterii sa fie tratati in felul asta. Dadeai asigurari ca ramane Mangia, apoi a plecat in circumstante ciudate. Dai asigurari ca ramane Mnemonic, dar il aduci pe altul. Cand o sa mai credem ceva din ce spune conducerea?
Spune, frate, lucrurilor pe nume: asta interimar, apoi cautam. Nu fierbi suporterii si ii injectezi cu neincredere! mai vii si cu conferinta de presa halucinanta. Sau, daca ai spus ceva, fii consecvent un timp. Asa se construieste increderea. Ce dracului sunt fumigenele astea?
Si jucatorii vehiculati prin presa sunt doar tehnici de negociere. Sumele sunt aruncate la oha. Nu-mi place deloc ce turnura au luat lucrurile iar modul de comunicare a devenit dezastruos.
Ai dreptate, in ultimile 2-3 luni, Rotaru zici ca nu mai este el, ai impresia ca a luat-o pe aratura. Poate ca a fost si el suparat si si-a pierdut echilibrul cand si-a dat seama ca a gresit si se duce dracu tot. Acum se calmeaza, gandeste la rece si poate ca va lua decizii cu care sa ne surprinda placut. Daca nu va fi asa, cred ca este si el constient ca ii va fi greu sa ne mai aiba alaturi de echipa si sa se laude cu singurul titlu de campion pe care il detine astazi : #CampioniLa Suporteri.
ucv ucv ucv

Paul
fanatic
fanatic

Mesaj de Paul » 17 Mai 2019, 17:12

Si mie mi se pare ca ar fi mai bine daca nu s-ar contrazice la tot pasul - demiterea/demisia lui Mangia la 6 zile dupa o poezie de comunicat de sustinere neconditionata, confirmarea lui Papi urmata de vestile despre Bergodi. Nu prea e un stil care sa placa suporterilor, si ar trebui cred sa conteze si asta, mai ales ca nu stiu ce strategie poate fi una bazata pe fumigene.
Despre Bergodi, sa fiu sincer nu l-am urmarit indeaproape, dar faptul ca a antrenat in Italia de mai multe ori, echipe relative cunoscute, nu de top, dar care au fost in serie A, si mai ales ca a jucat ani buni la Lazio, imi da incredere.
Pare serios si cu coloana vertebrala, cum s-a mai zis pe aici. Decat Papi sau oricare altul care se zvonea, mai bine el, eu asa zic.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2019, 17:31

dintre tot ce-am auzit, e cel mai rasarit. oricum, decat papi...probabil c-am zice saru-mana si cu geana.
Sorinel

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 17 Mai 2019, 17:45

Daca e adevarat ca Neagoe va semna in Grecia, se cheama ca am scapat.
S-a rupt Brazda.

Închis