[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Papura la primul meci pe banca Universitatii?

Poll ended at 19 Apr 2019, 00:14

3 puncte, Papura este "cap electronic"
10
40%
1 punct, Enache si trupa lui ne incurca
5
20%
0 puncte, Papura NU este "cap electronic"
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2019, 00:14

Vineri, 19.04.2019, Universitatea Craiova se deplaseaza la Giurgiu unde va da piept cu Astra incepand cu ora 21.00. Universitatea Craiova, aflata la primul meci in era post-Mnagia, vine dupa al doilea esec din acest an cu echipa lui Hagi, Viitorul. Astra, in schimb, a obtinut prima victorie din acest play-off in fata echipei lui Neagoe (unul dintre antrenorii doriti in Banie din vara de catre unii dintre fani).
Cu ce tactica credeti ca va aborda Papura acest meci? (Sau Rotaru, ca nu am prea inteles care e brelocul cui...). Care credeti ca va fi primul 11 ales de catre acesta?

Ce rezultat credeti ca vom obtine in aceasta partida? Ce sperante aveti de la acest prim meci cu Papura pe banca? Este sau nu Papura "cap electronic", cum sustine Mitica Dragomir? :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 17 Apr 2019, 04:50

Si eu sunt curios cum va aborda Papura meciul asta; pot spune- ceea ce vede toata lumea- ca va avea o misiune infernala si m-as bucura sa confirme ! Nu, nu e vorba de Papura, de Mangia, de Sorin sau mai stiu eu cine, este vorba despre Stiinta. Trebuie sa incercam sa tinem locul 3 in campionat si sa incercam accederea in finala cupei. Tehnic vorbind Papura nu are cum sa vina cu ceva nou fata de perioada Mangia; ce va putea el sa faca in perioada asta este sa ia presiunea de pe jucatori si sa si-o transfere lui- risca mult dar are protectia patronului. Va incerca sa ''urce'' renegatii din era Mangia in barca si sa le dea, probabil, ultima sansa; daca nu reusesc nici acum adio la vara. De fapt asta cred ca se va intampla in returul asta de play-off, se va stabili pe cine ne bazam in viitor. Doar ca din punctul meu de vedere acest lucru ar fi trebuit sa-l faca antrenorul deja confirmat pentru sezonul viitor. Chiar o sa vizionez cu interes meciul asta pentru ca , din pacate, n-am cum sa fiu in tribuna Vineri.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Apr 2019, 06:51

Misiune infernala a lui Papura.

Stiinta e in situatie grea si acum are nevoie de suporteri la meci. La bine e usor, la greu conteaza cine e alaturi de echipa.

Meci greu - poate avem noroc si facem un egal.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2821
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 17 Apr 2019, 08:16

Asa cum spunea @ Augustus Caesar, " tehnic vorbind Papura nu are cum sa vina cu ceva nou fata de perioada Mangia". Nu stiu cum vor reactiona jucatorii dupa schimbarea lui Mangia, dar in functie de asta ne vom da seama daca au fost probleme in vestiar. Astra, daca vrea sa joace, poate sa invinga orice echipa din playoff. In concluzie, cred ca va fi un meci extrem de greu, in cazul in care Astra se ambitioneaza. Sper ca Universitatea sa invinga. Valoarea lui Papura se va vedea la meciurile cu CFR, FCSB si Viitorul.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 17 Apr 2019, 08:32

Cum ar fi sa bata CAp ELectronic tot pana la final :)))

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 17 Apr 2019, 08:59

Cred ca ne vom intoarce la "partitura" cu fundul in poarta si vedem ce-o iesi. As vrea sa vad curaj din partea lui Papura in alcatuirea echipei, dar nu cred.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 17 Apr 2019, 09:19

Care sunt renegatii aia de care zici, Augustus?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2019, 09:25

Probabil se refera la Meza Colli, Fedele sau Spahija...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Apr 2019, 10:44

si Razvan Popa

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 17 Apr 2019, 10:50

Popa are 90+kg, nu poate juca. A refuzat sa joace si la echipa a doua cand inca mai putea.
Meza Colli e accidentat, mai sta cateva saptamani. Nu vad de ce sa fii fost renegat de Mangia.
Fedele nu mai vrea, trage la antrenamente, dar nu baga piciorul. E mai apropiat de sticla decat de minge in ultima perioada.
Spahija .... de bun l-am dat? Si l-au dat si aia inapoi?

Daca va luati dupa Fanatik, vedeti ca mai era pe "lista" asta si Andrei Cristea.

LiviuB

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Apr 2019, 10:54

parca ieri s-a mentionat ca Mezza Colli e apt
cu el e chiar haioasa treaba - ce D-zeu sa aiba Mangia cu el cand omul a avut 2 accidentari severe?!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Apr 2019, 11:01

Corneliu Mnemonic aplica algoritmii si castiga chiar si cu Acka in teren. De altfel, acesta va inscrie un gol cu capul din centrarea perfecta a lui Rocha.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 17 Apr 2019, 11:13

blixa scrie:
17 Apr 2019, 11:01
Corneliu Mnemonic aplica algoritmii si castiga chiar si cu Acka in teren. De altfel, acesta va inscrie un gol cu capul din centrarea perfecta a lui Rocha.
centrarea cu stangul a lui rocea,te rog frumos...

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 17 Apr 2019, 12:54

Pe de o parte cred ca noi suporterii suntem intr-o pozitie dificila.
Un lucru e cert, mangia a plecat, clubul a ramas ai vrem nu vrem trebuie sa fim alaturi de Stiinta. Aceasta minunata echipa nu a stat ea in oameni formidabili ca Oblemenco, Balaci, Cartu, Camataru da pai in [*****] ca Rotaru, Mititelu, Netoiu, Staicu Ilinca, etc.

Problema mare din punctul meu de vedere este urmatoarea, ramanerea lui Papura in pozitia de antrenor si din vara, daca se intampla asta suntem pa din toate punctele de vedere.

Acum nici nu stim cum e bine, sa castige asta dar dupa ramanem cu brelocul lui Rotaru si din vara. Sau sa piarda si ea aducem un antrenor serios din vara pt a spera la ceva performante. Spun acest lucru pt ca din punctul meu de vedere Papura ar putea avea succes in acest sfarsit de sezon doar prin prisma norocului, este mult sub Mangiq ca antrenor, cel putin acum. Din vara ar fi problema ca un eventual noroc in acest final de sezon nu ar putea continua la nesfarsit si din vara dupa ne trezim prin septembrie vai mama noastra, cu o pregatire de cara distrusa de un nepriceput ca Papura.

In acelasi timp mie ca suporter imi e imposibil sa nu doresc victoria Stiintei, este foarte greu ce se intampla. Nu-l vad pe escrocul de Rotaru sa faca ca aia de la CFR si sa-l schimbe cum au facut aia cu Minteuan cand avea rezultate, dar au preferat un antrenor net superior.

Greu, greu, greu....

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2429
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 17 Apr 2019, 13:07

UneKa scrie:
17 Apr 2019, 12:54
Pe de o parte cred ca noi suporterii suntem intr-o pozitie dificila.
Un lucru e cert, mangia a plecat, clubul a ramas ai vrem nu vrem trebuie sa fim alaturi de Stiinta. Aceasta minunata echipa nu a stat ea in oameni formidabili ca Oblemenco, Balaci, Cartu, Camataru da pai in [*****] ca Rotaru, Mititelu, Netoiu, Staicu Ilinca, etc.

Problema mare din punctul meu de vedere este urmatoarea, ramanerea lui Papura in pozitia de antrenor si din vara, daca se intampla asta suntem pa din toate punctele de vedere.

Acum nici nu stim cum e bine, sa castige asta dar dupa ramanem cu brelocul lui Rotaru si din vara. Sau sa piarda si ea aducem un antrenor serios din vara pt a spera la ceva performante. Spun acest lucru pt ca din punctul meu de vedere Papura ar putea avea succes in acest sfarsit de sezon doar prin prisma norocului, este mult sub Mangiq ca antrenor, cel putin acum. Din vara ar fi problema ca un eventual noroc in acest final de sezon nu ar putea continua la nesfarsit si din vara dupa ne trezim prin septembrie vai mama noastra, cu o pregatire de cara distrusa de un nepriceput ca Papura.

In acelasi timp mie ca suporter imi e imposibil sa nu doresc victoria Stiintei, este foarte greu ce se intampla. Nu-l vad pe escrocul de Rotaru sa faca ca aia de la CFR si sa-l schimbe cum au facut aia cu Minteuan cand avea rezultate, dar au preferat un antrenor net superior.

Greu, greu, greu....
Dar de unde stii tu expertule ca Papura este sub Mangia? Pe ce te bazezi cand faci afirmatia asta?

Închis