Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
malus dacus
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de malus dacus » 23 Aug 2019, 12:46

...dincolo de toata disputa e bun/e rau, pe mine ma bine dispune miscarea in sine, in raport cu presa gigista din zilele astea.Tocmai cand tropaiau ei mai tare cu ~da click sa vezi aia aia; intra sa vezi cine e alesul; nume surpriza pe lista lu' becali si alte cacareze~ jeap, jeap Piturca la Craiova! Hop, varsara cafeaua, le cazura plombele, ramase bogdan arges vintila in aer! Acum, na, sa ne imaginam ca situatia era invers. Nu se mai putea trai - SOC, SOC, SOC, orgasme, Bivolaru, integrare in Absolut la propriu!...

Arthur Rimbaud
senior
senior

Mesaj de Arthur Rimbaud » 23 Aug 2019, 13:39

Rhooooo !!! Cum mie place acest forum.
Sex (cu ori fara orgasmes)!!!
Invitations à l'alcool !!!
Nimeni nu este bun....la orice cas ...,,nimeni mai bun decat mine''. Aici toti mie par fie cel putin egali la Univers, ori cel putin Dumnezeu adjoint.
[miti] :lol:
Nu exista unul singur care sa nu are dreptatea perfecta, bizarre, cu toate ca acesta dreptatea pare perfecta insa si atent vérifiée, fiecare contrazice pe fiecare. :lol:

Iar eu care crezut ca noi Parisiens suntem buric de la Pamant. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Aug 2019, 13:50

Ba, daca ma injura seke si alextudi, cei mai respectati oameni de pe forum, ma simt excelent. Inseamna ca nasul meu iar nu ma insala, din pacate. Hai Craiova deseara si mucles astia doi!

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 23 Aug 2019, 14:02

Chiar ești prost, nu am zis nimic de tine. In mod clar ești redus. Postarea respectiva reprezinta poziția unei brigăzi din galerie, brigada cu oameni vechi, respectați. Tu ești un nimeni, dacă te ai simțit atacat, cu atat mai mult. Eu n am mai comentat pe aici de peste 3-4 din cauza ăstora ca tine și acum n am făcut nimic altceva decât sa prezint poziția oamenilor respectivi. Alta chestie, nu știu cine e seke, însă pe toți de pe forum pe care ii cunosc personal, fie ca ne am mai contrazis sau nu, ii respect și cred ca sentimentul e reciproc, asa ca poți pleca cu tot cu frustrările tale mititeliene.
Leonard Albert scrie:
23 Aug 2019, 13:50
Ba, daca ma injura seke si alextudi, cei mai respectati oameni de pe forum, ma simt excelent. Inseamna ca nasul meu iar nu ma insala, din pacate. Hai Craiova deseara si mucles astia doi!

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Aug 2019, 14:23

Pai nu te supara, dar cand postezi un mesaj prin care ii faci dobitoci pe toti care nu sar in sus de bucurie ca a venit Piturca, nu te astepta la covor rosu si buchet de trandafiri. De-aia te-am adus in discutie, nimic personal. Boul ala m-a atacat direct, aluia nu-i cer scuze. Tu intr-adevar ai dat-o la gramada si m-am simtit. Prea multe vorbe urate si nu e OK. Aici nu atacam persoana, atacam ideea, asa e corect.
Adica daca nu-l inghit pe Piturca asa cum nu l-am inghitit pe Cartu (si s-a dovedit ca am avut dreptate) inseamna ca sunt ddobitoc, retardatt sau prost? Pai ce e tata aici? Domnul moderator de forum doarme-n cizme?
Nu-i nimic, daca deranjeza parerile mele ma pot abtine de la comentarii, dar sa nu aud vorbe de-astea la adresa mea ca nu le trec cu vederea. Inca o data, bafta Stiinta si sa fim noi campioni cu barbugiul ca nu ma supar, dar fara injurii ca ma pricep si eu la de-astea.

calugaru' vaxile
membru
membru

Mesaj de calugaru' vaxile » 23 Aug 2019, 14:36

faza amuzanta cu presa gigista e ca ghici carui boovean i-au luat ei interviu (pina la urma bietii oameni din booveni n-au nici o vina ca unu' din ei e cum e)? si ce facea personaju' ala eeexact in momentu' respectiv? semna contracte de.milioane dom'le ... ca asa face el zilnic. mai bea o gura de apa, mai semneaza niste contracte de milioane ... mai da un interviu in financial times, mai pozeaza pentru coperta de la time magazine ...

Paul
fanatic
fanatic

Mesaj de Paul » 23 Aug 2019, 15:25

Asa e cu Mititelu de cand a aparut prin presa: mereu e gata-gata sa dea lovituri de milioane, va rog sa ma credetz. Trebuie sa fie foarte greu si oarecum neplacut sa te intrerupi din semnarea contractelor de milioane ori de cate ori se gaseste cineva sa te sune.
Abia astept sa il enerveze careva pe Piti la vreun interviu, ca sigur nu ii ramane dator. Eu chiar sper sa mai faca astia cumva sa fie in direct Piti cu Miti, daca va amintiti cu "Ba Adriene, tu habar n-ai ba ce e ala parmegian!".
Ce sa mai, o sa fie foarte misto, abia astept.
Piti e un caracter care polarizeaza, eu incerc sa ma montez singur in sens pozitiv, si ma bazez in primul rand pe jocul Craiovei din 94-95, pentru ca daca ma gandesc la Nationala nu stiu daca e datator de sperante. Eu sper sa imprime un joc ofensiv, sa nu vina cu vreo obsesie pe cate un jucator, pe care ori sa il baga in continuu ori sa nu il bage ca nu vrea el, si in general sa fie o emulatie pozitiva datorata lui.
Abia astept meciul cu FCSB, care acum sunt jos de tot, sper din tot sufletul sa ii umilim maxim pe Oblemenco si sa continue dupa aia la TV.

calugaru' vaxile
membru
membru

Mesaj de calugaru' vaxile » 23 Aug 2019, 15:45

vai da' abia astept sa vina pitzi sa le zica fruna! cit is ei de gigilovers, cu pitzi nu se pun 😂

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Aug 2019, 16:20

Cristi Bobar, fost oficial la Dinamo, a povestit un moment incredibil de pe vremea în care Victor Pițurcă era selecționerul echipei naționale. După un meci contra naționalei Franței, Victor Pițurcă s-a enervat pentru că la masă, alături de jucători și staff, și-a făcut apariția un influent om de afaceri, căruia Cristi Bobar nu a dorit să îi dezvăluie identitatea.
Selecționerul a luat imediat măsuri.
„La un moment dat, a intrat o persoană foarte influentă din afaceri, care era în anturajul echipei naționale. Pițurcă s-a supărat, l-a chemat pe președintele Federației și i-a spus «De astăzi înainte nu mai intră nimeni la echipă în afară de tine și staff-ul meu, la masă». A fost diplomat și până la urmă e un lucru normal”, a povestit Cristi Bobar

Dupa un Mangia diplomat dar cam sovaielnic. Dupa Rotaru care iese si vorbeste la TV despre ceea ce nu stie. Dupa un Papura marioneta lui Rotaru care zice ceva dar nu spune nimic, dupa un Cartu care nu stie - nu vede - e pe dinafara. Dupa un Marcel Popescu absent.
Avem un om cu coloana vertebrala, un om capabil sa dea de pamant cu oricine se abate de la cutumele lui.

Asta este urmatorul pas

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2019, 16:20

Daca Piti aduce din nou bucatari rasi in cap, luam titlul. In plus, Rotaru invata de la Piti ce e aia prosciutto si parmezan.

Culinar si sportiv vom fi OK.

Paul
fanatic
fanatic

Mesaj de Paul » 23 Aug 2019, 16:29

A fost supertare aia cu Mititelu oripilat ca a adus Piti bucatri rasi in cap. Cred ca o mai caut undeva pe youtube sa mai rad putin "baai adriene" / "bai piti", a fost moarte cu ei.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Aug 2019, 16:33

Din ce scrie presa Piti a venit cu Marian Lupu, fostul preparator fizic de la FCSB - alungat de MM pentru numarul mare de accidentari de la echipa.

Cine e Lupu: Marian Lupu a ajuns la FCSB în ianuarie 2017, la șase luni după ce Neubert a plecat la CSKA Sofia. Lupu mai fusese preparatorul fizic al roș-albaștrilor și pe vremea lui Cosmin Olăroiu. Acesta a mai fost și la echipa națională mare, dar și U21. Fostul preparator al echipei lui Becali s-a ocupat și de jucători de tenis, precum Hănescu și Begu.

Jardel
membru
membru

Mesaj de Jardel » 23 Aug 2019, 16:39

Bobby scrie:
23 Aug 2019, 16:20
Daca Piti aduce din nou bucatari rasi in cap, luam titlul. In plus, Rotaru invata de la Piti ce e aia prosciutto si parmezan.

Culinar si sportiv vom fi OK.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2019, 16:57

Leonard Albert scrie:Pai nu te supara, dar cand postezi un mesaj prin care ii faci dobitoci pe toti care nu sar in sus de bucurie ca a venit Piturca, nu te astepta la covor rosu si buchet de trandafiri. De-aia te-am adus in discutie, nimic personal. Boul ala m-a atacat direct, aluia nu-i cer scuze. Tu intr-adevar ai dat-o la gramada si m-am simtit. Prea multe vorbe urate si nu e OK. Aici nu atacam persoana, atacam ideea, asa e corect.
Adica daca nu-l inghit pe Piturca asa cum nu l-am inghitit pe Cartu (si s-a dovedit ca am avut dreptate) inseamna ca sunt ddobitoc, retardatt sau prost? Pai ce e tata aici? Domnul moderator de forum doarme-n cizme?
Nu-i nimic, daca deranjeza parerile mele ma pot abtine de la comentarii, dar sa nu aud vorbe de-astea la adresa mea ca nu le trec cu vederea. Inca o data, bafta Stiinta si sa fim noi campioni cu barbugiul ca nu ma supar, dar fara injurii ca ma pricep si eu la de-astea.
Domnul moderator nu doarme in cizme, dar are si el serviciu unde trebuie sa fie dedicat 100%. Abia apoi, cand are putin timp liber, o sa intre pe aici si va incepe sa dea sancțiuni.
Sa inteleg ca acum ne tragem de sireturi si am ajuns sa imi reprosezi activitatea? Pai sa-ti dau un cont IBAN in care sa-mi virezi salariul si abia apoi poti sa ma tragi la raspundere.

PS: daca nu incepeti sa purtati o discutie civilizata si argumentata, o sa mai postați pe forum cand o sa ajunga si Satana la echipa! La 1 septembrie...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Aug 2019, 17:07

Nu ma trag de siretruri cu nimeni, tocmai asta e ideea. Nu e job, e hobby si inteleg perfect. Subiectul Piturca incheiat din partea mea, respect Deux!

Scrie răspuns