Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
lory69
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de lory69 » 13 Sep 2019, 22:42

Mai este o problema...se pare ca jucam cu Resita la noi acasa.Dar cum faci cu gazonul,la o zi dupa ce intra boovenii pe stadion.Ei sunt programați marți,iar noi miercuri.....

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 13 Sep 2019, 23:08

Apropo de intrarea lui Mititelu pe Oblemenco am ajuns sa-i dau dreptate nnenorocitului aluia de Mitica Dragomir cand spunea: "Am dat brice maimutelor sa ne barbiereasca!"

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2019, 23:21

Thunder scrie:
13 Sep 2019, 22:38
Ce legatura are ca strange sau nu 6000 cu faptu` ca dai drumu` maimutei prin Ferrari cand ea e obisnuita inchisa in cusca din caruta...
:laughing: :laughing: :laughing:

s9k3k3-
junior
junior

Mesaj de s9k3k3- » 13 Sep 2019, 23:27

Bai nene nu inteleg toata drama, pana la urma sa-mi fie cu iertare dar stadionul e un bun public ce trebuie pus la dispozitia tuturor celor care indeplinesc conditiile legale, acum brutarul le are si gata.

Eu nu va inteleg ce v-a luat spaima cu jegul asta, uitati despre cine vorbim? Asta toata viata lui a fost victima, a fost pagubit si furat de ce sa-i tinem trena pe asa ceva? Lasa-l in mortii lui sa joace dar nu un meci ci 10 sa fie acolo din 2 in 2 sapramani pe un stadion de 30k cu 500 de spectatori.
Acum cacatul a dat de o bruma de bani, ii termina in 2-3 ani nici in liga 1 nu ajunge si ii termina, hai sa-l lasam ib mortii ma-sii sa moara pe limba lui, ce atata atentie.
De fapt asta cam tocmai asta cauta si acum vdaca ar vedea reactiile voastre si sigur le vede ca ne citeste idiotul, se bucura crede ca ne afecteaza. Nu-i mai dati apa la moara la nebun, omul e terminat complet, inca se mai zbate, dar usor, usor se apropie de final, pai Stiinta are derby cu FCSB duminica si voi stati de mititelu....baga mi as in chelia lui de anorexic ca-l [cenzurat] gayii daca-l prind noaptea prin parc singur.

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 14 Sep 2019, 00:03

Pai tocmai asta e ideea, lunaticule! Ca desi avem meci istoric cu stelutele tot mititelu e in prim plan. Girat de visele umede Cartu si Piturca, evident sustinuti din spate, ca doar nu aveau ei puterea asta. In prostia ta ai pus punctul pe I.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2019, 00:19

s9k3k3- scrie:
13 Sep 2019, 23:27
Bai nene nu inteleg toata drama, pana la urma sa-mi fie cu iertare dar stadionul e un bun public ce trebuie pus la dispozitia tuturor celor care indeplinesc conditiile legale, acum brutarul le are si gata.

Eu nu va inteleg ce v-a luat spaima cu jegul asta, uitati despre cine vorbim? Asta toata viata lui a fost victima, a fost pagubit si furat de ce sa-i tinem trena pe asa ceva? Lasa-l in mortii lui sa joace dar nu un meci ci 10 sa fie acolo din 2 in 2 sapramani pe un stadion de 30k cu 500 de spectatori.
Acum cacatul a dat de o bruma de bani, ii termina in 2-3 ani nici in liga 1 nu ajunge si ii termina, hai sa-l lasam ib mortii ma-sii sa moara pe limba lui, ce atata atentie.
De fapt asta cam tocmai asta cauta si acum vdaca ar vedea reactiile voastre si sigur le vede ca ne citeste idiotul, se bucura crede ca ne afecteaza. Nu-i mai dati apa la moara la nebun, omul e terminat complet, inca se mai zbate, dar usor, usor se apropie de final, pai Stiinta are derby cu FCSB duminica si voi stati de mititelu....baga mi as in chelia lui de anorexic ca-l [cenzurat] gayii daca-l prind noaptea prin parc singur.
Daca tot ai intrebari despre boovean pe stadion, iti dau eu niste raspunsuri :

https://craiova-maxima.ro/de-ce-legal-s ... oblemenco/

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2019, 10:38

...vis-a-vis de Ajîcă, singurele chestii de netolerat sunt cele legate de denumire si stema, cu sau fara briz-briz-uri. Nu inteleg de ce clubul nostru nu misca nimic in aceasta privinta...

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 14 Sep 2019, 11:13

Daca la meciul mititeilor cu Clujul voi vedea scris pe tabela FC Universitatea Craiova - Universitatea Cluj, ma **** cu jet pe toata sandramaua noastra pentru ca e clara situatia, jocurile sunt facute (pe la spate).
In schimb, haideti prostilor, veniti la stadion, cu Stiinta inainte si cu mititelu in spate!

fcdm3
junior
junior

Mesaj de fcdm3 » 14 Sep 2019, 19:36

Si eu sunt dezamagit de Cartu cand vorbeste el despre echipele lui Becali sau Mititelu. D-aia imi placea mie de Mangia (din eleganta caruia n-a invatat niciun conducator nimic) care spunea ”eu nu vorbesc de alte echipe”! Ma gandeam ca Sorin Cartu a ajuns sa faca deservicii clubului dar mi-e teama ca si cei din conducere gandesc la fel! Dupa cat rau a facut orasului lui Piturca si bugetului statului, Mititelu nu trebuia sa joace pe Oblemenco! Cum ziceau si alti useri, era datoria clubului sa aduca la cunostiinta publicului ce i-a facut Mititelu lui Piturca (secvente din presa de atunci, fotografii etc) dar mai ales sa faca ceva oficial pentru ca echipa lui Mititelu sa nu mai poata folosi numele de ”FC Universitatea”! Chiar ca ne lipseste unu ca Talpan la club!

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2019, 20:16

Mie mi se pare ca tot proiectul asta de renastere a U Craiova fara mititel a decedat frumos in ultimele saptamini. Nu se poate sa duci flori unuia care tot timpul te scuipa : asa au facut Piti, Cirtu si toata conducerea clubului. O rusine. Una e sa fii decent, si alta e sa capitulezi total. Una dintre cartile jucate bine de boovean a fost aparenta demnitatii si verticalitatii. A fost o minciuna, dar jucata bine in public. Tocmai asta a lipsit acestui club in ultimele saptamini. Un esec de imagine de proportii. Din punct de vedere sportiv si economic acest proiect din Craiova este mort, consider eu.

O fi facut mititelu sume uriase de bani incit are orasul la picioare si cei de la club nu au alta optiune decit capitulare totala ?

Am mai scris pe aici : cel mai cinstit ar fi ca Rotaru & Andrici sa-si vinda jucatorii si sa le puna echipa in brate lui Genoiu & Mititelu. Inca o data, familia diavolului distruge ceva bun.

P.S. Cauza principala pentru ceea ce se intimpla este la primarie & Mititelu. In 2013 primaria le-a promis acestor investitori contract in exclusivitate pe noul stadion. Anul trecut primaria a schimbat contractul de asociere.

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 14 Sep 2019, 20:57

Orice ar fi, e ceva dubios la mijloc.Ori sunt in cardasie, ori nu imi dau seama.In toata combinatia asta, noi, suporterii Universitatii Craiova iesim cei mai sifonati.Pur si simplu bataie de joc la adresa noastra.mititelu distruge tot ce s-a facut bun pana acum, o lupta prosteasca dusa de el, dar mai prosti ai nostri, care se lasa manipulati de el.miti ar fi trebuit distrus cu prima ocazie, si au fost multe.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 14 Sep 2019, 21:27

Bobby scrie:
14 Sep 2019, 20:16
Din punct de vedere sportiv si economic acest proiect din Craiova este mort, consider eu.
Ti-a trecut cumva prin cap faptul ca lui Ajica i s-a oferit un cadou otravit? Odata cu meciul jucat cu U Cluj toata lumea va vedea faptul ca fanii lui Ajica sunt maxim 3000, iar dezastrul ce-l vor lasa in urma (scaune rupte, vestiare distruse, etc) va fi motivul pentru care NICIODATA nu vor mai putea solicita aprobare ca sa joace pe noul stadion?

Din ce punct de vedere proiectul este mort sportiv si econonomic? Craiova e pe 3, iar maine joaca dupa un SOLD OUT de toata frumusetea - biletele s-au vandut TOATE de miercuri. Bobby, cred ca tu ai ceva probleme de perceptie!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2019, 22:00

...dupa Bobby, nici Apocalipsa nu e departe cand e el in zi buna...

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 14 Sep 2019, 22:08

Mititelu, joaca de multi ani rolul de victima. Decizia primariei, de a-i permite sa joace pe Oblemenco, il lasa in ofsaid pe Ajica. O mare parte din neutri nu mai reactioneaza la mugetele prefecute ale booveanului. Astept sa vad daca va fi intrarea libera sau ce nebunii o sa mai inventeze procesomanul pentru a aduce prostii in tribune . Ma astept la ceva probleme la procesle verbale de predare primire a stadionului. E un un cadou otravit sau un cal troian. Mititelu isi da seama, sa vedem cum reactioneaza. :smoke:

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2019, 22:11

DeuxEx scrie:
14 Sep 2019, 21:27
Bobby scrie:
14 Sep 2019, 20:16
Din punct de vedere sportiv si economic acest proiect din Craiova este mort, consider eu.
Ti-a trecut cumva prin cap faptul ca lui Ajica i s-a oferit un cadou otravit? Odata cu meciul jucat cu U Cluj toata lumea va vedea faptul ca fanii lui Ajica sunt maxim 3000, iar dezastrul ce-l vor lasa in urma (scaune rupte, vestiare distruse, etc) va fi motivul pentru care NICIODATA nu vor mai putea solicita aprobare ca sa joace pe noul stadion?

Din ce punct de vedere proiectul este mort sportiv si econonomic? Craiova e pe 3, iar maine joaca dupa un SOLD OUT de toata frumusetea - biletele s-au vandut TOATE de miercuri. Bobby, cred ca tu ai ceva probleme de perceptie!
Ajica putea juca pe stadion si fara ploconelile penibile ale lui Piti, Cirtu si celor din conducere. Asta e una la mina. Doi - daca citesti cu atentie contractul de asociere pentru stadion intre club si primarie vei vedea ca erau motive LEGALE de respingere a cererii lui Ajica. De ce ? U Craiova joaca doua meciuri consecutive acasa in liga 1 chiar dupa etapa de cupa si exista clauze in acel contract de limitare a numarului de meciuri pentru a se proteja gazonul.

Trei - uita-te la ora decisa de FRF si televiziuni pentru a da in direct circul lui mititelu. Prime time pentru o echipa de liga 3. Un tratament regal.

In ceea ce priveste audienta la stadion, eu cred ca vor fi cel putin 15.000 de oameni la stadion, nu 3000. Vorbim dupa meci sa vedem cine are dreptate. Vezi tu, atitudinea penibila a reprezentatilor acestui club face ca noul SRL sa fie si "ei ai nostri, din Craiova".

P.S. O sa vezi ca SRL-ul se califica in etapa urmatoare. U Cluj joaca doar cu rezervele in cupa. Iar in etapa urmatoare daca da peste un adeversar de soi, iti garantez eu 25.000 de oameni la stadion, cu propaganda pro Ajica in Craiova si bilete de 5-10 lei. Rabdare si tutun.

Scrie răspuns