Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Paul
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Paul » 02 Dec 2019, 22:39

Acelasi "interviu" cu copy paste si in Prosport. Taranul a cheltuit din cele 400 milioarde de Euro cat sa se promoveze si el putin.

Deci va rog frumos: 400 milioane, va rog sa ma credetz.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 02 Dec 2019, 23:43

...deci, bulevardul va avea 1.400 mp lungime, cred că e destul de clar pentru toată lumea. Firma de construcții a fost înregistrată, tot treabă rost, se fac niște angajări acuma și din primăvară, dă-i bătaie! Totul la cele mai înalte standarde și în comuniune cu natura. Manager AM. N-am mai râs demult așa se bine...

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 03 Dec 2019, 00:57

Toate articolele sunt publicitate platita si sunt si marcate ca atare daca va uitati atent. Face asta acum ca sa contracareze strirea ca NewYork-ul a fost scos la vanzare prin executare silita. De ce nu si-a achitat datoriile sa-i pastreze cladirea daca tot are bani? Sau e vreo combinatie de o cumpara tot el la un pret mai mic decat datoriile?

https://www.olx.ro/oferta/oferta-vanzar ... b;promoted

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 03 Dec 2019, 01:34

Hai sa fim seriosi - Ajica asta e mai viclean si mai conectat in mafie decit noi toti la un loc. Are asta niste proptele, comparativ cu un roman de rind!, ceva de speriat.

Pai asta era dator vindut la CEC cu milioane de Euro si cica avea casa si hotelul New York executate silit de multi ani. Articolul de mai jos scrie ca aceste locatii erau scoase la executare silita acum 5 ani si jumatate (!!) - dar de fapt fusesera scoase la mezat din iunie 2013 !!!

https://www.b1.ro/stiri/eveniment/unive ... 78236.html

Pai eu va intreb pe oricare dintre voi - daca aveati nu milioane ci zece mii de Euro datorii la CEC, stateati voi in casa voastra fara greturi inca 6 ani si jumatate ? Intrebarea asta ar trebui publicata in presa si astia de la CEC bagati in puscarie pentru favorizarea infractorului.

Va garantez eu ca booveanul nu pierde nimic - nici casa, si nici New York. Romania "normala" a lui Iohanis - proful ala de fizica cu vreo 6 case - e Romania mafiotilor booveni. Curat normal !

P.S. Eu nu am votat la alegerile prezidentiale. In turul doi - a fost o competitie intre un hot impertinent si fricos si o proasta. In primul tur - mai era inca unu' care facuse bani din afaceri cu statul, si-si bagase nevasta de neam prost la OMV pe un salariu porcesc.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 03 Dec 2019, 06:53

Iencsi vorbeste foarte frumos despre Piturca si implicarea lui la U Craiova :

https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2019-12 ... za-de-sud/

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 03 Dec 2019, 10:56

de mult n-am mai ras ca la mititelu Towers, multumesc!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2019, 12:22

ar putea sa ia monumentul ala din Piata Revolutiei din Bucuresti si si-a facut turnul :)))
poate se incurca in litere si ne trezim ca dezvolta mititelu towels :)))
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 03 Dec 2019, 12:58

ia uitati ce spune Boloni cu privire la diferendele cu unul din jucatorii reprezentativi din lot "arta de a nu considera că-ți cade rangul dacă lași de la tine în fața unui jucător am învățat-o de la Nea Imi" precum si "să nu pui niciodată orgoliul antrenorului înaintea interesului echipei". printre putinele chestii interesante scrise de jivina de ioanitoaia, astazi.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 03 Dec 2019, 13:49

...eh, aici e Piti al nostru corigent. El nu sta la discutii. Nu faci ca el, bam bam, exclus din lot, echipa a 2-a si pa! Nah, ca in toate chestiile, adevarul e la mijloc, dar daca nu le ai cu astea tot mai buna e disciplina decat sa stai s-o lalai cu jucatorii. Cineva a zis o chestie misto : " Nu stiu secretul succesului, dar secretul insuccesului este sa incerci sa le faci la toti pe plac". Despre treaba cu Pigliacelli de ex., se aude ca ar fi cerut sa i se permita sa-si aduca muierea in cantonament. Ce-ar fi trebuit sa faca Piturca? Sa-i lase p-astia sa vina in cantonament cu muieri, copii, gagici, amante?...

Scrie răspuns