[Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cate puncte castiga Știința la primul meci pe noul gazon?

Poll ended at 23 Noi 2019, 22:14

3 puncte
20
87%
1 punct
1
4%
0 puncte
2
9%

Total votes: 23

dantes
Site Admin
Site Admin

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de dantes » 27 Noi 2019, 16:33

jderul scrie:
27 Noi 2019, 13:32
Astea sunt povesti de acum 40-50 de ani cand vorbim de alt fotbal, alt ritm de joc, alt volum de meciuri.
Nu mai vorbesc ca dai exemplu unor jucatori fenomenali comparativ cu Mateiu.
In ziua de azi daca vrei sa realizezi ceva, indiferent de talent, fara munca nu poti. Ronaldo se antreneaza singur acasa ore intregi ca sa fie cel mai bun, nu sta prin baruri noptile si se bazeaza doar pe talent, daca facea asta nu juca la real madrid iar acum la Juventus la varsta pe care o are, ci era undeva prin MLS si juca doar din talent.
Neymar de cand a scapat cu viata personala, a ajuns sa fie un jucator normal la PSG de unde era vedeta si cel mai bun.
Alte exemple sunt si aici, iar cele mai elocvente din ultimii ani sunt Mutu, care valoarea si talentul lui era de Chelsea si echipe din primele 10-15 la nivel mondial, dar a ajuns sa sfarseasca la Fiorentina, o echipa buna, dar nici pe departe de primele 20 din lume si asta spune cafa calitate avea Mutu daca a reusit acolo fiind total neprofesionist, calitate multa, minte putina. Iar in lista asta intra sinmartean, budescu, alti 2 jucatori care puteau sa joace la echipe bune din europa, dar au sfarsit prin arabia si liga 1, dar macar astia comparativ cu mateiu au prins un contract de cateva sute de mii sau 1 milion, alex din pacate daca nu isi face ordine in viata nu o sa realizeze prea multe.
Iar mesajul il inchei cu alt ex de jucator, Chivu, un exemplu de seriozitate care a ajuns sa castige cam tot ce se poate in fotbal la nivel de echipa, fara sa aiba talentul si valoarea lui Mutu.
Practic Mutu si Chivu sunt cele mai elocvente exemple cand vorbim de munca si seriozitate vs doar talent si viata traita din plin.
Mizeria unui caracter iese la suprafata, indiferent ce nick-name l-ar ascunde.
Daca esti esti rau intentionat sau doar prost, trebuie sa intelegi ca forumul nu are menirea de a oferi o platforma pentru a calomnia si defaima jucatorii Universitatii.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2019, 21:07

Eu as prefera sa ne zica, cu dovezi (poze, filmari, etc), unde, cand si cu cine a baut Mateiu. Ca, pana la proba contrarie, sunt doar zvonuri ...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 27 Noi 2019, 21:11

eu zic ca nu ii facem bine nici lui Mteiu daca insistam pe acest subiect. eu sunt convins ca a inteles, imi doresc sa se pregateasca f bine si sa il oblige pe Piturca sa il bage inapoi in echipa
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2019, 06:01

DeuxEx scrie:Eu as prefera sa ne zica, cu dovezi (poze, filmari, etc), unde, cand si cu cine a baut Mateiu. Ca, pana la proba contrarie, sunt doar zvonuri ...
Tu vorbesti serios?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 28 Noi 2019, 08:30

Gen Tamas cu geamuri sparte si ospatari batuti? :)) de problema lui Mateiu stie toata lumea, din prima zi cand a venit aici. Sunt sigur ca o sa joace pana la urma, sa speram ca se trezeste si isi da seama ca nu e ok ce se intampla cu el.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2019, 11:18

sorin107 scrie:
DeuxEx scrie:Eu as prefera sa ne zica, cu dovezi (poze, filmari, etc), unde, cand si cu cine a baut Mateiu. Ca, pana la proba contrarie, sunt doar zvonuri ...
Tu vorbesti serios?

Vorbesc la modul cel mai serios. Si eu m-am intalnit cu Mateiu la un bar, si era cu berea in față, dar asta nu il face un bețivan, cum lasa respectivul sa se inteleaga. A baut o bere, a fumat o țigară si a plecat.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2019, 11:50

DeuxEx scrie:
28 Noi 2019, 11:18
sorin107 scrie:
Tu vorbesti serios?

Vorbesc la modul cel mai serios. Si eu m-am intalnit cu Mateiu la un bar, si era cu berea in față, dar asta nu il face un bețivan, cum lasa respectivul sa se inteleaga. A baut o bere, a fumat o țigară si a plecat.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
profesionist, ce [cenzurat] lui.

pai nu l-ai vazut tu, cristi, dar l-au vazut altii. crezi ca-s povesti astea cu bautul, serios? sau crezi ca de la o bere i se trage?
Sorinel

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2019, 11:57

Eu cred ca i se trage, in primul rand, de la faptul ca a comentat atunci cand nu a fost cazul.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

Bill Shankly
EX-Cristi007

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 30 Noi 2019, 13:02

Mie mi se pare ca suntem prea tzatze dipserate dupa orice detaliu. Chiar nu e nevoie sa se stie toate lucrurile, mai ales de oameni care nu pot sa influenteze in niciun fel situatia. Cu ce va ajuta pe voi ca stiti ca Mateiu a facut sau n-a facut nu stiu ce in nu stiu ce noapte sau zi?

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 30 Noi 2019, 16:46

Pe noi nu prea ne ajuta, in schimb pentru presa ar fi un os de mancat, vreo 2 luni.

Scrie răspuns