Dezbateri libere

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Thunder

Re: Pregatirea de iarna 2019/2020

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 16:38

:)( Dantes nu te opri aici, hai si cu moderatoru 5 :up: :up:

Copacul
fanatic
fanatic

Mesaj de Copacul » 16 Ian 2020, 16:43

Am un deja-vu! [popa]
C O P A C U LImagine

conStiinta
fanatic
fanatic

Mesaj de conStiinta » 16 Ian 2020, 16:52

hahahaha. cine face un text mai mare de 3 randuri si nu este in totalitate de acord cu comunicatele PNC este premiat! admin-ul GM zice ca aproape nu are timp sa se ocupe de pagina de fb, si ca mai sta 2-3 zile pe aici si se inverzii si el!
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

Thunder

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 16:59

Dexter, Copacul, Tapirluie, Iuli, Deuxex, Sergiu, probabil si darkcomy va fi printre ei, Jianu, Alex Pripas, Sorin Tudorica, multi altii pe care acum nu mi-i amintesc, oameni de nota 10, in parte mare reprezentand motivul pentru care am renuntat la puzism, nu vor mai posta aici din cauza acestor limbrici si a circului in care s-a transformat forumul.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 16 Ian 2020, 17:14

Bobby scrie:
16 Ian 2020, 15:44
Asta e viata - sa fim noi sanatosi pina la vara. Nu da bine la sanatate sa te agiti prea mult...
Vad ca statutul de moderator te face mai calm... pana acum te agitai sa ne spui de cheltuielile clubului....
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

EDMOND_
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de EDMOND_ » 16 Ian 2020, 17:15

conStiinta scrie:
16 Ian 2020, 16:52
hahahaha. cine face un text mai mare de 3 randuri si nu este in totalitate de acord cu comunicatele PNC este premiat! admin-ul GM zice ca aproape nu are timp sa se ocupe de pagina de fb, si ca mai sta 2-3 zile pe aici si se inverzii si el!
Noi nu avem nicio legatura cu moderatorii sau forumul.Am intrat doar pentru ca s-a discutat insistent despre noi si au fost postate comentarii cu solicitare de raspuns. Asa cum am spus de la inceput, eu ies astazi... bogho, e problema lui.
Nu stiu la care administrator faci referire, la mine sau la bogho? Daca e vorba de mine, nu ma intereseaza, o sa ies chiar de astazi. Forumul este problema voastra, nu dati vina pe noi. Am intrat pentru ca s-a discutat prea mult de pagina noastra de facebook si au fost o solicitare de raspuns, de la Fabius.

Banuiesc ca Dantes face un experiment, vrea sa va faca pe toti moderatori! :)
Toate cele bune! Succes!

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 16 Ian 2020, 17:30

Bogho scrie:
16 Ian 2020, 11:20
Mie nu mi se pare că băieții din peluză aduc vreun argument real. Nu arată că Pițurcă a fost mai bun decât Papură...
Tocmai asta e principala problema, ca voi prin demagogie ieftina ati dus un comunicat care atragea atentia asupra unor probleme principiale si esentiale si cerea rezolvarea lor pentru binele clubului pe termen lung la chibitareala banala.

Templar90
junior
junior

Mesaj de Templar90 » 16 Ian 2020, 17:47

Thunder scrie:
16 Ian 2020, 16:38
iti e ciuda ba ca pe tine nu te ia in calcul si o dai in din astea. Eu zica sa bagi rpd un mesaj in care iti expirmi parerea optima si necumparata, o rugaciune inainte de culcare si poate dimineata esti verde.

Mai stie cineva ce face Nuno Rocha? Eu zic ca e perfect pt Pappi.

PS: o sa fie mai muli moderatori decat useri, pe opulenta zic si eu :-D

PPS: surprinzator ca REN, Leonard si Paul inca nu sunt verzi :laughing: not yet :)-

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 16 Ian 2020, 17:54

Thunder scrie:
16 Ian 2020, 15:06
EDMOND_ scrie:
16 Ian 2020, 14:54
LiviuB scrie:
16 Ian 2020, 14:02
E corect si asta. Dar tot dl Papura nu s-a preocupat toata vara sa gaseasca solutii pt U21
Ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham

Ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham

Ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham ham bow wow bow bowow
Mai scrie odata ma ca cred ca ai o problema la tastatura, la mine asta imi arata la postarile tale...
Cum a fost asta :hai :lol: :lol: :hai o:

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 16 Ian 2020, 17:55

Închide în **** mea tot forumul, macar nu ti mai bate joc. În trecut forumul asta chiar însemna ceva, oameni de calitate, acțiuni frumoase. Acum a ajuns jucăria ta și a câtorva băgători în seama pe la rotaru. Sa ii pui pe Bobby și edmond moderatori e chiar o mare jignire.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 16 Ian 2020, 18:39

Templar90 scrie:
16 Ian 2020, 17:47

PPS: surprinzator ca REN, Leonard si Paul inca nu sunt verzi :laughing: not yet :)-
Pe REN nu il cunosc, dar cred ca Paul este o persoana echilibrata care ar face cu succes fata problemelor legate de moderare. Leonard este un pic cam impulsiv, iar o asemenea responsabilitate poate sa aiba 2 rezultate - ori se calmeaza, ori ii banneaza pe toti :lol:

Poate vede vreun moderator postarile de pe acest topic DEDICAT pregatirii de iarna si muta toate mesajele care nu au legatura pe topicul dedicat echipei in acest sezon sau fac un topic separat (Gruppo-Maxima, spre exemplu).

Hai, baieti, ca sunteti multi! Faceti putina ordine.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 18:42

Lasa ca face edmond ordine definitiva :hai

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 16 Ian 2020, 18:43

Templar90 scrie:
16 Ian 2020, 17:47
Thunder scrie:
16 Ian 2020, 16:38
iti e ciuda ba ca pe tine nu te ia in calcul si o dai in din astea. Eu zica sa bagi rpd un mesaj in care iti expirmi parerea optima si necumparata, o rugaciune inainte de culcare si poate dimineata esti verde.

Mai stie cineva ce face Nuno Rocha? Eu zic ca e perfect pt Pappi.

PS: o sa fie mai muli moderatori decat useri, pe opulenta zic si eu :-D

Nu ma baga vere in ciorba asta, nu vezi ca de cand ati luat-o razna ma abtin de la comentarii? Eu am fost de la bun inceput anti-Cartu si anti-Piturca. Si mi-am luat-o grupa mare de la tot forumul. Acum am spus clar si de la bun inceput ca sunt anti-Papura. Si punct. Eu n-am treaba cu razboaiele voastre. Eu am treaba cu Stiinta! Pe care cam multi ati pierdut-o din vedere. Ma rog, aveti treburi mai importante...sa va luati la misto, sa va jigniti, sa va aratati muschii, sa hotarati care si cui sunteti vanduti...treaba voastra!
Dar, insist, eu nu fac parte din balamucul asta... Nu vreau verde, rosu sau alte culori, mie-mi place albastru...alb-albastru!
ucv
Last edited by Leonard Albert on 16 Ian 2020, 18:44, edited 1 time in total.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 16 Ian 2020, 18:44

ON TOPIC:

Alex Ionita a fost trimis la echipa a doua a Craiovei si are sanse mari sa joace in Liga a 3-a in aceasta primavara. Fotbalistul adus de CFR Cluj cu un milion de euro de la Astra acum 2 ani nu se afla nici in planurile lui Super Dan Petrescu, nici in cele ale Craiovei, unde a fost imprumutat pentru un sezon. Ionita (25 de ani) a incercat sa plece la Rapid, insa patronul Rotaru a cerut 50 000 de euro pentru a permite mutarea. Acum, Ionita e practic blocat intre CFR si Craiova. Oltenii au platit in vara 100 000 de euro in contul imprumutului si vor sa recupereze jumatate din suma, anunta sursele www.sport.ro. Agentii lui Ionita nu au gasit pana acum nicio echipa interesata sa achite 50 000 de euro pentru a-l avea timp de doar 6 luni. Jucatorul care intrase in circuitul nationalei cand era la Astra e intr-o situatie pe care nu si-o imagina posibila in momentul plecarii de la Giurgiu.

In acest sezon, Ionita are 5 aparitii in campionat, doua in preliminariile Europa League si doua in Cupa Romaniei. Mijlocasul ofensiv a strans 401 minute si are in contul sau un gol si un assist, ambele in Cupa.

sursa: sport.ro
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 16 Ian 2020, 18:44

@Templar90 - nu prea inteleg ce vrei sa zici si in general cu ce te-oi fi deranjat, dar vad ca e cearta mare, ca sa fie bine. E intrecere la cine poate sa explice mai bine cat de buni sunt unii si cat de prosti sunt altii, practic in loc sa intram aici ca ne uneste ceva frumos, intram sa insultam sau sa fim insultati, ori subtil ori pe fata.

@DeuxEx - multumesc pentru aprecieri, si eu pot sa spun ca *incerc* sa fiu echilibrat, dar ca sa fiu sincer nu cred ca se rezolva ceva prin moderare, cred ca fiecare ar trebui sa traga un pic de aer in piept si sa se gandeasca de ce suntem de fapt toti aici? Ca sa ne facem prosti unii pe altii? Eu sigur nu de-aia, ci pentru ca imi pasa de Craiova, cum stiu ca va pasa si voua.

Scrie răspuns