Dezbateri libere

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Re: Pregatirea de iarna 2019/2020

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Ian 2020, 19:01

Thunder scrie:
16 Ian 2020, 11:09
Eu vreau sa mai fac doar o completare. La fel ati procedat si cu ajica, l-ati sustinut pana-n panzele albe, cu acelasi stil comunist de a-i lua apararea. Voi nu sunteti gruppo maxima, sunteti gruppo patronatul.
stii cum sunt astia?
ca aia care tipau jos comunismul si pe urma il injurau pe coposu din cauza lui iliescu.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Ian 2020, 19:04

EDMOND_ scrie:
16 Ian 2020, 12:20
Ok, presupun ca, daca tot stau astazi pe forum, pot sa pun si eu intrebari, nu?

Uite, asta e prima....Noi il consideram pe Martic unul dintre cei mai buni jucatori ai echipei (linistit, familist, profesionist la antrenamente si in meciuri) Daca tu, antrenor, declari ca obiectivul tau este castigarea campionatului in acest sezon, de ce nu te folosesti de, poate, cel mai bun si constant jucator?

'' Iar Măţel e un jucător care a îmbrăcat tricoul naţionalei. Sigur că nu e la capacitatea lui normală, dar se va bate cu Martic pe post, iar cel mai bun va juca.''
ca nu semneaza prelungirea contractului. de aia.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Thunder

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 19:12

stuparu_alexandru scrie:
16 Ian 2020, 19:01
Thunder scrie:
16 Ian 2020, 11:09
Eu vreau sa mai fac doar o completare. La fel ati procedat si cu ajica, l-ati sustinut pana-n panzele albe, cu acelasi stil comunist de a-i lua apararea. Voi nu sunteti gruppo maxima, sunteti gruppo patronatul.
stii cum sunt astia?
ca aia care tipau jos comunismul si pe urma il injurau pe coposu din cauza lui iliescu.
La ce varsta au, nu ca sunt ca aia, sunt chiar aia...

Thunder

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 19:16

DeuxEx scrie:
16 Ian 2020, 18:39

Hai, baieti, ca sunteti multi! Faceti putina ordine.
Or fi multi ei, dar daca Lapusneanu avea dreptate... :-D

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 16 Ian 2020, 19:24

DeuxEx scrie:
16 Ian 2020, 18:44
ON TOPIC:

Alex Ionita a fost trimis la echipa a doua a Craiovei si are sanse mari sa joace in Liga a 3-a in aceasta primavara. Fotbalistul adus de CFR Cluj cu un milion de euro de la Astra acum 2 ani nu se afla nici in planurile lui Super Dan Petrescu, nici in cele ale Craiovei, unde a fost imprumutat pentru un sezon. Ionita (25 de ani) a incercat sa plece la Rapid, insa patronul Rotaru a cerut 50 000 de euro pentru a permite mutarea. Acum, Ionita e practic blocat intre CFR si Craiova. Oltenii au platit in vara 100 000 de euro in contul imprumutului si vor sa recupereze jumatate din suma, anunta sursele www.sport.ro. Agentii lui Ionita nu au gasit pana acum nicio echipa interesata sa achite 50 000 de euro pentru a-l avea timp de doar 6 luni. Jucatorul care intrase in circuitul nationalei cand era la Astra e intr-o situatie pe care nu si-o imagina posibila in momentul plecarii de la Giurgiu.

In acest sezon, Ionita are 5 aparitii in campionat, doua in preliminariile Europa League si doua in Cupa Romaniei. Mijlocasul ofensiv a strans 401 minute si are in contul sau un gol si un assist, ambele in Cupa.

sursa: sport.ro
E pacat de copilul asta... nu stiu de ce nu a fost luat in cantonament. Daca tot s-au dus 100 de insi... mi se pare bataie de joc
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 16 Ian 2020, 19:31

Da ma, da, ce v-ar mai placea cate unora sa ascultati melodia aia cu "pleaca Rotaru"... Ca de plecat e usor, la venit nu prea se-nghesuie nimeni...
Aveti o varsta cate unii, dar zau ca nu o aratati, ganditi ca niste copii de 16 ani. Dupa 25 de ani puparati si voi o cupa, jucam de trei ani in Europa si nu va mai convine brusc. Hai ma ca semnalizati cam tare cate unii...
Toata lumea e de acord ca nu-l vrea pe Papura, din toate "taberele". Asta e problema tuturor. Ne unim toti si-i cerem demisia de la primul meci sau nu ne prezentam. Punct.Simplu.
De ce e nevoie de toata nebunia asta, sa ne dam in cap fiecare la fiecare? Are cineva agende ascunse? Hai sa ne oprim un pic/

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 16 Ian 2020, 19:33

Pentru ca unii chiar il sustin pe Plapuma asta, desi nu au nicio baza pentru asta... Doar pentru ca are "treling" cu A1.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 16 Ian 2020, 19:43

GM e detinuta de Rotaru ?

FreakBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de FreakBoy » 16 Ian 2020, 19:51

Thunder scrie:Lasa ca face edmond ordine definitiva :hai
Stai sa mă vezi pe mine, fraierica. Te scot mai des ca de pe mirc în copilărie.
Ăștia, inclusiv eu, care va tot văitați că a scăzut nivelul forumului... Voi l-ați scăzut că nu balansați calitatea... Și înainte tot majoritate de jeguri era, stati frumos. Doar că erau oameni care să compenseze. Eu cum erau prea multi de calitate cum [cenzurat] in gura câțiva, să fie echilibru!
Știu că citeam cu interes ce posta alextudi acum vreo 3-4 ani (cred)... acum ce postezi alextudi? E calitativ?
Și eu sunt curios de ce au plecat Copacul, pe Iuli încă îl văd, de dxtr am auzit niste zvonuri... domnu Copac, de ce ați părăsit această frumoasă comunitate în care thunder este unul dintre cei mai activi membri?
ah, și militica e la fel de activ, că doar de aia îl plătim, să posteze și să atragă atenția moderatorilor. E la siguranța și încredere pe forumuri el...
Atât, Forza Știința, haide noi!

L.E. oare un moderator poate să baneze alt moderator? Nu de alta dar am vreo doi...
Sent from my HD1900 using Tapatalk

Last edited by FreakBoy on 16 Ian 2020, 19:51, edited 1 time in total.
I N I M I T A B I L I
De la: "Suntem toti cu voi pan' la sfarsit", pana la "cand suntem toti suntem prea putini"

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 16 Ian 2020, 19:56

Eu recunosc ca il sustin pe papura! pt ca este ANTRENORUL PRINCIPAL al Universitatii Craiova! macar astea 4 etape care urmeaza pana in playoff voi avea rabdare cu el

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 16 Ian 2020, 20:00

FreakBoy scrie:
ah, și militica e la fel de activ, că doar de aia îl plătim, să posteze și să atragă atenția moderatorilor. E la siguranța și încredere pe forumuri el...

L.E. oare un moderator poate să baneze alt moderator? Nu de alta dar am vreo doi...
In timpul liber nu da explicații cetateanului asistat social Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de FreakBoy » 16 Ian 2020, 20:10

DeuxEx scrie:
FreakBoy scrie:

In timpul liber nu da explicații cetateanului asistat social Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Scuza-ma, am uitat că nu se pune concediul medical.

I N I M I T A B I L I
De la: "Suntem toti cu voi pan' la sfarsit", pana la "cand suntem toti suntem prea putini"

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Ian 2020, 20:30

LiviuB scrie:
16 Ian 2020, 17:14
Bobby scrie:
16 Ian 2020, 15:44
Asta e viata - sa fim noi sanatosi pina la vara. Nu da bine la sanatate sa te agiti prea mult...
Vad ca statutul de moderator te face mai calm... pana acum te agitai sa ne spui de cheltuielile clubului....
Nu am timp pentru asta - si m-a luat ca din oala. Asta e una la mina.

Doi - daca mai am un pic de timp, as mai scrie un text. De exemplu un amic din presa, care pierde mai mult timp pe la FRF, tocmai mi-a trimis niste documente TAS in care se scrie negru pe alb ceea ce am sustinut eu acum un an : fostul FCU fuzionase cu CSM Resita. Asta inseamna ca are si palmaresul, nu ? Cica nici un ziar / site de sport nu vrea sa prezinte documentele, ca sa nu-l supere pe Ajica. Sper sa le dau eu zilele astea, daca am timp.

Trei - eu m-am saturat de zgomotul cu Papi. Ce rost are sa ma agit stiind ca nu pot schimba acea decizie ? Ura si la vara (nu la gara :laughing: )

P.S. Daca cineva vrea documentele astea de la TAS, le pot trimite prin email...

fanatic16
junior
junior

Mesaj de fanatic16 » 16 Ian 2020, 21:12

Pune le pe fb!!!

Thunder

Mesaj de Thunder » 16 Ian 2020, 21:13

FreakBoy scrie:
16 Ian 2020, 19:51
Thunder scrie:Lasa ca face edmond ordine definitiva :hai
Stai sa mă vezi pe mine, fraierica. Te scot mai des ca de pe mirc în copilărie.
Ăștia, inclusiv eu, care va tot văitați că a scăzut nivelul forumului... Voi l-ați scăzut că nu balansați calitatea... Și înainte tot majoritate de jeguri era, stati frumos. Doar că erau oameni care să compenseze. Eu cum erau prea multi de calitate cum [cenzurat] in gura câțiva, să fie echilibru!
Știu că citeam cu interes ce posta alextudi acum vreo 3-4 ani (cred)... acum ce postezi alextudi? E calitativ?
Și eu sunt curios de ce au plecat Copacul, pe Iuli încă îl văd, de dxtr am auzit niste zvonuri... domnu Copac, de ce ați părăsit această frumoasă comunitate în care thunder este unul dintre cei mai activi membri?

Pana si pe un ratat ca tine l-as tolera, macar pt vechime... pe de alta parte tu esti totusi boovean nedeghizat... n-are gogo forum?

Scrie răspuns