Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fabius_2014
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 02 Dec 2020, 21:12

fanatic16 scrie:
02 Dec 2020, 17:26
Am o vaga senzație ca rotaru se gândește la contra acum dupa ce acuma zisa contra la gigisport 1 ca gata termină treaba cu dinamo
Eu am aceeasi impresie.
Nu stiu ce sa zic. Pe de-o parte, nu-l inghit pe Papura si sunt convins ca pana la sfarsitul anului cu el antrenor pierdem orice sansa la campionat, pe de alta parte, Contra cu fata lui de intarziat nu-mi pare profesionist. In plus Contra e si dinamovist convins. Vorba aia, Papura e cum e, dar e al nostru. Fiecare cu inteligentii lui.
Totusi nu suport ideea ca ramanem cu Papura.

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 02 Dec 2020, 22:19

Paul scrie:
01 Dec 2020, 22:15
Rednic se duse la Viitorul
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mircea ... 17437.html
Nu ca mi-ar fi placut sa vina la noi.
Dar nu mai pot cu Papura 😵
Nici eu....nici cainele.....nici pisica....Papura este pentru club cum este Bobby pentru forum....un scuipat in vant , mare grija sa nu fie vantul in față :hai usteag ucv una peste alta...2 lingăi :up:

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 02 Dec 2020, 23:48

Jimmy Darmody scrie:
02 Dec 2020, 22:19
Paul scrie:
Nici eu....nici cainele.....nici pisica....Papura este pentru club cum este Bobby pentru forum....un scuipat in vant , mare grija sa nu fie vantul in față :hai usteag ucv una peste alta...2 lingăi :up:
Derbedeule, daca maica-ta e un scuipat in vint si o persoana careia ii place sa linga - asta nu inseamna ca tot ce vezi tu in jur are asemenea caracteristici. Tu faci un soi de self projection - arunci cu rahatul pe care l-ai vazut de mic copil, si care tie ti se pare o dovada de normalitate. Dar nu e vina ta 100 % - cum te-a facut natura, cum ai crescut, si cum te tolereaza cei din jur, inclusiv moderatorii de pe forum, sa te legi de altii si sa ii jignesti fara nici un fel de efect pe tabela de marcaj. Tu nu poti prezenta o opinie - tu arunci cu rahat, ca atita stii.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin

Mesaj de FreakBoy » 03 Dec 2020, 00:19

Bobby scrie:
02 Dec 2020, 23:48
Jimmy Darmody scrie:
02 Dec 2020, 22:19
Paul scrie:
Derbedeule, daca maica-ta e un scuipat in vint si o persoana careia ii place sa linga - asta nu inseamna ca tot ce vezi tu in jur are asemenea caracteristici. Tu faci un soi de self projection - arunci cu rahatul pe care l-ai vazut de mic copil, si care tie ti se pare o dovada de normalitate. Dar nu e vina ta 100 % - cum te-a facut natura, cum ai crescut, si cum te tolereaza cei din jur, inclusiv moderatorii de pe forum, sa te legi de altii si sa ii jignesti fara nici un fel de efect pe tabela de marcaj. Tu nu poti prezenta o opinie - tu arunci cu rahat, ca atita stii.
Sa fiți sănătoși, ne auzim curând...
I N I M I T A B I L I

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 03 Dec 2020, 08:43

Nu ca as crede tot ce scriu in gsp dar se vedea practic in direct cum ii injura Danut pe toti
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cfr-cl ... 17513.html

BiancoAzzurro_AS.
senior
senior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Dec 2020, 12:21

Dănuț a plecat cu 3 mil, 3 trofee, antrenorul anului, palmares ECL, treaba bună... cine ramane sa se descurce acum

Și apoi o sa vina sa spună :"uite domne ca nu mai e Dan antrenor și se alege praful", acum ca echipa are doar jucători bătrâni, salarii mari și ca era pe panta descendenta sunt doar detalii, cine se mai uita la ele...

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 03 Dec 2020, 13:39

Nu degeaba Caritasul a fost la Cluj.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 03 Dec 2020, 19:35

Iedi la CFR
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/ed ... tul-961085
Deci nu vine la noi, cum n-a venit nici Radoi si nici Geana.
O veni Sumi?

Iaurgiu
junior
junior

Mesaj de Iaurgiu » 03 Dec 2020, 21:36

Paul scrie:
03 Dec 2020, 19:35
Iedi la CFR
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/ed ... tul-961085
Deci nu vine la noi, cum n-a venit nici Radoi si nici Geana.
O veni Sumi?
Ramine Papura

fanatic16
membru
membru

Mesaj de fanatic16 » 03 Dec 2020, 21:44

Daca vine budescu mai mult ca sigur vine sumi, sper ca cineva in ceasul al 12 lea sa l faca pe rotaru sa i îndepărteze pe lipitorile alea de papichulo si blejan si sa vina sumudica sa facem o treaba calumea frate ca nu se poate altfel. Degeaba vine sumi daca lipitorile sub o forma sau alta nu dispar DE TOT, adică sa nu mai ocupe NICIO FUNCȚIE la club.
Sincer sumudica e un antrenor care se potrivește perfect cu temperamentul oltenesc are vana in el stie sa se faca placut dar mai ales stie sa si motiveze jucătorii inyr un mod constructiv, nu prin scarba si rahaturi ca dan penaltyk.
Raman la concluzia ca doar prin noroc putem lua locu 2 si cupa cu papura si blejan inca la club.
Noroc insemnand sa picam numai cu echipe de liga 2 in cupa , ca s multe care s au calificat si au puterea sa meargă si mai mult, farul, petrolu, u cluj etc si sa jucam o finala cu o echipa de playout gen chindia care nu ar face față presiunii unei finale..
Sper sa se incurce mai mult kolozsvarenii fara danut si fcsb sa persiste in accidentări

BiancoAzzurro_AS.
senior
senior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Dec 2020, 23:50

Sumi pare de vis dar greu sa vina în România.. ar fi spectacol la declarații, e pe spiritul nostru și i-ar tine piept oricăruia în club, are sânge in instalație, e viu... dar s-a învățat pe bani , mie îmi pare ca doar își tine usile deschise pe unde vrea cu declarațiile in caz ca in vara ii trebuie vreo oferta

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2020, 08:09

Respect pentru Petrescu pentru ca a ramas la echipa atata timp cat a putut sa aiba rezultate . Plecare lui inseamna 100% ca anul asta CFR nu ia campionatul.
Daca omul stie ca nu poate sa castige trofee cu lotul pe care il are si/sau jocurile de culise pe care le are, pleaca.

Edi a plecat de la Cluj ultima data, fiind demis si a castigat 400 000 eur la reziliere. Era de asteptat sa fie iar implicat intr-un moment viitor tot la CFR.

Cred ca Rotaru trebuie sa-l lase pe Papi sa inteleaga singur ca nu poate sa fie antrenor la Craiova si sa refuze sa mai ocupe postul.
Dupa plecarea lui Mangia a venit Papi, care a fost inlocuit de Piti, care se spune ca a fost sabotat de Papi, care a venit iar sa antreneze craiova, care a fost iar inlocuit de Bergodi, care Papi iar nu a inteles nimic si l-a sabotat pe italian ca acum sa vina iar la club. Omul nu a inteles inca ...

robertc
membru
membru

Mesaj de robertc » 04 Dec 2020, 10:36

cortinadampezzo scrie:
04 Dec 2020, 08:09
Respect pentru Petrescu pentru ca a ramas la echipa atata timp cat a putut sa aiba rezultate . Plecare lui inseamna 100% ca anul asta CFR nu ia campionatul.
Daca omul stie ca nu poate sa castige trofee cu lotul pe care il are si/sau jocurile de culise pe care le are, pleaca.

Edi a plecat de la Cluj ultima data, fiind demis si a castigat 400 000 eur la reziliere. Era de asteptat sa fie iar implicat intr-un moment viitor tot la CFR.

Cred ca Rotaru trebuie sa-l lase pe Papi sa inteleaga singur ca nu poate sa fie antrenor la Craiova si sa refuze sa mai ocupe postul.
Dupa plecarea lui Mangia a venit Papi, care a fost inlocuit de Piti, care se spune ca a fost sabotat de Papi, care a venit iar sa antreneze craiova, care a fost iar inlocuit de Bergodi, care Papi iar nu a inteles nimic si l-a sabotat pe italian ca acum sa vina iar la club. Omul nu a inteles inca ...
Ma da mai da-l dreaq,da cat de puternis e papula asta de saboteaza tot?

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2020, 11:08

cortinadampezzo scrie:
04 Dec 2020, 08:09

Papura nu o sa inteleaga niciodata ca nu poate sa fie antrenor si cat timp o sa fie langa echipa o sa saboteze orice antrenor. Fiind prieten cu Rotaru, Papura are putere sa saboteze orice antrenor .

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 04 Dec 2020, 11:40

Papura e unealta trista lui rotaru. La fel si blejan.
Stiti zicala aia de la americani "guns don't kill people, people kill people".
Clubul e putred pentru ca asa il vrea rotaru. Vrea un club care sa se autofinanteze, dar nu vrea un club care sa se automanagerieze, vrea sa fie mereu nevoie de el, sa se bage in tot si toate. Cea mai mare frica a lui e sa angajeze profesionisti si sa nu mai fie nevoie de el. Sa ai un presedinte adevarat care sa conduca clubul, un antrenor cu staff propriu independent de el, asta e un adevarat cosmar se pare.
Treningurile de 700 de lei pe care sunt lipite steme de 2 lei care se distrug la prima purtare sunt imaginea perfecta a clubului.
Sper ca nu am ajuns inca la fel ca echipa lui becali care nu o sa mai fie niciodata pregatita de un antrenor serios si care are in conducere doar limbistii lui jiji. Sper ca acum nu avem antrenor pentru ca pregateste cu adevarat o bomba, nu pentru ca deja ne refuza orice om normal la cap din cauza conditiilor de a pastra sifoanele.

Scrie răspuns