Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8129
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Ian 2020, 22:10

fanatic16 scrie:
16 Ian 2020, 21:12
Pune le pe fb!!!
Nu am cont pe fb. O sa incerc sa le bag intr-un text zilele astea pe craiova-maxima.ro - am sa pun print screenuri din documente.

Documentul TAS precizeaza asta clar : "On 2 November 2004 the General
Secretary of the Romanian Football Federation informed FIFA that on 6 August 2004, the Emergency
Committee of the Romanian Football Federation had approved the merger through absorption of the
club CSM Resita with the club FC Universitatea Craiova. "


Cum numeste TAS noul club :laughing: : "The Appellant pointed
at all the steps he had undertaken thus far in the interests of CSM Resita/FC Universitatea Craiova
and of the obligation of the latter to pay 15 % of the solidarity payment received to the Appellant."


Ca tot vorbesc despre fostul subiectul FCU = CSM Resita n-am inteles de ce juristii de la club n-au folosit acest argument in nici un comunicat public. Era cea mai buna modalitate de a demola public, pentru masa mare de microbisti din Romania, fantezia/minciuna lui Ajica despre puritate si palmares. O greseala de PR de proportii.

Nici gruparile de fani ai Stiintei nu au marsat prea mult pe aceasta idee, dupa ce eu am publicat-o prima data : https://craiova-maxima.ro/fosta-grupare ... e-cluburi/

M-as fi asteptat ca internetul sa duduie cu chestia asta anul trecut.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de alex.p » 16 Ian 2020, 22:16

In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8129
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Ian 2020, 22:19

Pai sper ca macar acum altii sa preia si sa distribuie stirea - din punctul meu de vedere e supertare. Daca am timp in weekend o sa pun parti din document intr-un articol. Daca cineva vrea documentul original in pdf - il pot trimite pe email.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2940
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 16 Ian 2020, 22:20

Putem sa postam la" nea Ovi " cand mai scrie ceva de noi. Indiferent ce scrie de Craiova, noi postam despre fuziune.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 16 Ian 2020, 22:24

alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
-

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Ian 2020, 22:27

Bogho scrie:
16 Ian 2020, 22:24
alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
toata lumea de pe forum stie, astia mai vechi si mai interesati.
intr-adevar nu s-a facut prea mare tam tam, desi trebuia.
Acum, daca tot ati fuzionat GM cu CM.ro, pe modelul CSM-FCU, puteti sa incepeti cu astfel de chestii
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8129
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Ian 2020, 22:29

Bogho scrie:
16 Ian 2020, 22:24
alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
Eu nu am gasit nimic de prin presa - dar subiectul nu a fost readus in actualitate in ultimii 7 ani, cind a durut cel mai mult pe teme de puritate, palmares si istorie. Iti inchipui puterea de PR pentru masa de microbisti din Romania a unei replici de genul "Ce palmares sa detina familia Mititelu, palmaresul CSM Resita, ca asta a fost fostul lui club ?". Repetata replica asta pina la saturatie ar fi schimbat discutie despre clone.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de alex.p » 16 Ian 2020, 22:29

Bogho scrie:
alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
Asta zic, ca in afara de noi nu se stie. Ar trebui popularizat bine subiectul.

@Bobby - ai PM.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 16 Ian 2020, 22:33

Bobby scrie:
16 Ian 2020, 22:29
Bogho scrie:
16 Ian 2020, 22:24
alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
Eu nu am gasit nimic de prin presa - dar subiectul nu a fost readus in actualitate in ultimii 7 ani, cind a durut cel mai mult pe teme de puritate, palmares si istorie. Iti inchipui puterea de PR pentru masa de microbisti din Romania a unei replici de genul "Ce palmares sa detina familia Mititelu, palmaresul CSM Resita, ca asta a fost fostul lui club ?". Repetata replica asta pina la saturatie ar fi schimbat discutie despre clone.
Vad ca postarea asta e scrisa de tine acum 1 an si un pic.
https://craiova-maxima.ro/fosta-grupare ... e-cluburi/

Dar per total da, cred ca ar trebui popularizată mai mult această fuziune, dar facută astfel încât să nu sară lumea că-l băgăm pe mititelu în seamă.
-

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8129
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Ian 2020, 23:29

alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:29
Bogho scrie:
alex.p scrie:
16 Ian 2020, 22:16
In afara de forumul asta, nu cred ca mai stie cineva de fuziunea cu Resita.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Fuziunea a fost prin 2004 daca tin eu bine minte si stiu ca au fost ceva discutii atunci si pe forum aici, e si o postare pe site si aparuse si prin presa.
Asta zic, ca in afara de noi nu se stie. Ar trebui popularizat bine subiectul.

@Bobby - ai PM.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
OK - ti-am trimis documentul de la TAS.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2111
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 17 Ian 2020, 15:30

S-a vorbit mai demult despre chestia cu fuziunea cand s-a pus problema sa-si refaca aia de la Resita echipa, si evident ramasesera in pom cu palmaresul care era la fc calu.
CRAIOVA NESUPUSA

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 24 Ian 2020, 17:37

N-avea de ce sa se faca tam-tam pe subiectul pentru ca nu e nimic interesant.
A fost o fuziune prin absorbtie a unui club mai mic si atat. Nu e ca si cum ar fi fuzionat pentru a pastra un loc in prima divizie sau pentru a le lua palmaresul.
Fuziuni de genul au fost multe in fotbalul romanesc, mai ales in perioada cand a devenit la moda sa ai o echipa a 2-a.
In cazul asta ar trebui luate la rand toate echipele care au cumparat alte echipe in acelasi mod dupa care le-au redenumit in echipa a 2-a.
Lucruri de genul se intampla foarte des si in strainatate.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8129
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 24 Ian 2020, 18:32

NightKing scrie:
24 Ian 2020, 17:37
N-avea de ce sa se faca tam-tam pe subiectul pentru ca nu e nimic interesant.
A fost o fuziune prin absorbtie a unui club mai mic si atat. Nu e ca si cum ar fi fuzionat pentru a pastra un loc in prima divizie sau pentru a le lua palmaresul.
Fuziuni de genul au fost multe in fotbalul romanesc, mai ales in perioada cand a devenit la moda sa ai o echipa a 2-a.
In cazul asta ar trebui luate la rand toate echipele care au cumparat alte echipe in acelasi mod dupa care le-au redenumit in echipa a 2-a.
Lucruri de genul se intampla foarte des si in strainatate.
Tot ce scrii tu sint falsuri boovene. Asta e una la mina.

Doi - CSM Resita era un club istoric, cu trofee in palmares.

Trei - daca FIFA / TAS se baga in chestii de palmares, atunci fostul SRL boovean pretinde clar istoria si palmaresul CSM Resita !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2020, 18:43

NightKing scrie:
24 Ian 2020, 17:37
A fost o fuziune prin absorbtie a unui club mai mic si atat.
...momentan chiar sorb dintr-un pahar de Ballantine's și să zicem că nu-s prea coerent. Dacă trecem peste termenii sorb/absorb, observ că de ce sorb, paharul se golește și că in curând va fi gol. Bine, mai absorbi unul înainte, sunt deja la al doilea, dar eu am o sticlă din care mai torn. Să înțeleg că tot cam la fel stau lucrurile și cu firmele/cluburile la fuziunea asta prin absorbție? Poți să sorbi/absorbi cât vrei, absorbitele pot să-și vadă în continuare liniștite de viață?...

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 24 Ian 2020, 20:22

Bobby scrie:
24 Ian 2020, 18:32


Tot ce scrii tu sint falsuri boovene. Asta e una la mina.

Doi - CSM Resita era un club istoric, cu trofee in palmares.

Trei - daca FIFA / TAS se baga in chestii de palmares, atunci fostul SRL boovean pretinde clar istoria si palmaresul CSM Resita !
1. Nu sunt boovean. Boovean poate e unul care pupa patronii in [cenzurat], unul dupa altul.
2. CSM Resita in 2004 a fost cumparata pentru a fi transformata in echipa a 2-a. Mint cu ceva?

Nu sunt in niciun caz de partea lui mititelu doar ca voi parca de plictiseala cautati tot felul de tampenii si va mai si mirati de ce nu va baga presa in seama.
Aveti numai ganduri puerile, va ganditi cum sa-i raspundeti voi unuia cand va face echipa clona. Pe bune? Un om inteligent nu s-ar baga in discutii de genul in primul rand.

CSM Resita si-a recuperat deja palmaresul, culorile si stema.

Si inca o data: nu iau apararea lui mititelu. Doar va scutesc de o discutie total penibila. Grow up.

Scrie răspuns